ورزش جهان / شناسه خبر: 76956 / تاریخ انتشار : 1397/1/27 10:47
|

حسرت هواداران در باران نوکمپ / کوتینیو، حلقه مفقوده بارسا در رم

نمایش خوب کوتینیو مقابل والنسیا هواداران بارسا را متقاعد کرد در صورت حضور هافبک برزیلی مقابل رم احتمالا این تیم از لیگ قهرمانان حذف نمی شد.

ایران ورزشی آنلاین / بن هیوارد / فوتبال شنبه شب به نوکمپ برگشت اما عده‌ای از هواداران بارسلونا حال آن را نداشتند. ناامیدی حذف از لیگ قهرمانان بعد از باخت شرم آور به رم هنوز در ذهن آنها وجود داشت و باران قبل از شروع بازی هم باعث شد به ورزشگاه نیایند. آمار رسمی 69544 تماشاگر چندان بد نیست اما نسبتا کم است اگر در نظر بگیریم تیم اول جدول با تیم سوم بازی داشت در حالی که بارسلونا به سمت دوگانه داخلی پیش می‌رود و همچنان بدون شکست به کارش ادامه می‌دهد.

آخرین بار 10 روز پیش هواداران به نوکمپ آمده بودند برای اینکه شاهد پیروزی 4 بر یک تیمشان مقابل رم در دور رفت مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان باشند و اگرچه این نتیجه برای آبی اناری‌پوشان زیاد به نظر می‌رسید اما برای تضمین صعود به نیمه‌نهایی کافی بود ولی سقوط ورزشگاه المپیکوی شهر رم و باخت 3 بر صفر و حذف از لیگ قهرمانان، روحیه بسیاری از هواداران را در آستانه این بازی لیگ ضعیف کرد. به هر حال، بازی که تمام شد و بارسلونا با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید، از عملکرد تیمشان راضی بودند بخصوص فیلیپه کوتینیو که نشان داد بارسا در بازی با رم از نداشتن چه چیزی رنج می‌برد.
کوتینیو در ژانویه با قیمت ابتدایی 120 میلیون یورو از لیورپول خریداری شد اما به دلیل آنکه در این فصل در لیگ قهرمانان برای قرمزها بازی کرده بود، نمی‌توانست در این رقابت‌ها بارسا را همراهی کند. جالب اینکه این قانون در فصل آینده لیگ قهرمانان جایی نخواهد داشت اما هرچه بود به ضرر بارسا تمام شد و کوتینیو مقابل والنسیا نشان داد چقدر می‌توانست مقابل رم مفید باشد. این برزیلی 25 ساله به خوبی بین خطوط ارتباط برقرار کرد و پاس دقیق و دفاع باز کن او بود که باعث گل اول بازی توسط لوییس سوارس در دقیقه 15 شد.
اوایل نیمه دوم، کرنر کوتینیو بود که به ساموئل اومتیتی رسید و مدافع تیم ملی فرانسه برتری بارسلونا را دوبرابر کرد بعد از آنکه به نظر می‌رسید والنسیا می‌تواند گل میزبان را جبران کند. تیم میهمان با پنالتی دانیل پارخو یکی از گل‌ها را پاسخ داد اما تیم ارنستو والورده بازی را کنترل کرد و بارسا رکورد جدیدی از بازی‌های پیاپی بدون شکست در لالیگا بر جای گذاشت؛ بارسلونا 39 بازی متوالی نباخته و رکورد قبلی که در فصل 1980-1979 به نام رئال سوسیداد ثبت شد، شکست.
کوتینیو نقش مهمی در این پیروزی داشت و برای همین وقتی در فاصله 11 دقیقه مانده به پایان در حالی که بارسا با 2 گل جلو بود، جای خود را به عثمان دمبله داد، مورد تشویق شدید هواداران قرار گرفت. بازی ترکیبی بین خطوط، دید عالی، پاس‌های فوق‌العاده و عرض دادن به بازی می‌توانست خیلی به کار بارسلونا بیاید که در بازی سه‌شنبه گذشته مقابل رم ایده‌هایش ته کشیده بود و بازیکن الهام بخشی نداشت. بعد از آن همه ناراحتی به خاطر حذف از لیگ قهرمانان، یک نکته مثبت برای تیم بارسلونا این است که والورده فصل آینده می‌تواند هر جایی که خواست از کوتینیو استفاده کند.

سایت گل
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر