فوتبال ایران / شناسه خبر: 76953 / تاریخ انتشار : 1397/1/26 23:47
|
عدنان علی پیشنهاد ۴ میلیون دلاری الدحیل را تکذیب کرد

ماجراهای طارمی تمام شده؟ خیر!

معاون باشگاه الدحیل - ‌عدنان علی - اعلام کرده که تمایلی برای جذب طارمی ندارند. الدحیل، یوسف العربی را در خط حمله‌اش دارد که دو سال بهترین مهاجم لیگ ستار‌گان بوده.

ایران ورزشی آنلاین / اگر فکر می‌کنیم مهدی طارمی از پرسپولیس رفته و ماجراهایش به پایان رسیده، سخت در اشتباهیم. او انگار دوست دارد با تصمیمات عجیب و رفتارهای عجیب‌ترش روزگار بگذراند.

مهدی طارمی هنوز با پرسپولیس دچار تنش‌های مالی است. نماینده طارمی به باشگاه پرسپولیس رفته و گفته که الغرافه هنوز به طارمی پول نداده که آنها بتوانند تعهدشان به پرسپولیس و ایجنت قطری را پرداخت کنند اما بعد از پیگیری‌های مستقیم باشگاه پرسپولیس معلوم شده که طارمی طبق قرارداد مطالباتش را از الغرافه دریافت کرده است.
 حالا طارمی از پرسپولیس مهلت خواسته که سهم پرسپولیس را بپردازد و گرشاسبی هم فقط ۴ روز به آنها فرصت داده. بعد از این فرصت وکیل پرسپولیس به فدراسیون فوتبال قطر و فیفا شکایت خودش را ارسال خواهد کرد.
 باشگاه پرسپولیس آنقدرها هم فراموشکار نیست که ماجرای پرداختی حسین هدایتی به مهدی طارمی برای جلب رضایت ریزه‌اسپور و بازگشت به پرسپولیس را از یاد برده باشد. پرسپولیسی‌ها می‌دانند هر لحظه ممکن است با چه بدعهدی عجیبی مواجه شوند.
اما طارمی در قطر نیز شرایط عجیبی را تجربه خواهد کرد. این‌روزها شایعه پیشنهاد الدحیل را همه مطرح کرده‌اند. طارمی هم از این شایعه استقبال کرده، اینکه الدحیل او را با قیمت ۴ میلیون دلار می‌خواهد اما معاون باشگاه الدحیل - ‌عدنان علی - اعلام کرده که تمایلی برای جذب طارمی ندارند. الدحیل، یوسف العربی را در خط حمله‌اش دارد که دو سال بهترین مهاجم لیگ ستار‌گان بوده.
نکته جالب این است که در خبرها می‌نویسند طارمی با پرداخت ۵۰۰ هزار دلار می‌تواند از الغرافه جدا شود اما حق فسخ قرارداد طارمی ۲ میلیون دلار است و الغرافه فقط در ازای این رقم بازیکنش را می‌فروشد. حقوق طارمی در الغرافه برای سال بعد یک میلیون و دویست هزار دلار است و دلیلی وجود ندارد که مبلغ قراردادش در فصل بعد چند برابر شود. افزایش ۳ یا ۴ برابری مبلغ قرارداد وقتی اتفاق می‌افتد که یک جهش بزرگ در فوتبال یک بازیکن رخ دهد.
 در رسانه‌های ایران اما شایعاتی از این دست را همه انگار باور می‌کنند که بازیکن یک میلیون دلاری یکباره به بازیکن ۴ میلیون دلاری تبدیل شود، بدون آنکه اتفاق ویژه‌ای را رقم زده باشد.
طارمی چه بسا برای ادامه کار در الغرافه نیز با چالش‌هایی مواجه شود.
الغرافه به ۲ میلیون دلاری که از فروش طارمی به دست می‌آورد نیز فکر می‌کند و شاید فروش طارمی تصمیم بدی برای الغرافه نباشد اما کدام باشگاه در کنار ۲ میلیون دلار حق فسخ، ۴ میلیون دلار هم به طارمی می‌پردازد؟
طارمی اگر در پرداخت سهم پرسپولیس و تعهدات دیگرش به همین شیوه که تا امروز پیش رفته ادامه دهد، شاید دچار مسائل پیچیده‌تری شود که دردسرهای تازه‌ای مثل دردسرهای پیشین برای او بسازد اما طارمی تا امروز نشان داده که با این چالش‌ها خو گرفته و انگار بی‌شایعه و بی‌حاشیه چرخ روزگارش نمی‌چرخد.
الدحیل و پیشنهاد ۴ میلیون دلاری یک سنگ بزرگ و یک شایعه بود و طارمی شاید بدون این شایعات و بدون بدعهدی‌هایی مثل بدعهدی به پرسپولیس (که باشگاه پرسیپولیس را مجبور به تعیین فرصت ۴ روزه کرده) جایگاه بهتری داشته باشد اما او هر بار می‌تواند ما را با مساله‌ای تازه مواجه کند و همه را به یاد میلیاردهایی بیندازد که هدایتی پرداخت کرد اما رضایت ریزه‌اسپور جلب نشد!
 

 

 

کلیدواژه
مهدی طارمی
captcha
تازه ها
بیشتر