ورزش جهان / شناسه خبر: 76950 / تاریخ انتشار : 1397/1/26 22:48
|

یادداشت محمد تقوی درباره موفقیت گواردیولا در لیگ برتر / قهرمانی منچسترسیتی بدون تکل!

محمد تقوی، هافبک سابق تیم ملی که شناخت خوبی از لیگ برتر انگلیس دارد در یادداشت کوتاهی درباره قهرمانی منچسترسیتی با هدایت گواردیولا نوشته است.

ایران ورزشی آنلاین / محمد تقوی / منچسترسیتی  و گواردیولا قهرمان لیگ برتر انگلستان شدند. وست برام با شکست منچستر یونایتد قهرمانى سیتى را پیش انداخت. گواردیولا نشان داد ثابت قدم بودن به فلسفه فوتبال تهاجمى و زیبا و تا حدودى فانتزى حتى در فوتبال پربرخورد و فیزیکى انگلستان نیز منجر به موفقیت مى شود.

سال گذشته وقتى از گواردیولا سوال شد بازیکنانش بلد نیستند تکل بزنند و در درگیرى‌هاى فیزیکى ضعیف عمل مى‌کنند در جواب گفت: «من هیچوقت به فلسفه اى که به آن اعتقاد دارم خیانت نمى کنم. در فلسفه فوتبالم تکل زدن جایى ندارد اما مطمىًنا سعى مى کنم با همین فلسفه راه قهرمانى در فوتبال انگلستان را پیدا کنم.»

گواردیولا در فصل جدید با به خدمت گرفتن ادرسون درون دروازه و کایل واکر در دفاع راست بیشتر به دنبال تقویت سیستم تهاجمى‌اش بود تا تدافعى، و نشان داد بى دلیل شاگرد شایسته یوهان کرایف فقید نیست. کرایف اعتقاد داشت هرزمان تحت فشارهستید سعى کنید بیشتر حمله کنید و منچستر سیتى در فصل جارى با تقویت سیستم تهاجمى‌اش این موضوع را ثابت کرد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر