ورزش جهان / شناسه خبر: 76948 / تاریخ انتشار : 1397/1/26 21:44
|

چگونه منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر شد؟

شاگردان گواردیولا به لطف شکست منچستریونایتد در فاصله 5 هفته تا پایان مسابقات قهرمان لیگ برتر شدند. این تیم بهترین خط حمله و دفاع مسابقات را هم دراختیار دارد.

ایران ورزشی آنلاین / با شکست غیرمنتظره یک بر صفر منچستریونایتد مقابل وست‌برام در ورزشگاه اولدترافورد، منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر انگلیس شد. سیتی 87 امتیاز و 16 امتیاز بیشتر از همشهری اش دارد، در حالی که تنها 5 بازی تا پایان فصل باقی مانده.

سیتی شنبه موفق شد تاتنهام را 3 بر یک شکست دهد و یونایتد برای زنده نگه داشتن رقابت قهرمانی نباید مقابل وست برام پایین جدولی شکست می‌خورد. تک گل این بازی در نیمه دوم توسط جی رودریگز زده شد تا آبی‌پوشان شهر منچستر برای سومین بار در هفت فصل اخیر قهرمانی لیگ برتر شوند.

پپ گواردیولا، سرمربی سیتی که بعد از برد شنبه شب گفته بود به جای تماشای بازی منچستریونایتد ترجیح می‌دهد گلف بازی کند، حالا می‌تواند مدال قهرمانی لیگ برتر را به مدال‌های قهرمانی بوندس‌لیگا با بایرن مونیخ و لالیگا با بارسلونا اضافه کند.

گیوم بالاگه، خبرنگار مشهور حوزه اسپانیا در تمجید از این مربی نوشت: «23 قهرمانی و هنوز ادامه دارد. او در سه کشور مختلف به این موفقیت‌ها رسیده، ولی هنوز برخی درباره او تردید دارند!»

سیتی در حالی قهرمان شد که به تازگی هفته دشواری را پشت سر گذاشت و با حذف مقابل لیورپول در لیگ قهرمانان و شکست مقابل منچستریونایتد در لیگ برتر سه شکست متوالی را تجربه کرد. سیتی بعد از 33 بازی قهرمانی را قطعی کرد، درست مثل منچستریونایتد در فصل 2001 که بعد از همین تعداد بازی به قهرمانی رسید. سیتی در این 33 بازی موفق شده به 28 برد و سه تساوی برسد و تنها دو شکست داشته. شاگردان گواردیولا با 93 گل زده و 25 گل خورده بهترین خط حمله و دفاع مسابقات را هم در اختیار دارند.

ونسان کمپانی که در هر سه قهرمانی اخیر سیتی عضو این تیم بوده، بعد از بازی در توییتر نوشت: «قهرمان شدیم! چه حس فوق‌العاده‌ای! خیلی خوشحالم که می‌توانم یک جام قهرمانی دیگر با هواداران بی‌نظیرمان تقسیم کنم.»

گری لینه‌کر هم درباره قهرمانی سیتی نوشت: «باید به منچسترسیتی بابت قهرمانی تبریک بگویم. آنها شایسته قهرمانی بودند و آن را با فوتبالی که تماشایش واقعا جذاب است به دست آوردند.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر