ورزش جهان / شناسه خبر: 76935 / تاریخ انتشار : 1397/1/22 14:49
|

استراحت رونالدو، کلید موفقیت اروپایی رئال

بعد از تعطیلات نیم فصل، رونالدو در پنج بازی تعویض شده چون زیدان به این نتیجه رسیده که برای داشتن شانس دفاع از عنوان قهرمانی اروپا باید این بازیکن 33 ساله را سر حال نگه دارد.

ایران ورزشی آنلاین / اسکوربورد ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در شهرآورد مادرید، نتیجه یک بر یک را نشان می‌داد که شماره کریستیانو رونالدو روی تابلوی الکترونیکی داور چهارم قرمز شد و جمعیت حاضر در استادیوم در سکوت فرو رفتند. زین‌الدین زیدان مربی رئال مادرید ستاره پرتغالی تیمش را در دقیقه 64 تعویض کرد و جایش را به کریم بنزما داد. هرچند مدیریت محتاطانه زیدان درباره دقایق بازی رونالدو عادی شده اما هنوز هم عجیب است که بازی نکند!

رونالدو 11 دقیقه قبل به زیبایی سانتر گرت بیل را وارد دروازه یان اوبلاک شکست ناپذیر کرده بود هرچند دقایقی بعد آنتوان گریزمان گل تساوی را زد. وقتی رونالدو به خاطر بازی امشب تیمش مقابل یوونتوس بیرون کشیده شد، بازی یخ کرد. زیدان بعد از بازی گفت: «کریستیانو، کریستیانو است، همه زندگی‌اش همین بوده. هر فصل 50 گل می‌زند و این یک واقعیت است که چنین کاری از عهده دیگران بر نمی‌آید. بهتر است که او را کنار خود داشته باشیم. می‌خواستم به او استراحت بدهم، بازی‌های زیادی داریم، گاهی به استراحت نیاز دارد.»
رئال رده چهارمی هیچ امیدی برای گرفتن بارسلونا که 15 امتیاز پیش است، ندارد و تعویض رونالدو و از دست دادن اثرگذاری او در گلزنی تسلیم شدن زیدان را نشان می‌دهد.
گل رونالدو برابر اتلتیکو بیست و چهارمین گل او در 13 بازی اخیر در رقابت‌های مختلف بود ضمن اینکه در دهمین مسابقه پیاپی توانست گل بزند. رئال به گل‌های او وابسته است و زیدان تصمیم گرفته در برخی بازی‌های لیگ به طور کامل از او استفاده نکند مثل سفر به لگانس، اسپانیول و لاس‌پالماس در هفته‌های اخیر.
بعد از تعطیلات نیم فصل، رونالدو در پنج بازی تعویض شده چون مربی به این نتیجه رسیده که برای داشتن شانس دفاع از عنوان قهرمانی اروپا باید این بازیکن 33 ساله را سر حال نگه دارد. دو گل او از جمله یک قیچی برگردان فوق‌العاده پیروزی 3 بر صفر رئال در تورین را رقم زد و این بازیکن باتجربه با استراحت بیشتری که کرده به دنبال تمام کردن کار صعود به نیمه‌نهایی است.

 

captcha
تازه ها
بیشتر