ورزش جهان / شناسه خبر: 76933 / تاریخ انتشار : 1397/1/22 14:27
|

پیش بینی عجیب دل پیرو: یوونتوس می‌تواند رئال را حذف کند

دل پیرو معتقد است با وجود شکست خانگی 3 بر صفر یوونتوس در بازی رفت، این تیم امشب می تواند به نیمه نهایی لیگ قهرمانان برسد. او همچنین معتقد است که زیدان، سرمربی موفق رئال وامدار فوتبال ایتالیاست.

ایران ورزشی آنلاین / آلساندرو دل‌پیرو گفت، یوونتوس همچنان برای صعود به دور بعد لیگ قهرمانان بخت دارد. یووه کار بسیار دشواری پیش رو دارد و باید شکست سه بر صفر خانگی مقابل رئال مادرید را در سانتیاگو برنابئو جبران کند. دل‌پیرو گفته: «یوونتوس تیم بزرگی است و صعود برای این تیم همچنان امکان‌پذیر است. هر اتفاقی ممکن است روی دهد، حتی مقابل تیم‌های بزرگی مانند رئال مادرید و بارسلونا. جنبه روانی و اشتیاق به نجات برای این تیم اهمیتی حیاتی دارد. بازی دشواری پیش رو است اما به‌عنوان یک ایتالیایی و یک یوونتنیتو امیدوارم که تیمم صعود کند.»

او همچنین گفته که بازیکنان هرگز نباید دعوت تیم ملی ایتالیا را رد کنند. دل‌پیرو 91 بازی برای تیم ملی ایتالیا انجام داد و 27 گل زد و با این تیم فاتح جام جهانی 2006 شد. او گفت: «این دعوتی است که باید همیشه به آن پاسخ مثبت بدهید. این نظر من است. این هدف نهایی هر کسی است که فوتبال بازی می‌کند. من 16 سال برای آتزورو بازی کردم و پس از 16 سال قهرمان جام جهانی شدم. آن لحظه اتفاقی منحصربه‌فرد بود؛ حضور در جام جهانی خودش رویاست، چه برسد به قهرمانی در آن.»
او درباره گلی که به آلمان زد هم صحبت کرد: «من از زمانی که طفلی خردسال بودم رویای این را داشتم. آن گل نمونه‌ای زیبا است. شاید زیباترین گل ما هم بود، چون روی حرکت تیمی فوق‌العاده‌ای به ثمر رسید. شب قبل از بازی بسیاری از بازیکنان در خوابیدن مشکل داشتند اما لحظه‌ای رسید که من دیگر مشکل خواب نداشتم. من یکی از بازیکنان ارشد تیم بودم و باید الگوی بقیه می‌شدم. گاهی این مهم است.»
او همچنین بر این باور است که زین‌الدین زیدان وام‌دار فوتبال ایتالیا است. زیدان به‌عنوان مربی با رئال دو بار فاتح لیگ قهرمانان شده است. او در یوونتوس هم زیر نظر مارچلو لیپی و کارلو آنچلوتی بازی می‌کرد. دل‌پیرو گفت: «ما ایتالیایی‌ها دیوانه بعضی چیزها هستیم. زمانی که تیم او را می‌بینید، کاملا حس می‌کنید که چیز خاصی در این تیم است. او دو مربی بزرگ داشته که تغییرات بسیاری در او دادند. آنچلوتی و لیپی به دلایل بسیاری در آینده او تاثیر مهمی گذاشتند. بر این باورم که او در مربیگری‌اش بسیار وام‌دار ایتالیا است. او چیزهایی را نشان داده که در دوران بازی یاد گرفته است. تجربه یک مربی در ایتالیا منحصر به فرد است، چون تحت فشار طرفداران، رسانه‌ها، باشگاه‌ها و حتی گاهی بازیکنان هستید. برای ما فوتبال مهم‌ترین چیز است. شما باید 100 درصد توان خود را بگذارید. اینجا همچنان همه عاشق زیدان بازیکن هستند.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر