فوتبال ایران / شناسه خبر: 76927 / تاریخ انتشار : 1397/1/21 04:26
|

تلاش عجیب برای گران‌تر شدن شفر

چه کسی باقی می‌ماند که نزدیک‌ترین فرد به شفر باشد و موضع و نیاز باشگاه را برای تمدید قرارداد بداند و بخواهد به شفر برای امضای قراردادی گزاف کمک کند؟

ایران ورزشی آنلاین / تمدید قرارداد وینفرد شفر با استقلال به ماجرای پیچیده‌ای تبدیل شده، آنچنان که خوشبیانه است اگر ادامه این همکاری را قطعی بدانیم. فارغ از اینکه عملکرد باشگاه استقلال در نحوه تنظیم قرارداد با شفر در ابتدای همکاری حرفه‌ای نبود و قرارداد کوتاه‌مدت خبر از بی‌اعتمادی به شفر را می‌داد اما حالا تمام دلیل سختگیری مالی شفر برای تمدید به دلیل نتایجش در استقلال یا پیشنهادهای احتمالی دیگر نیست. این بازی جدید دلایل دیگری دارد که علی جباری، عضو کمیته فنی استقلال انگار بهتر از همه آنها را می‌شناسد. جباری گفته: «ظاهراً یکسری از اطرافیان شفر به او حرف‌هایی زده‌اند و چیزهایی یادش داده‌اند که چندان خوشایند نیست.»

جباری سپس ماجرا را اینطور می‌شکافد: «او تیمی را که دست دیگران بوده تحویل گرفته و خوشبختانه نتایج خوبی هم کسب کرده‌اند اما وقتی با مدیران باشگاه مذاکره کرد گفته بود که مثلاً با n میلیون تومان کار می‌کنم و اگر موفق شد شرایط تیم را عوض کند و جام بیاورد مسائل دیگری به قراردادش اضافه شود. حالا هم باشگاه این موضوع را پذیرفته اما خود شفر حرف‌های دیگری می‌زند و ظاهرا درخواست‌های دیگری دارد. روزی که شفر به ایران آمد تا با باشگاه مذاکره کند ما در کمیته فنی نشستیم و این مربی اعلام کرد که فقط خودش و پسرش به ایران سفر می‌کنند اما در ادامه در حالی‌که قرار بود مربیان ایرانی با او کار کنند، شفر تنها بیژن طاهری را پذیرفت. بعد از آن هم یکی یکی خارجی‌ها اضافه شدند. قرار بود پسر شفر فقط آنالیزور باشد و از بالا بازی‌ها را تماشا کند و مربیان ایرانی از سرمربی آلمانی کار یاد بگیرند. فکر کنید امروز تازه شفر به استقلال آمده و قولی هم نداده است. اگر او با تیم نتیجه نمی‌گرفت آیا الان چنین شرایطی داشت؟ دیروز شنیده‌ام گفته‌اند شفر با برانکو قیاس شده و حتی قرارداد این دو  مربی را هم با هم قیاس کردند اما اینجا استقلال است و با پرسپولیس فرق دارد. این اطرافیانی که به شفر گفته‌اند به خاطر نتایج خوب درخواستش را بالا ببرد اشتباه کرده‌اند، این کار درست نیست و به زودی آنها را معرفی می‌کنیم.»
آنها که اخبار باشگاه را در اختیار شفر می‌گذارند و شفر را برای تمدید قرارداد با رقم گزاف ترغیب می‌کنند، چه کسانی هستند؟ مربی ایرانی که با شفر همکاری می‌کند، ارتباط نزدیک و دور از چشم باشگاه با سرمربی ندارد که بتواند یا بخواهد شفر را برای چنین روشی در مذاکره ترغیب کند. دستیاران خارجی هم که از موضع و نگاه باشگاه مطلع نیستند‌. چه کسی باقی می‌ماند که نزدیک‌ترین فرد به شفر باشد و موضع و نیاز باشگاه را برای تمدید قرارداد بداند و بخواهد به شفر برای امضای قراردادی گزاف کمک کند؟
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر