فوتبال ایران / شناسه خبر: 76910 / تاریخ انتشار : 1397/1/14 14:22
|

ماجرای یک استعفای عجیب / ویسی برگشت، استقلال خوزستان امیدوار شد

سمیرا شیرمردی / استقلال خوزستان و ویسی امید بیشتری برای ماندن دارند و تلاش می‌کنند در بازی‌های بعدی هم اتفاق بزرگی رقم بزنند و تیم را در لحظات پایانی در لیگ برتر نگه دارند.

ایران ورزشی آنلاینسمیرا شیرمردی / هنوز سال 96 تمام نشده بود که ناگهان خبر رسید عبدا... ویسی از سرمربیگری استقلال خوزستان استعفا داد و کنار کشید. این اتفاق شاید خیلی‌ها را یاد روزهای پایانی سال 95 می‌انداخت. زمانی که ناگهان ویسی از سرمربیگری سپاهان کنار گذاشته شد. آن هم به دلایل خیلی عجیب که در ابتدا گفته می‌شد بیماری ویسی عامل اصلی این تصمیم بود اما بعدها خبر رسید چنین چیزی نبود و هیات مدیره باشگاه سپاهان دیگر مایل به همکاری با این سرمربی جوان نبود. به هر حال استعفای ویسی در روزهای پایانی سال 96 هم در نوع خود جالب بود که البته ماجرای آن کمی عجیب به نظر می‌رسد.

استقلال خوزستان این فصل شرایط متفاوت و عجیبی داشت. این تیم در بلاتکلیفی کارش را با عبدا... ویسی در لیگ هفدهم شروع کرد. در ابتدا یکسری کمک از سوی استانداری و البته شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه باعث شد این تیم سر پا بماند و با خیال راحت کارش را پیش ببرد. مدتی بعد تیم به مشکل مالی خورد که ناگهان خبر رسید عبدالرضا موسوی مدیر شرکت هواپیمایی زاگرس در مزایده شرکت گروه ملی فولاد ایران برنده شد و مالکیت این شرکت و البته باشگاه استقلال خوزستان را به عهده گرفت.
با حضور موسوی که البته همشهری و از دوستان قدیمی عبدا... ویسی بود، به نظر می‌رسید مشکلات استقلال خوزستان به حداقل برسد. مالک جدید باشگاه استقلال خوزستان هم در همان ابتدا با اعضای تیم جلسه گذاشت و به آنها اطمینان داد نهایت تلاشش را برای حل مشکلات انجام دهد. طبق قول‌هایی که عبدالرضا موسوی داده بود، هفته‌ای 300 میلیون به تیم تزریق می‌شد تا بین بازیکنان و اعضای کادرفنی تقسیم شود. این روند حدود 2، 3 هفته طول کشید که ناگهان همه چیز تغییر کرد.
ظاهرا یکسری اختلافات بین عبدا... ویسی و عبدالرضا موسوی باعث شد مالک جدید باشگاه استقلال خوزستان دلسرد شود و دیگر به تیم کمک نکند. بعد از آن، بی‌پولی بهانه‌ای شد برای استقلال خوزستان که ناکامی‌های خود را با آن پوشش دهد. در این بین، امیر سلطانی هم به‌عنوان مدیرعامل جدید باشگاه استقلال خوزستان انتخاب شده بود و شروع به کار کرد.
روز به روز که می‌گذشت این اختلافات بیشتر و بیشتر می‌شد که البته از مالک باشگاه به مدیرعامل کشیده شد. فاصله بین ویسی و سلطانی بیشتر می‌شد که ناگهان ماجرای لژیونر شدن یونس دلفی پیش آمد. دلفی ظاهرا بدون اجازه از باشگاه و فقط با هماهنگی که با ویسی داشت، راهی هلند شد تا در تست‌های تیم دوم باشگاه آیندهوون شرکت کند. این مساله باعث شد باشگاه واکنش تندی نشان دهد و ویسی را به یکسری مسائل متهم کند. بعد از آن خبر رسید، باشگاه استقلال خوزستان، ویسی را به کمیته انضباطی فراخوانده اما ویسی به این جلسه نرفت تا شرایط بدتر از قبل شود.
البته سرمربی استقلال خوزستان معتقد بود نامه‌ای به او زده نشد تا به جلسه برود. به هر حال همانطور که امیر سلطانی مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان اعلام کرده بود، قرار شد به خاطر مصاحبه‌های ویسی علیه باشگاه، جریمه‌ای برای این سرمربی در نظر گرفته شود.
همه منتظر بودند این جریمه در پایان لیگ اعلام شود اما ظاهرا در روزهای پایانی سال 96 نامه‌ای به آدرس خانه عبدا... ویسی می‌رود که طبق آن، باشگاه استقلال خوزستان، عبدا... ویسی به پرداخت 250 میلیون تومان جریمه محکوم شد. ویسی وقتی نامه را دید خیلی زود استعفایش را اعلام کرد و قصد داشت به باشگاه برود تا به قول معروف، حق مدیرعامل را کف دستش بگذارد اما از سوی چند پیشکسوت خوزستان منع شد. در واقع وقتی خبر استعفای ویسی رسانه‌ای شد، تعدادی از پیشکسوتان فوتبال خوزستان با این سرمربی تماس گرفتند و از او خواستند از تصمیم خود منصرف شود. در همین حال هم باشگاه استقلال خوزستان در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، ویسی اگر قصد کناره‌گیری دارد باید رسما و به صورت کتبی این مساله را به باشگاه اعلام کند.
همین مساله باعث شد همه چیز دست ویسی بیفتد و در آرامش در مورد ماندن یا رفتنش تصمیم بگیرد. صحبت‌های پیشکسوتان فوتبال خوزستان از جمله فاضل بختیاری مدیرعامل سابق استقلال خوزستان باعث شد عبدا... ویسی بماند و کارش را دنبال کند. در واقع خیلی از این پیشکسوتان معتقد بودند رفتن ویسی در این مقطع از لیگ، به ضرر این سرمربی خواهد بود. چراکه اگر ویسی برود و تیم بیفتد، می‌گویند مقصر این سقوط ویسی بود اما اگر تیم در نبود ویسی بماند، می‌گویند مشکل از ویسی بود و مربی جدید موفق شد استقلال خوزستان را در لیگ برتر نگه دارد. با این صحبت‌ها، ویسی از تصمیم خود منصرف شد و ماند تا کارش را با قدرت ادامه دهد. همین اتفاقات هم باعث شد او مصمم‌تر از گذشته تلاش خود را برای نگه داشتن تیم در لیگ برتر بیشتر کند.
با این روحیه و شرایط، استقلال خوزستان در نخستین بازی خود در سال 97 به مصاف مشکی‌پوشان رفت و توانست در یک بازی 6 امتیازی که در مشهد برگزار می‌شد، به پیروزی برسد و یک پله در جدول رده‌بندی صعود کند. حالا با این شرایط، استقلال خوزستان و ویسی امید بیشتری برای ماندن دارند و تلاش می‌کنند در بازی‌های بعدی هم اتفاق بزرگی رقم بزنند و تیم را در لحظات پایانی در لیگ برتر نگه دارند.
 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/76910
captcha
تازه ها
بیشتر