فوتبال ایران / شناسه خبر: 76886 / تاریخ انتشار : 1396/12/23 21:14
|

حقیقی-تیم ملی، دورتر از همیشه / ناامید در اوج بلاتکلیفی

روح ا... معظمی / او مثل همیشه چراغ خاموش حرکت می‌کند، مثل دورانی که به دروازه تیم ملی رسید و در جام جهانی برزیل بازی کرد.

ایران ورزشی آنلاینروح ا... معظمی / به جرات می‌توان گفت تنها بازیکن بلاتکلیف فوتبال ایران علیرضا حقیقی است. دروازه‌بانی که فصل قبل به لیگ سوئد رفت تا پیراهن اسکیلستونا را بپوشد و برای این تیم نه چندان مشهور در آلونسکان بازی کند. حقیقی البته از نظر فردی دوران موفقی را در سوئد پشت سر گذاشت. او که پس از مصدومیت چند ماهه از اواسط نیم فصل و هفته سیزدهم درون دروازه اسکیلستونا قرار گرفت، روی هم 1530 دقیقه بازی کرد و 28 گل دریافت کرد.

حقیقی در پایان فصل به‌عنوان یکی از بهترین دروازه‌بان‌های لیگ سوئد انتخاب شد اما چه سود که اسکیلستونا به سوپرتان – دسته پایینتر- سقوط کرد و دروازه‌بان تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 هم تصمیم گرفت از این تیم جدا شود. اسکیلستونا از 30 بازی فقط 20 امتیاز کسب کرد و در رده شانزدهم لیگ 16 تیمی سوئد قرار گرفت. این تیم تنها 4 برد به دست آورد که همگی با حضور حقیقی درون دروازه رقم خورد. بخصوص بازی مقابل مالمو- قهرمان لیگ سوئد- که یک نتیجه فوق‌العاده برای حقیقی و اسکیلستونا بود.
آخرین باری که علیرضا حقیقی برای اسکیلستونا بازی کرد مربوط به حدود 4 ماه و 9 روز قبل است. بازی مقابل سیریوس در تاریخ 5 نوامبر 2017 (14 آبان 96 ) که با شکست 3 بر یک اسکیلستونا همراه بود. حقیقی از آن زمان تا امروز نه تنها تیم جدیدی برای ادامه فوتبال خود انتخاب نکرده بلکه زمان را هم از دست داده و در آستانه جام جهانی امیدهایش برای حضور در تیم ملی کمرنگ شده است.
حقیقی که تا همین یکی، دو  سال قبل، دروازه‌بان ثابت تیم ملی بود و با تصمیم کی‌روش در جام جهانی 2014 و جام ملت‌های آسیا در سال 2015 بازی کرد حالا بیشتر از همیشه از تیم ملی دور شده و با درخشش دروازه‌بان‌های دیگر بخت حضور در روسیه را تا حدود بسیاری از دست داده است.
 به نظر می‌رسد همین بلاتکلیفی و دوری از بازی‌های رسمی باعث شده تا کی‌روش روی حضور دروازه‌بان‌هایی چون علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری، امیر عابدزاده، حامد لک و حسین حسینی حساب کرده و از نام حقیقی گذشته است.
علیرضا که بازیکن آزاد محسوب می‌شود همین امروز هم می‌تواند با تیمی به توافق برسد و تا جام جهانی بازی کند. شاید اگر این اتفاق رخ بدهد، او بختی هر چند اندک پیدا خواهد کرد تا شرکت در دومین جام جهانی متوالی‌اش را جشن بگیرد.
 البته کمتر کسی است که از آینده حقیقی خبری داشته باشد و بداند او چه می‌کند و چه برنامه‌ای دارد؟ آخرین بار حقیقی را در تمرین سایپا دیده‌ایم و دیگر هیچ. او مثل همیشه چراغ خاموش حرکت می‌کند، مثل دورانی که به دروازه تیم ملی رسید و در جام جهانی برزیل بازی کرد.
 

 

 

کلیدواژه
علیرضا حقیقی
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/76886
captcha
تازه ها
بیشتر