ورزش ایران / شناسه خبر: 76880 / تاریخ انتشار : 1396/12/20 10:23
|
مجمع فوق‌العاده فدراسیون کشتی برای تعیین تکلیف رییس

رسول خادم، یک خداحافظی و هـــزار ابهـــام

محسن وظیفه / مجمع برگزار می‌شود و احتمالا با توجه به شواهد و قرائن موجود جز خداحافظی رسمی با رسول خادم حاصل دیگری ندارد.

ایران ورزشی آنلاینمحسن وظیفه / مشکلات فدراسیون کشتی و داستان استعفای رسول خادم هر روز که می‌گذرد پیچیده‌تر می‌شود اما به نظر می‌رسد که با برگزاری مجمع فوق‌العاده این پیچیدگی‌ها اندکی کمتر شود.

نزدیک به 10 روز از استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی می‌گذرد اما هنوز مشخص نیست که چه اتفاقی در این فدراسیون رخ می‌دهد اما روز گذشته فدراسیون کشتی اعلام کرد که روز دوشنبه مجمع فوق‌العاده فدراسیون کشتی برگزار می‌شود، برای بررسی مسائل مهم روز.
آیا با برگزاری این مجمع رسول خادم بر می‌گردد و یا اینکه با نظر اعضای مجمع فرد دیگری به‌عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب می‌شود، موضوعاتی است که بعد از مجمع فردا مشخص می‌شود. شنیده‌ها از زبان اعضای مجمع حکایت از رسمی‌تر شدن کناره‌گیری رسول خادم و انتخاب سرپرست برای فدراسیون کشتی دارد.
جام جهانی و بعد از آن بازی‌های آسیایی و همچنین مسابقات جام جهانی در پیش است اما بلاتکلیفی عمده‌ای در این مجموعه به وجود آمده و این سوال مطرح است که چگونه باید برای این رویدادها آماده شد؟ کشتی ایران با ثباتی که در شش سال گذشته داشته در حال حاضر در کشتی فرنگی پنجم و در کشتی آزاد دوم آسیا است؛ حال در نبود این ثبات چه چیزی در انتظار ورزش اول ایران است؟
در چنین فضایی شاید بهترین راهکار این باشد که مجمع فوق‌العاده برگزار شود تا شاید بخشی از ابهام‌ها رفع شود اما حتما با وجود برگزاری این مجمع باز هم ابهام‌های زیادی باقی می‌ماند و راهی برای رفع آنها وجود ندارد. شاید یکی از مهم‌ترین ابهام‌ها این است که مجمع فوق‌العاده با چه کیفیتی و برای چه برگزار می‌شود؟ طبق اساسنامه مصوب همه فدراسیون‌ها، باید اعضای مجمع از یک هفته قبل و با ارسال دعوتنامه رسمی برای حضور در مجمع دعوت شوند اما براساس شواهد و قرائن موجود اعضای مجمع فوق‌العاده فدراسیون کشتی از دو روز پیش و با تماس تلفنی برای این مجمع دعوت شده‌اند!
ابهام بعدی که بسیار مهم‌تر هم است؛ اینکه اعضای مجمع در این نشست فوق‌العاده چه تصمیمی قرار است بگیرند؟ برخی مدعی بودند که طبق اساسنامه فدراسیون کشتی که مورد تایید اتحادیه جهانی است؛ باید استعفای مکتوب رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی را بررسی کنند و بعد تصمیم بگیرند.
اگر با استعفا موافقت کردند که باید سرپرست انتخاب کنند و اگر هم مخالفت کردند باید به دنبال بازگرداندن رسول خادم باشند. نکته مبهم اینجاست که اصلا رسول خادم استعفای کتبی ارائه کرده است؟ آنچه از رسول خادم منتشر شده و از آن استعفا تعبیر شده، یک نامه خداحافظی بوده و هرگز نامه‌ای خطاب به وزارت ورزش و جوانان و یا حتی مجمع فدراسیون کشتی از او ارائه نشده است.
نکته مبهم بعدی این است که اساسنامه فدراسیون کشتی که به تایید اتحادیه جهانی رسیده طبق قوانین داخلی کشور باید قبل از ارسال به اتحادیه جهانی در کمیسیون اجتماعی دولت مورد بررسی قرار می‌گرفت و از سوی هیات وزیران تایید می‌شد اما شائبه‌هایی در این باره وجود دارد و این سوال که آیا واقعا این اساسنامه که همه به آن استناد می‌کنند به تایید هیات وزیران رسیده؟ ابهام‌های زیادی در این باره وجود دارد اما به نظر می‌رسد که با وجود همه این ابهام‌ها به خاطر شرایط خاص کشتی و خروج هر چه سریع‌تر این ورزش از بلاتکلیفی مجمع برگزار می‌شود. مجمعی که به نظر می‌رسد با توجه به شواهد و قرائن موجود جز خداحافظی رسمی با رسول خادم حاصل دیگری ندارد.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر