فوتبال ایران / شناسه خبر: 76866 / تاریخ انتشار : 1396/12/15 16:44
|

ارزانی تکذیب کرد: استرالیا را انتخاب نکرده‌ام

امیر اسدی / با اینکه ارزانی در تیم‌های زیر 17، زیر20 و زیر 23 سال استرالیا بازی کرده اما هنوز در مرحله‌ای است که می‌تواند میان حضور در تیم ملی استرالیا و تیم ملی ایران یکی را انتخاب کند.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / نام دنیل ارزانی را که می‌شنویم بی اختیار یاد سامان قدوس، رضا قوچان‌نژاد، اشکان دژاگه و دنیل داوری یا مهرداد بیت آشور می‌افتیم. بازیکنانی که به ترتیب در سوئد، هلند، آلمان و آمریکا بزرگ شدند و در نهایت ایران را برای بازی در رده ملی انتخاب کردند. ارزانی حالا تازه‌ترین نامی است که می‌تواند برای تیم ملی ایران بازی کند و پیشنهاد حضور در تیم ملی استرالیا را هم در جیب دارد. او این روزها منتظر دعوت به یکی از دو تیم ایران یا استرالیا است تا انتخاب خود را در رده ملی انجام دهد.

متولد ایران و بازی در تیم‌های پایه استرالیا
ارزانی که پدر و مادرش هر دو ایرانی هستند و خودش هم در ایران متولد شده، تجربه بازی در تیم‌های رده پایه استرالیا (زیر ۱۷ سال، زیر ۲۰ سال و زیر ۲۳ سال) را دارد اما هنوز در رده بزرگسالان پیراهن تیم ملی استرالیا را به تن نکرده است. در استرالیا گزارش‌های فراوانی منتشر شده مبنی بر اینکه او می‌تواند تابستان سال آینده همراه تیم ملی استرالیا به جام جهانی برود اما هنوز برت فان مارویک نام او را در فهرست خود قرار نداده است.

 بازیکن ماه ملبورن
دنیل ارزانی در 2 ماه گذشته بازی‌های فوق‌العاده‌ای برای ملبورن سیتی انجام داد و در نهایت عنوان بازیکن ماه فوریه این باشگاه را به دست آورد. ارزانی 19 ساله یکی از بازیکنان کلیدی ملبورن سیتی محسوب می‌شود، هر چند مدام در حال رفت و آمد میان این باشگاه و تیم‌های زیر 19 و 23 سال استرالیا است. ارزانی همچنین نامزد دریافت جایزه بازیکن جوان سال ۲۰۱۷ فوتبال استرالیا است. این مساله نشان می‌دهد بازی‌های او مورد توجه مسوولان فوتبال استرالیا قرار گرفته است.

11 بازی، 623 دقیقه و 2 گل
فصل قبل بود که دنیل ارزانی به‌عنوان یک جوان 18 ساله پیراهن ملبورن سیتی در لیگ استرالیا را پوشید. او البته زیاد در ترکیب ملبورن سیتی قرار نگرفت. ماحصل تلاش او در فصل 2017-2016 لیگ استرالیا، انجام 6 بازی و حضور 58 دقیقه‌ای در زمین بود. این فصل اما وارن جویس، سرمربی انگلیسی ملبورن سیتی روی ارزانی حساب ویژه‌ای باز کرده و از او در ترکیب ثابت استفاده می‌کند. آمار ارزانی این را اثبات می‌کند که او یک بازیکن کلیدی در ترکیب تیمش است. دنیل این فصل 11 بار برای ملبورن سیتی بازی کرده، 623 دقیقه در زمین بوده و 2 گل هم به ثمر رسانده است. گل‌هایی که وارد دروازه پرت گلوری و نیوکاسل جتس شده است.
ناامید از قهرمانی
ملبورن سیتی با دنیل ارزانی امیدی برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ استرالیا ندارد. این تیم در پایان هفته بیست و دوم و با کسب 10 برد، 3 تساوی و 9 شکست رده سوم جدول رده‌بندی را در اختیار دارد. اختلاف ملبورن سیتی با سیدنی که در صدر جدول قرار دارد 19 امتیاز است. اختلافی که بعید است جبران شود و ملبورن سیتی عنوان قهرمانی لیگ استرالیا را به دست بیاورد.
 
نگرانی‌های مربی سابق منچستریونایتد
سرمربی فعلی ملبورن سیتی، فصل 2017-2016 را در تیم زیر 23 ساله‌های منچستریونایتد سپری کرد. او 3 ماه سرمربی این تیم بود و سپس هدایت ویگان اتلتیک را برعهده گرفت. ابتدای این فصل هم به استرالیا رفت تا روی نیمکت ملبورن سیتی بنشیند. دغدغه این روزهای جویس، رسیدن ارزانی به بالاترین سطح از بازی‌اش است. استفاده از ظرفیت کامل یک بازیکن، مساله‌ای است که جویس در آن تبحر دارد. برای جویس، آماده کردن ارزانی کار سختی است، چون او مدام به تیم‌های پایه استرالیا دعوت می‌شود. در 6 ماه اخیر ارزانی 2 بار به تیم زیر 23 ساله‌های استرالیا دعوت شده و همین موضوع یکی از نگرانی‌های جویس است.
 در انتظار تصمیم کی‌روش
 با اینکه ارزانی در تیم‌های زیر 17، زیر20 و زیر 23 سال استرالیا بازی کرده اما هنوز در مرحله‌ای است که می‌تواند میان حضور در تیم ملی استرالیا و تیم ملی ایران یکی را انتخاب کند. در این بین تصمیم اصلی برعهده کارلوس کی‌روش است و اینکه آیا این هافبک جوان ایرانی را می‌پسندد یا ارزانی باید تلاشش را برای حضور در تیم ملی استرالیا بگذارد.

انتخاب استرالیا تکذیب شد
بازیکن سابق تیم زیر 17 ساله‌های استرالیا در جام جهانی 2015 شیلی، خبر انتخاب تیم ملی استرالیا را تکذیب کرد. چند روز قبل برخی رسانه‌های استرالیایی این اخبار را منتشر کردند که البته دور از واقعیت بود. ارزانی در گفت و گویی تایید کرد که این اخبار واقعیت ندارد و فعلا هیچ تماسی از تیم ملی استرالیا و حتی ایران با او گرفته نشده است. به نظر می‌رسد مسوولان فدراسیون فوتبال استرالیا برای شکار ارزانی اقداماتی انجام داده‌اند اما فعلا نظر نهایی فان مارویک مانده و البته تایید ارزانی که هنوز تصمیمی در این رابطه نگرفته است.

 

کلیدواژه
دنیل ارزانی
captcha
تازه ها
بیشتر