فوتبال ایران / شناسه خبر: 76865 / تاریخ انتشار : 1396/12/15 16:30
|

پایان دوران انجماد / پرسپولیس، بغض‌ها و فریادها

شاید باورکردنی نباشد اما جشن برد و ایسلندی معروف فقط با برانکو، 2 دستیارش و 2 بازیکن (بیرانوند و نعمتی) برپا شد. لحظاتی بعد مسلمان و یکی دو بازیکن نیمکت‌نشین هم به این جمع اضافه شده بودند.

ایران ورزشی آنلاینمحمد قراگزلو / فقط 4 روز از آن باخت کذایی گذشته بود و انجماد را در فاصله بین سکوها تا چمن سبز می‌شد حس کرد. پرسپولیس بغض کرده وارد میدان شد تا مقابل الوصل بازی کند. تنش هنوز زخمی بود، زخمی از انتقادهای بعد از شکست شهرآورد و پرسش‌های بی‌پاسخی که هیچ‌کس جوابی برای آنها نداشت.

تاثیر این انجماد و همنشینی‌اش با بغض هوادار و بازیکن را می‌شد در نمایش تیم برانکو هم دید.15 دقیقه اول حتی بدون یک شوت در چارچوب گذشت و در تمام این بازه زمانی کوتاه یکی دو کار ترکیبی ناقص از زوج احمدزاده - محرمی آنقدر پربار نبود که امیدوارمان کند.
این انفعال آزار دهنده مقابل تیم صفر امتیازی گروه لحظه به لحظه نگران‌کننده‌تر می‌شد؛ الوصل از جمع 3 بازیکن برزیلی تاثیرگذارش فقط یکی را به تهران آورده و او را هم روی نیمکت نشانده بود حتی سالم مهاجم فیکس داخلی‌شان هم روی نیمکت بود و با این ترکیب ناقص حمله نکردن و گل زدن به این تیم فقط یک معنی داشت؛  پرسپولیس هنوز بیمار است. سراسیمگی و استرس ناشی از شکست شهرآورد نیمی از نیمه نخست را کشت.پرسپولیس بهتر نشد و ریتم پیدا نکرد اما شاید همیشه برای خروج از این وضعیت نیازی به یک نمایش فوق‌العاده نداشته باشید و اوت دستی هم جواب بدهد.
گل اول، گل دوم و نیمه نخست تمام؛ گل‌هایی که بغض پرسپولیس را شکست. فرشاد احمدزاده بعد از گل گوش‌هایش را گرفت و علیپور همه را به طرف ربیع‌خواه برد.
این یک مخالفت بزرگ با همه آن هوادارانی بود که بعد از شهرآورد به چهره‌های محبوب برانکو تاخته بودند.نیمه دوم همه چیز بهتر شد؛ پرسپولیس ریتم خودش را پیدا کرد و حتی مسلمان هم به زمین آمد. حتی اگر اسمش را لجبازی هم بگذاریم، پایان این قصه می‌توانست شروع فصل تازه‌ای برای پرسپولیس باشد.
مسلمان خیلی افت نکرده بود اما از شانس بد او رونالدو و هزه که آمدند الوصل ریتم بهتری پیدا کرد و البته منشا گل سوم را نزد. داور عراقی هم به اندازه‌ای که پرسپولیس برای خروج از وضعیت نیاز داشت مهربان بود. ظاهرا گل اول در شرایط آفساید به ثمر رسیده و بیرانوند می‌توانست در 10 دقیقه پایانی با یک پنالتی - اخراج استرس را به جان برانکو و تیمش بیندازد اما همه چیز خوب تمام شد و تیم برانکو استحقاق خروج از آن وضعیت تلخ را داشت.
شاید باورکردنی نباشد اما جشن برد و ایسلندی معروف فقط با برانکو، 2 دستیارش و 2 بازیکن (بیرانوند و نعمتی) برپا شد. لحظاتی بعد مسلمان و یکی دو بازیکن نیمکت‌نشین هم به این جمع اضافه شده بودند و صدای دست‌ها با فریاد نام برانکو همراه بود. اینجا همان جایی بود که قالب بازیکنان آشتی را به تعویق انداختند. اما فکر می‌کنید این وضعیت تا کی ادامه خواهد داشت؟

 

کلیدواژه
پرسپولیس
captcha
تازه ها
بیشتر