ورزش جهان / شناسه خبر: 76855 / تاریخ انتشار : 1396/12/13 14:45
|

نگاهی به بازی امشب دو مدعی لیگ برتر / ناتوانی چلسی در برابر دلارهای نفتی سیتی

چلسی فصل گذشته قهرمان لیگ برتر شد، ولی با اوج‌گیری این فصل سیتی و سایر مدعیان، آبی‌های لندن حتی ممکن است سهمیه لیگ قهرمانان را هم از دست بدهند.

ایران ورزشی آنلاین / چلسی امشب در زمین منچسترسیتی به میدان می‌رود در حالی که با صدرنشین فراری لیگ برتر 22 امتیاز فاصله دارد و چلسی به همراه چند تیم دیگر برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان تلاش جانانه‌ای دارد. آنتونیو کونته با آنکه تیمش روی کاغذ در سه جبهه می‌جنگد، در مسیر خروج از استمفوردبریج قرار دارد، او بارها با مقامات باشگاه به مشکل خورده به دلیل سیاست‌شان در فصل نقل و انتقالات و وقتی از او سوال شد سیتی چطور فاصله 15 امتیازی فصل قبل را به چنین برتری خارق‌العاده‌ای در این فصل تبدیل کرده، یک بار دیگر سر درد دلش باز شد: «وقتی شما خیلی خوب کار می‌کنید و حس فوق‌العاده‌ای میان مربی و باشگاه وجود دارد، شما به سبکی که می‌خواهید کار می‌کنید و به بهترین شکل تیمتان را پیشرفت می‌دهید. منچسترسیتی امکان خرج کردن پول دارد و وقتی شما این چیزها را کنار هم می‌گذارید، به چنین نتیجه‌ای می‌رسید.»

اگر مربی ایتالیایی برود، نهمین مربی رومن آبراموویچ خواهد بود ضمن اینکه ژوزه مورینیو و گاس هیدینک دو دوره روی نیمکت آبی‌های غرب لندن نشسته‌اند. برعکس، مالکان اماراتی سیتی از پپ گواردیولا بعد از فصل بدون جامش حمایت کرده و با صرف 300 میلیون یورو تیم را تقویت کردند. گواردیولا بعد از پیروزی آسان 3 بر صفر پنج‌شنبه مقابل آرسنال که باعث برتری 16 امتیازی این تیم شد، گفت: «ما بازیکنان زیادی می‌خریم و آنها کمک بسیاری به ما کرده‌اند.»

مربی کاتالان بعد از پیروزی مقابل آرسنال در فینال جام اتحادیه با همین نتیجه هم از شیخ منصور مالک باشگاه و رییس باشگاه، خلدون المبارک آشکارا تشکر کرد و البته گفت تیمش در این تابستان اقتصادی عمل می‌کند و یکی دو بازیکن بیشتر نمی‌خرد. پپ اما گفت قدرت خرید سیتی ضروری است چون تیم‌های بزرگی در لیگ برتر رقابت دارند: «باشگاهی مثل منچسترسیتی تلاش کرده کاری که در 20 سال انجام می‌شود با سرمایه‌گذاری بیشتر در زمانی کمتر انجام دهد؛ اینکه هر فصل برای قهرمانی مبارزه کنی و در لیگ قهرمانان باشی.»
این می‌تواند برای چلسی گران تمام شود چون شاید برای دومین بار در طول سه فصل سهمیه لیگ قهرمانان را از دست بدهند. در گذشته، ثروت آبراموویچ توانسته نداشتن ثبات ناشی از تغییرات روی نیمکت را جبران کند حالا حتی میلیاردر روس هم نمی‌تواند با دلارهای نفتی سیتی برابری کند. علاوه بر آن خطر از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان و همچنین هزینه بازسازی استادیوم کار کونته و هر کسی که جانشینش باشد را سخت‌تر می‌کند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر