فوتبال ایران / شناسه خبر: 76852 / تاریخ انتشار : 1396/12/13 02:40
|

نسل حسینی‌ها، از سید جلال تا سید مجید / سید، شماره 2

امیر اسدی / بعد از سیدجلال حسینی، می‌توانیم به سیدمجید حسینی دل ببندیم. او ورژن شماره 2 حسینی‌ها در فوتبال ایران خواهد بود.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / مجید حسینی. او را از زمانی می‌شناسیم که کاپیتان تیم نوجوانان ایران بود. بازیکنی با شماره 5 که در دفاع وسط بازی می‌کرد و البته از همان زمان می‌شد حدس زد که آینده متعلق به او است. حسینی البته در تیم نونهالان با مربیگری مصطفی قنبرپور هم چنین شرایطی داشت. کاپیتان تیم بود و جزو بازیکنان باشخصیت و آرام که همه روی موفقیتش حساب می‌کردند. انگار که کاپیتان متولد شده بود، هر جا می‌رفت بازوبند را بر بازو می‌بست و البته رفتاری نشان می‌داد که همه را وادار به احترام می‌کرد.

حسینی همراه تیم نوجوانان و با مربیگری علی دوستی‌مهر روزهایی موفق را سپری کرد. او در جام جهانی نوجوانان (سال 2013 ) در امارات یکی از بهترین‌ها بود و توانست 4 بازی در ترکیب ایران انجام دهد. بعد از درخشش در تیم نوجوانان، تیمی که سعید عزت‌اللهی، صادق محرمی، امیرحسین کریمی، مهدی امینی، ماهان رحمانی، یوسف سیدی و امیرمحمد مظلوم ستاره‌هایش بودند، حسینی مسیر متفاوتی را انتخاب کرد. او در رده باشگاهی کمتر به میدان رفت اما در رده ملی همیشه جزو بازیکنان حاضر در اردو بود. با تیم جوانان در مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا شرکت کرد اما توفیقی به دست نیاورد. همان تیمی که علی دوستی‌مهر سرمربی‌اش بود و مهدی مهدوی‌کیا مدیر فنی.
سایپا در همین روزها برای جذب حسینی پیشقدم شد اما در نهایت کسی نفهمید چرا این مدافع پیراهن نارنجی نپوشید و به دوران دوری از مسابقات باشگاهی ادامه داد. آن هم در شرایطی که همدوره‌های او جملگی در سطح نخست فوتبال باشگاهی در ایران بازی می‌کردند. سعید عزت‌اللهی و صادق محرمی در ملوان حضور داشتند، امیرحسین کریمی در ترکیب سپاهان قرار می‌گرفت، امیرمحمد مظلوم برای داماش بازی می‌کرد و ماهان رحمانی هم برای سایپا در لیگ برتر به میدان می‌رفت.  
حسینی وقتی 17 ساله بود تصمیم گرفت استقلال را برای بازی در سطح باشگاهی انتخاب کند. امیر قلعه‌نویی که دنبال مدافع می‌گشت دست روی حسینی گذاشت و او را به استقلال آورد. حسینی هر چند کم اما در لیگ چهاردهم 3 بار و روی هم 86 دقیقه برای استقلال بازی کرد و نشان داد کادر فنی می‌تواند روی او حساب کند. البته آسیب‌دیدگی مقابل ملوان در انزلی، حسینی را که آن زمان در دفاع راست بازی می‌کرد مدت‌ها از فوتبال دور کرد.
برای لیگ پانزدهم و پس از پایان آسیب‌دیدگی، استقلال حسینی را به راه‌آهن قرض داد؛ راه‌آهن که تلاش می‌کرد در لیگ بماند اما در نهایت این اتفاق رخ نداد. حاصل حضور حسینی در راه‌آهن، انجام 9 بازی و یک گل زده بود. آماری که بهانه خوبی برای بازگشت او به استقلال در لیگ شانزدهم بود.
علیرضا منصوریان در ابتدای لیگ شانزدهم سند حضور حسینی در استقلال را امضا کرد و البته در طول فصل 16 بار هم از این مدافع استفاده کرد. حسینی یک گل زد و روی هم آمار 1285 دقیقه بازی را به نام خود ثبت کرد. نقطه روشن عملکرد حسینی در لیگ شانزدهم، شهرآوردی بود که با تساوی صفر بر صفر به پایان رسید. او ستاره شهرآورد بود، آن هم در نخستین تجربه و البته در 20 سالگی. حسینی البته در این مدت، چند بار هم برای تیم امید در مقدماتی المپیک بازی کرد. تیمی که مربیگری‌اش برعهده محمد خاکپور بود و حسینی هم در قامت یک هافبک دفاعی برای این تیم بازی کرد.
برای لیگ هفدهم و تا زمانی که منصوریان سرمربی استقلال بود، مجید حسینی یک در میان بازی می‌کرد اما از وقتی شفر آمد، او را در مرکز خط دفاع قرار داد و به ارتقای موقعیت او کمک کرد. شاید اگر هر مربی دیگری جای شفر بود، بعد از شهرآورد رفت، حسینی را از ترکیب خارج می‌کرد و مدافع دیگری را در ترکیب ثابت قرار می‌داد اما مرد آلمانی به مدافع 21 ساله استقلال اطمینان کرد و جوابش را هم گرفت. حالا حسینی یکی از بهترین مدافعان فوتبال ایران است. مدافعی که حتی چشم کی‌روش را گرفته و به تیم ملی هم دعوت می‌شود.
سید (هم تیمی‌های حسینی او را اینگونه صدا می‌زنند ) به یکی از ارکان اصلی خط دفاع استقلال تبدیل شده است. او که درباره‌اش می‌گویند هنوز تمام قابلیت‌های خود را نشان نداده، امیدوار به حضور در جام جهانی 2018 است. حسینی در استقلال فوق‌العاده کار می‌کند و در شهرآورد نیز یکی از ستاره‌های بازی بود. پس امیدواری او چندان هم بی جهت نیست. پس بعد از سیدجلال حسینی، می‌توانیم به سیدمجید حسینی دل ببندیم. او ورژن شماره 2 حسینی‌ها در فوتبال ایران خواهد بود.

 

 

کلیدواژه
مجید حسینی
captcha
تازه ها
بیشتر