فوتبال ایران / شناسه خبر: 76842 / تاریخ انتشار : 1396/12/11 23:23
|

فیلم دفاع بی‌اشتباه در شهرآورد / یادگار در صندوقچه استقلال

امیر اسدی / هواداران پرسپولیس روى سکوها و پاى تلویزیون ٩٠ دقیقه انتظار کشیدند که چشمى و حسینى، یک اشتباه، هر چند خرده مرتکب شوند تا موقعیتى نصیب‌شان شود.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / براى ٣ امتیاز، نیاز نبود استقلال به آب و آتش بزند. نکته ویژه از نظر وینفرید شفر، استحکام خط دفاع و سپس باز کردن دروازه پرسپولیس بود. استقلال در روزى موفق شد پرسپولیس را در شهرآورد شکست بدهد که از مدافعان این تیم - چشمى و حسینى - در مرکز خط دفاع و - وریا غفورى و امید نورافکن- در کناره‌ها حتى یک اشتباه کوچک نیز سر نزد. مجید حسینی مامور مهار علی علیپور بود. او در طول 90 دقیقه لحظه‌ای چشم از آقای گل لیگ بر نداشت و یکی از کم اثرترین روزهای فوتبال علیپور را رقم زد.

روزبه چشمی نیز همینطور. او در نیمه اول یکی دو بار در دفع توپ ناموفق بود اما نیمه دوم بازی درخشانی ارائه کرد و نشان داد بی دلیل چشم کارلوس کی‌روش را نگرفته است. چشمی خط دفاع استقلال را هدایت کرد و در بازیخوانی نیز موفق بود تا مالکیت پرسپولیس بر توپ به موقعیت گل منجر نشود.
هواداران پرسپولیس روى سکوها و پاى تلویزیون ٩٠ دقیقه انتظار کشیدند که چشمى و حسینى، یک اشتباه، هر چند خرده مرتکب شوند تا موقعیتى نصیب‌شان شود اما انگار استقلال برنامه‌اش را طراحى کرده بود و بازیکنان تدابیر شفر را مو به مو در زمین اجرا کردند. برنامه شفر هم مشخص بود. استفاده از مدافعانى مستحکم و البته پوشش صحیح از سوى امید ابراهیمی و فرشید باقرى. 2 هافبکی که در مرکز زمین بازی فوق‌العاده‌ای انجام دادند و چندین بار نیز مقابل شوت‌های بازیکنان پرسپولیس ایستادند تا خطری دروازه رحمتی و استقلال را تهدید نکند.
در سمت راس وریا غفوری به طور کامل ابتدا فرشاد احمدزاده و سپس وحید امیری را از کار انداخت و امید نورافکن نیز حداقل در امور دفاعی مقابل بشار رسن و سپس فرشاد احمدزاده موفق بود. این نمایش استقلال - بخصوص در فاز تدافعى- هرگز از یادها نخواهد رفت. چشمى، حسینى، غفورى و نورافکن مى‌توانند فیلم این بازى را در صندوقچه خود نگه دارند تا چند سال بعد با افتخار بگویند بهترین خط حمله فوتبال ایران را از کار انداختند و اجازه هنرنمایى به آقاى گلى به نام على علیپور ندادند.

 

 

کلیدواژه
استقلال
captcha
تازه ها
بیشتر