ورزش جهان / شناسه خبر: 76818 / تاریخ انتشار : 1396/12/6 22:58
|

اولین جام گواردیولا با منچسترسیتی / ونگر: همه چیز به زیان ما بود

سیتی در یک بازی برتر آرسنال را با سه گل شکست داد و قهرمان جام اتحادیه انگلیس شد. این تیم هنوز در لیگ برتر و لیگ قهرمانان بخت قهرمانی دارد.

ایران ورزشی آنلاین / منچسترسیتی با نمایشی برتر توانست آرسنال را با سه گل شکست دهد و قهرمان جام اتحادیه شود. این اولین قهرمانی گواردیولا با سیتی است و او در این فصل هنوز فرصت دارد دو جام دیگر به دست آورد.

ونگر ترکیبی محتاطانه به زمین فرستاده بود و با سه مدافع میانی شروع کرد، با این حال مقاومت این تیم خیلی زود در هم شکست و آگرو در دقیقه 18 برای سیتی گل زد. توپ بلندی که براوو فرستاده بود با عبور از بالای سر موستافی به مهاجم آرژانتینی رسید تا تک به تک شود و دروازه اوسپینا را باز کند. تصاویر آهسته نشان داد که آگرو مدافع آلمانی را شارژ کرده، ولی داور اعتقادی به خطا نداشت.

انتظار میرفت آرسنال نیمه دوم را تهاجمی شروع کند، ولی سیتی در شروع نیمه دوم کاملا برتر بود و در دقیقه58 با ضربه کمپانی روی یک کرنر به گل دوم رسید. ونگر آماده می‌شد که با اضافه کردن ولبک ترکیب تیمش را تغییر دهد و گل‌های خورده را جبران کند، ولی سیلوا در دقیقه 65 با زدن گل سوم کار را تمام کرد. ونگر در ادامه بازی ایووبی را هم به زمین فرستاد، ولی کمکی به تغییر جریان بازی نکرد و آرسنال حتی یک بار هم نتوانست دروازه براوو را به خطر بیاندازد.

گواردیولا که تیمش هفته گذشته با شکست به ویگان از جام حذفی کنار رفت بعد از این برد مقتدرانه گفت: «این قهرمانی برای منچسترسیتی است نه من. در نیمه اول خوب نبودیم و اشتباهات زیادی داشتیم، ولی در نیمه دوم با شخصیت و شجاعت بیشتری بازی کردیم.»    

ونگر، مربی بازنده هم اینگونه صحبت کرد: «در این بازی همه چیز به زیان ما اتفاق افتاد. وقتی 3 بر صفر می‌بازید باید در دفاع تیم‌تان تجدید نظر کنید، ولی هنوز احساس می‌کنم که در دقایق زیادی از بازی خوب دفاع کردیم تنها چند بار تمرکزمان را از دست دادیم. گل دوم بسیار مهم بود و از نظر من 100 درصد آفساید بود.»

captcha
تازه ها
بیشتر