ورزش جهان / شناسه خبر: 76808 / تاریخ انتشار : 1396/12/4 19:43
|

قرعه‌کشی لیگ اروپا / آرسنال و میلان به هم رسیدند

آخرین بار آرسنال و میلان در مرحله حذفی لیگ قهرمانان سال 2012 با یکدیگر روبرو شدند.

ایران ورزشی آنلاین / قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا عصر جمعه برگزار شد و در این مرحله آرسنال و میلان، دو مدعی قهرمانی باید با یکدیگر بازی کنند. در قرعه‌کشی این مرحله هیچ محدودیتی برای رویارویی تیم‌ها وجود نداشت و انتظار می‌رفت که شاهد برخورد مدعیان باشیم.

آرسنال در مرحله گروهی با نفرات ذخیره‌اش به میدان رفت و مقابل اوسترسوند هم با تمام قوا بازی نکرد، ولی انتظار می‌رود مقابل میلان تیم اصلی‌اش را به زمین بفرستد. قهرمانی در این مسابقات اهمیت زیادی برای آرسنال دارد، چرا که کمک می‌کند این تیم سهمیه حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده را به دست آورد.

میلان هرچند این روزها از جمع مدعیان قهرمانی ایتالیا فاصله گرفته، ولی در سابقه باشگاه هفت قهرمانی اروپا دیده می‌شود. میلان با آمدن گتوزو متحول شده و در یازده بازی اخیرش شکستی نداشته. این تیم در مرحله قبل کار سختی نداشت و موفق شد لودوگورتس بلغارستان را در مجموع 4 بر صفر شکست دهد.

بازی رفت دو تیم هشت مارس (17 اسفند) در ایتالیا برگزار می‌شود و آرسنال یک هفته بعد در ورزشگاه امارات میزبان خواهد بود. میلان در این فاصله برنامه سختی دارد و قبل از بازی با آرسنال به ترتیب باید با رم، لاتزیو و اینتر روبرو شود. آخرین بار این دو تیم در مرحله حذفی لیگ قهرمانان سال 2012 با یکدیگر روبرو شدند. آبیاتی، مدیر میلان درباره این بازی گفت: «وقتی چهار تیم باقی مانده بود، با خودم گفتم که ای کاش با سالزبورگ روبرو شویم. با این حال بازی با آرسنال یک قرعه جذاب و مصاف تاریخی است. این یک بازی دیدنی خواهد بود. آرسنال دیگر تیم سابق نیست، ولی روبرو شدن با آنها با وجود اینکه در دوران گذار هستیم اتفاق مثبتی است.»

آتلتیکو مادرید، دیگر مدعی این مسابقات باید با لکوموتیو مسکو روبرو شود که در مرحله قبل توانست نیس فرانسه را حذف کند. لکوموتیو، صدرنشین لیگ روسیه و یکی از سه تیم روسی حاضر در جدول مسابقات در کنار زسکا مسکو و زنیت سن‌پترزبورگ است. بازی رفت در مادرید و بازی برگشت در مسکو برگزار می‌شود و با توجه به آمادگی لکوموتیو قرعه آسانی برای تیم سیمئونه نیست. نگرانی دیگر درگیری‌هایی است که پنجشنبه در بیلبائو بین هواداران روسی اسپارتاک مسکو و تماشاگران میزبان رخ داد و به مرگ یک مامور پلیس اسپانیایی ختم شد.

بوروسیا دورتموند هم پس از صعود سخت در این مرحله با سالزبورگ اتریش بازی خواهد کرد. اشتوگر، سرمربی دورتموند سابقه مربیگری در لیگ اتریش را دارد و توانسته با آستریاوین به قهرمانی برسد. لایپزیگ، دیگر تیم آلمانی که توانست ناپولی را حذف کند با زنیت روسیه بازی می‌کند.

مصاف مارسی و بیلبائو هم یادآور رویارویی سال 2016 دو تیم در همین مسابقات است. در آن سال بیلبائو به لطف شوت استثنایی آدوریز توانست صعود کند. لیون، دیگر تیم فرانسوی که ویارئال را حذف کرد در این مرحله با زسکا مسکو روبرو می‌شود.

اسپورتینگ لیسبون، تنها تیم پرتغالی حاضر در لیگ اروپا هم با ویکتوریا پلژن، نماینده جمهوری چک روبرو می‌شود.

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر