فوتبال ایران / شناسه خبر: 76791 / تاریخ انتشار : 1396/12/1 12:40
|

استقلال-الهلال، بازی خطرناک

بدون شک در بازی امشب نیز آبی‌ها دست و پا بسته نخواهند بود و با انرژی و انگیزه‌های بسیار مقابل حریف سعودی قرار می‌گیرند.

ایران ورزشی آنلاین / سه‌شنبه 1/12/1396، هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، ورزشگاه السیب عمان

داور: ریوجی سانتو
کمک‌ها: ساگاری تورو، یاگی آکنه

تقابل استقلال و الهلال از آن دسته بازی‌های مهمی در قاره آسیا محسوب می‌شود که توجه بسیاری از کشورهای منطقه نیز به نتیجه آن دوخته شده است. استقلال و الهلال عربستان از دیرباز تا کنون بارها در آسیا با هم مصاف داده‌اند که در آمار کلی اندکی کفه ترازو به سمت سعودی‌ها سنگین‌تر است اما اینطور هم نیست که استقلال تاب و توان پیروزی مقابل این تیم پرآوازه را نداشته باشد. استقلال نیز بارها مقابل الهلال به برتری رسیده و حتی سابقه پیروزی در ریاض مقابل الهلال را هم در کارنامه دارد. بدون شک در بازی امشب نیز آبی‌ها دست و پا بسته نخواهند بود و با انرژی و انگیزه‌های بسیار مقابل حریف سعودی قرار می‌گیرند.
فارغ از هرنتیجه‌ای که در این میدان به دست آید می‌توان با اطمینان گفت که استقلال بی‌هیچ کم و کاست انگیزشی مقابل سعودی‌ها قرار می‌گیرد و بعید نیست که در عمان حتی برنده میدان بازی با رقیب قدرتمند خود را ترک کند. اینکه چرا استقلال حتی در این بازی شانس پیروزی دارد هم به وضعیت کنونی دوتیم بازمی‌گردد. الهلال آن تیم دست نیافتنی فصل پیش که مقابل پرسپولیس قرار گرفت، نیست. البته آنها همواره تیمی ستودنی و قابل احترام به لحاظ فنی بوده‌اند اما در شرایط کنونی و با توجه به اینکه سعودی‌ها خریبین یکی از بهترین بازیکنان خود را در اختیار ندارند، موقعیت مناسبی در اختیار استقلال قرار گرفته تا نتیجه مناسبی در ایستگاه دوم بگیرند. گرچه کارهایی شده تا استقلال از لحاظ روحی روانی لطمه ببیند اما بدیهی است که وقتی ایرانی جماعت را تحت فشار قرار دهی و شرایط نامناسبی برایش ایجاد کنی دقیقا نتیجه معکوس می‌گیری که نمونه‌هایش را در طول تاریخ بسیار دیده‌ایم و نه فقط در میدان ورزش بلکه در دیگر عرصه‌ها نیز اینگونه بوده است. با این حال نباید از برخی واقعیت‌ها نیز به سادگی گذشت.
در بازی امشب به سبب حضور بیشتر تماشاگران الهلال کفه ترازو به سمت این تیم سنگین‌تر است اما آنچه استقلال را در مسیر کسب نتیجه‌ای مطلوب قرار می‌دهد این است که عمیقا از انجام بازی احساسی دوری کند و تحت تاثیر اقدام‌های تماشاگران حریف و حتی بازیکنانش قرار نگیرد و در همه حال خویشتندار باشد. از بعد روحی روانی بازیکنان باید به خوبی از سوی شفر آماده شوند تا در این بازی با مشکلات آنی و لحظه‌ای مواجه نشوند. بخصوص اینکه ممکن است اگر الهلال پیش از استقلال به گل برسد، اقدام‌هایی نظیر کشتن وقت را نیز شاهد باشیم که در این شرایط تنها راه حل مسلط بودن بر افکار است تا استتقلال آرام آرام گل خورده را جبران کند و حتی مانند بازی با الریان تا آستانه پیروزی نیز پیش برود.
در بازی قبل استقلالی‌ها در دقایق آغازین عمیقا تحت تاثیر تاکتیک‌های حریف بودند و نتوانستند اقدام‌های تاکتیکی مناسبی در راستای رسیدن به دروازه حریف انجام دهند. بدون شک اگر استقلال با همان روش در بازی فردا شب مقابل الهلال بازی کند، ممکن است دروازه خود را بازشده ببیند. به همین دلیل کنترل جریان بازی در دقایق آغازین اهمیت بسیاری خواهد داشت که استقلال باید در این راستا قدم بردارد. با توجه به اینکه در ترکیب استقلال شاهد بازیکنان باتجربه‌ای همچون ابراهیمی، جباروف و چشمی هستیم این بازیکنان می‌توانند نقش مهمی در موفقیت استقلال در بازی امشب ایفا کنند. انتظار از این بازیکنان بیش از سایرین است.

کلیدواژه
استقلال
captcha
تازه ها
بیشتر