فوتبال ایران / شناسه خبر: 76790 / تاریخ انتشار : 1396/12/1 12:31
|
السد - پرسپولیس؛ اوج حساسیت گروه - در دوحه

راند دوم؛ سد بلند صدرنشینی

با در نظر گرفتن توانایی‌های دو تیم و شناختی که از الوصل و نسف قارشی پیدا کرده‌ایم این مسابقه جنگ صدرنشینی در راند دوم مسابقات خواهد بود.

ایران ورزشی آنلاین / پرسپولیس امشب دومین بازی آسیایی‌اش را برگزار خواهد کرد. حریف دوم نایب قهرمان لیگ ستارگان قطر است که امسال هم احوال خوبی در لیگ داخلی دارد. تیم قطری که فصل قبل به دست استقلال در مرحله پلی‌آف حذف شد و به مرحله گروهی نرسید این بار همگروه پرسپولیس شده و در بازی رفت در خانه میزبان تیمی است که فصل قبل به نیمه نهایی این رقابت‌ها رسید و حالا در بین تمام رقبای قاره از احترام ویژه‌ای برخوردار است. بازی فردا شب با وجود اینکه در هفته دوم رقابت‌ها برگزار می‌شود می‌تواند به نوعی تعیین کننده باشد چرا که دو تیم بازی‌های هفته اول شان را برده و به نوعی خودشان را به‌عنوان مدعیان درجه یک صعود از این گروه معرفی کرده‌اند.

السد باشگاه فوق‌العاده‌ای است. از آن باشگاه‌های همه چیز تمام. حتی اگر به ورزشگاه این تیم نرفته باشید و اردوگاه تمرینی شان را ندیده باشید با برانداز سایت باشگاه السد به قدرت و سازماندهی این باشگاه تا حدودی پی خواهید برد. باشگاهی که غیر از فوتبال در رشته‌های فوتسال، هندبال و بسکتبال هم تیمداری می‌کند و البته ساختار مناسبی برای موفقیت در این رشته‌ها دارد. تیم فوتبال السد که سابقه قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا را دارد سال 2011 قهرمان لیگ قهرمانان شده و اصلا تیم کوچکی نیست. آنها به‌عنوان نایب قهرمان لیگ ستارگان قطر پا به این مسابقات گذاشته‌اند و البته در همین فصل نیز با الدوحیل رقابت فشرده‌ای برای رسیدن به‌عنوان قهرمانی دارند. السد تیم پرمهره‌ای است و از مربی بزرگ و نام آشنایی سود می‌برد. این تیم در خانه بازی می‌کند و در شرایط آرمانی به‌سر می‌برد. آنها در لیگ داخلی همین شنبه شب العربی را با 5 گل شکست دادند و به لحاظ روانی در اوج هستند. با این برد و در نظر گرفتن پیروزی هفته قبل مقابل الوصل در دبی، این تیم قطری در شش بازی اخیرش برنده شده و البته بردهای پرگلی به دست آورده است. این تیم برای بازی با پرسپولیس از تمام نیروهای خود سود خواهد برد و ظاهرا با تمام قوا برای رسیدن به یک برد بزرگ و خانگی پا به میدان می‌گذارد.
همه اینها اما باعث نخواهد شد تا پرسپولیس برای این رویارویی هراسی به دل راه دهد. فلسفه بزرگ تیم برانکو رسیدن به پیروزی حتی در دشوار ترین مسابقه‌ها و سخت ترین شرایط است و او این حس را به شاگردانش القا کرده. پرسپولیس به‌عنوان یکی از چهار تیم برتر این مسابقات گام به رقابت‌های فصل تازه گذاشته و به لحاظ فنی و روانی در سطح فوق‌العاده مطلوبی قرار دارد. این تیم درست مثل السد ترکیب فصل قبل خود را تا حدود زیادی حفظ کرده و تغییرات ناچیزی داشته است. پرسپولیس همچنان از برانکو سود می‌برد که با کار کردن در کشورهای عربی و رویارویی با رقبای آسیایی شناخت کاملی نسبت به رقبا در این مسابقات دارد و به پشتوانه موفقیت‌های فصل قبل تحت شرایط خاص احترام ویژه‌ای برای خودش و تیمش در آسیا خریده است. پرسپولیس با احتساب بازی نسف قارشی چهار برد پیاپی داشته و از نظر شرایط فنی در اوج قرار گرفته است. این تیم بهترین گلزن لیگ داخلی را در اختیار دارد که در نخستین بازی آسیایی هم دو گل زده و البته روی نیمکت از چهار پنج مهره شاخص سود می‌برد که می‌توانند در طول مسابقه به ترکیب اضافه شده و در صورت لزوم جریان مسابقه را تغییر دهند. پرسپولیس از تمام نیروهایش برای این مسابقه بهره می‌برد و هرگز برای تساوی به میدان نخواهد رفت. به نظر می‌رسد با توجه به ظرفیت السد و بازی در خانه این مسابقه دشوارترین دیدار پرسپولیس در مرحله گروهی باشد اما اگر سرخ‌ها از این سد با موفقیت عبور کنند از همین حالا می‌توان روی صعودشان شرط بست و به ادامه مسیر و رسیدن به موفقیت نگاهی مثبت و امیدوار کننده داشت. البته ظرفیت پرسپولیس و اعتماد به نفسی که این تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان به دست آورده باعث خواهد شد تا حتی شکست السد در دوحه چندان دشوار به نظر نرسد اما واقعیت این است که این مسابقه پیچیدگی‌های زیادی خواهد داشت و رسیدن به سه امتیاز اصلا راحت نخواهد بود چه برای پرسپولیس چه برای رقیب قطری. با در نظر گرفتن توانایی‌های دو تیم و شناختی که از الوصل و نسف قارشی پیدا کرده‌ایم این مسابقه جنگ صدرنشینی در راند دوم مسابقات خواهد بود.

 

 

 

کلیدواژه
پرسپولیس
captcha
تازه ها
بیشتر