فوتبال ایران / شناسه خبر: 76780 / تاریخ انتشار : 1396/11/26 02:20
|

دژاگه دو ماه دور از فوتبال

امیدوار بودیم کاپیتان تیم ملی با انتقال به ناتینگهام فارست به اوج آمادگی برسد، ولی مصدومیت او در فاصله کمی تا جام جهانی اتفاقی نگران کننده است.

ایران ورزشی آنلاین / امیر اسدی / برخی از بازیکنان تیم ملی دیروز خبر را منتشر کردند. خبری درباره آسیب دیدگی دژاگه و اظهار تاسف برای او. سپس نوبت به رسانه‌ها رسید تا یکی یکی درباره این آسیب‌دیدگی بنویسند و گزارش‌هایی منتشر کنند. بیمارستانی در لندن، میزبان اشکان دژاگه است. او بعد از انجام عمل جراحی بستری است تا به شرایط عادی برگردد. دژاگه 8 هفته تا 2 ماه دور از فوتبال خواهد بود. همین نگران‌مان کرده و این سوال را در ذهن‌مان پدید آورده که آیا مراحل درمان اشکان با سرعت طی می‌شود تا او را در جام جهانی در بهترین فرم ممکن ببینیم؟

خبر تلخ است و عجیب. آسیب‌دیدگی اشکان دژاگه، در فاصله تنها 4 ماه تا نخستین بازی ایران مقابل مراکش در جام جهانی 2018. البته اگر این خبر درست باشد و آسیب‌دیدگی دژاگه هم جدی. اشکان که با هزار امید و آرزو و پس از نیم فصل دوری از بازی‌های باشگاهی به ناتینگهام فارست رفت، حالا یک بدشانسی دیگر را تجربه می‌کند. دژاگه البته خیلی زود در ترکیب فارست قرار گرفت. تنها 2 روز بعد از امضای قرارداد با این تیم. او مقابل فولام در ورزشگاه کریون کاتج هم 14 دقیقه در زمین حضور داشت اما بعد از آن دیگر خبری از دژاگه به دست کسی نرسید.
دیروز اما روز تلخی برای دژاگه و فوتبالدوستان ایرانی بود. همه تحت تاثیر قرار گرفتیم، وقتی شنیدیم اشکان آسیب دیده و فعلا نمی‌تواند بازی کند. او در روزهای اخیر سعی کرد آمادگی بدنی خود را بالا ببرد و خودش را به آیتور کارانکا – سرمربی فارست – تحمیل کند اما مصدومیت سراغ او آمد تا آرزوهای دژاگه فعلا نقش بر آب شود.
برخی از بازیکنان تیم ملی دیروز خبر را منتشر کردند. خبری درباره آسیب‌دیدگی دژاگه و اظهار تاسف برای او. سپس نوبت به رسانه‌ها رسید تا یکی یکی درباره این آسیب‌دیدگی بنویسند و گزارش‌هایی منتشر کنند. کی‌روش آخرین نفری بود که درباره این مساله صحبت کرد. او متنی منتشر کرد و بی‌آنکه اشاره‌ای به مدت دوری این بازیکن از میادین داشته باشد، نوشت: «بعد از مصدومیت و عمل جراحی دژاگه در انگلستان، زمان حمایت از اشکان برای بازیابی است. کارکنان تیم ملی از وضعیت اشکان آگاه هستند و امیدواریم او بتواند در اسرع وقت به تیم ملی اضافه شود. ما برای او بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم.»
نوشته کی‌روش کمی امیدوارمان می‌کند. ناامیدی را در صحبت‌های سرمربی تیم ملی نمی‌بینیم. بخصوص جایی که او از بازگشت کاپیتان در کوتاه‌ترین زمان صحبت کرده است. به نظر می‌رسد دژاگه 8 هفته تا 2 ماه دور از فوتبال خواهد بود. بازیکنی که همه از بازگشت او به دوران اوج صحبت می‌کردند اما انگار بدشانسی دست از سرش بر نمی‌دارد.
بیمارستانی در لندن، میزبان اشکان دژاگه است. او بعد از انجام عمل جراحی بستری است تا به شرایط عادی برگردد. محمودرضا فاضلی، مدیر برنامه‌های دژاگه می‌گوید: «اشکان در تمرین ناتینگهام فارست آسیب دید و به همین جهت یک عمل جراحی جزیی داشت که این عمل با موفقیت انجام شد. پزشکان دوران نقاهت دژاگه را ۸ هفته و حداکثر 2 ماه اعلام کردند و آسیب دیدگی وی به زودی مرتفع می‌شود تا بتواند تمریناتش را از سر بگیرد.»
حالا این نگرانی وجود دارد که آیا مراحل درمان اشکان با سرعت طی می‌شود تا او را در جام جهانی در بهترین فرم ممکن ببینیم. این سوالی است که قطعا در هفته‌ها و ماه‌های آینده به جواب آن می‌رسیم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر