فوتبال ایران / شناسه خبر: 76776 / تاریخ انتشار : 1396/11/23 21:17
|

قدوس کابوس ونگر می‌شود؟ سفر آرسنال به یخچال سوئدی

تلاش آرسنال برای قهرمانی لیگ اروپا این هفته از بازی در زمین اوسترسوند شروع می شود. سردترین چالش فصل مردان ونگر.

ایران ورزشی آنلاین / آرسنال که با شکست از تاتنهام یک بار دیگر وارد بحران شد، با شروع مرحله حذفی لیگ اروپا پنجشنبه شب باید به سوئد سفر کند و با تیم کم‌سابقه ولی شگفتی‌ساز اوسترسوند روبرو شود. با حضور سامان قدوس در خط حمله اوسترسوند این بازی برای رسانه‌های ایران هم جذابیت زیادی دارد. قدوس در مرحله پلی‌آف و گروهی لیگ اروپا یکی از بازیکنان کلیدی تیمش بود و وقتی حضور این تیم در مرحله حذفی قطعی شد، باشگاه با فروش مهاجم ایرانی مخالفت کرد تا با تمام قوا به مصاف آرسنال برود. قدوس از بوندس‌لیگا، سری A و چمپیونشیپ انگلیس پیشنهاد داشت، ولی اوسترسوند با درخواست 5 میلیون یورو راه این انتقال را بست. قدوس با سرعت و تکنیکش می‌تواند کابوسی برای مدافعان آرسنال باشد که این روزها از آمادگی فاصله دارند و مقابل تاتنهام هم بارها تسلیم حرکات هری کین و سون هیونگ مین شدند.

دردسر دیگر برای آرسنال سرمای سوئد است و تیم لندنی در سردترین زمان سال باید به این کشور اسکاندیناوی سفر کند. این باشگاه روز گذشته عکسی از دالان‌های پر از برف، شبیه خانه‌های قطبی منتشر کرده بود. در این تونل‌ها پیراهن و شال‌های اوسترسوند آویزان شده بود تا شبیه رختکن شود و نوشته شده بود: «برای بازی با آرسنال آماده‌ایم. رختکن‌های جدید ما را دیده‌اید؟»
گراهام پوتر، سرمربی انگلیسی اوسترسوند هم درباره سرمای فعلی این شهر که دما ممکن است تا منفی 20 درجه زیر صفر هم برسد می‌گوید: «البته ممکن است انگلیس از اینجا سردتر به نظر برسد. سرمای اینجا نسبت به انگلیس متفاوت است و رطوبت ندارد.»
با این حال آرسنال چاره‌ای جز مواجهه با این سرما و البته پدیده این فصل لیگ اروپا ندارد. آرسنال این روزها در لیگ برتر ششم است و بخت خیلی کمی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان دارد. لیگ اروپا اما می‌تواند فصل ونگر را نجات دهد، چرا که راه میانبری به لیگ قهرمانان فصل آینده محسوب می‌شود. آرسنال که پس از دو دهه از لیگ قهرمانان دور افتاده، برای قهرمانی در لیگ اروپا به آب و آتش خواهد زد و به همین خاطر ونگر بر خلاف مرحله گروهی تصمیم گرفته تیم اصلی‌اش را به زمین بفرستد.
منچستریونایتد فصل گذشته موفق شد از همین مسیر به لیگ قهرمانان برسد، ولی آرسنال این بار کار سخت‌تری دارد، چرا که آتلتیکو مادرید و ناپولی هم از لیگ قهرمانان به جدول لیگ اروپا سرازیر شدند و رقبایی جدی برای تیم لندنی هستند.
ونگر که تیمش از جام حذفی هم کنار رفته و شنبه و یکشنبه مسابقه‌ای ندارد، گفت: «در هر صورت من تیم اصلی را به زمین می‌فرستادم، بخصوص اینکه بین دو بازی رفت و برگشت هیچ مسابقه‌ای نداریم. من تیم اصلی را به زمین می‌فرستم، چون ما در این جام بخت قهرمانی داریم و در جام حذفی هم نیستیم. دلیلی ندارد به بازیکنان اصلی استراحت بدهم.»
آرسنال در 9 بازی اخیر خارج از خانه تنها یکی را برده، ولی در سوئد حق اشتباه ندارد. ونگر گفت: «باید این بازی را ببریم. از زمانی که به آرسنال آمدم، این بدترین آمار خارج از خانه ماست. باید خارج از خانه خیلی بهتری بازی کنیم.»
مصاحبه ونگر خیال هواداران اوسترسوند را راحت کرد که پنجشنبه شب ورزشگاه 9 هزار نفری‌شان باشکوه‌ترین شب تاریخ کوتاهش را تجربه خواهد کرد و ستارگانی مثل اوزیل، اوبامیانگ و ویلشر به زمین خواهند رفت، حتی اگر زمین پر از برف باشد.
 

captcha
تازه ها
بیشتر