فوتبال ایران / شناسه خبر: 76757 / تاریخ انتشار : 1396/11/12 11:28
|
سجاد بعد از 2 بازی دیپورت شد

طارمی، دلیل جدایی شهباززاده

با جذب خیمینز، قطر اس سی مهاجم ایرانی‌اش را کنار گذاشت تا خیمینز خیلی زود انتقام طارمی را از شهباززاده بگیرد.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / سجاد شهباززاده تنها 2 بازی در قطر اس سی دوام آورد و از این تیم جدا شد. آن هم در آخرین روز نقل و انتقالات تا یک بازیکن اهل شیلی جانشین او شود. در ابتدا برخی از رسانه‌های ایرانی آسیب دیدگی شهباززاده را دلیل این جدایی عنوان کردند. مصدومیتی که در بازی هفته پانزدهم قطر اس سی مقابل العربی سراغ سجاد آمد و باعث خروج او از زمین شد. این آسیب‌دیدگی البته چندان جدی نیست و به همین دلیل جدایی شهباززاده را باید در موارد دیگری بررسی کرد.

گویا عملکرد فنی شهباززاده که مقابل المریخیه 57 دقیقه و برابر العربی 69 دقیقه برای قطر اس سی بازی کرد رضایت سرمربی و مدیران باشگاه قطری را به همراه نداشته و همین مساله دلیل جدایی عجیب این بازیکن ایرانی از لیگ ستارگان قطر است.
علی راشد العتیق با اعلام جذب قرضی لوئیز خیمینز از تیم الغرافه و قرار گرفتن نامش به جای سجاد شهباززاده، مهاجم ایرانی در فهرست بازیکنان خارجی تیم قطر اس سی گفت: « سجاد شهباززاده در 2 بازی برابر العربی و المریخیه رضایت عبدا... مبارک، سرمربی تیم قطر اس سی را برآورده نکرد. ضمن اینکه قرارداد سجاد شهباززاده با باشگاه قطر اس سی با تفاهم طرفین لغو شد.»
این البته تنها مصاحبه ارکان باشگاه قطر اس سی درباره شهباززاده نیست. آنها طی یکی دو روز اخیر با تایید کنار گذاشتن سجاد، از عملکرد ضعیف او صحبت کرده‌اند. عملکردی که باعث شد عبدا... مبارک، سرمربی قطر اس سی نیز درباره‌اش حرف بزند. عبدا... مبارک در نشست خبری پیش از بازی هفته پانزدهم لیگ ستارگان قطر مقابل السد دوحه درباره جدایی سجاد شهباززاده گفت: «ما هنوز آمادگی مطلوب را نداریم و باید در مسیر بهتر شدن حرکت کنیم. به همین خاطر سجاد شهباززاده را از فهرست بازیکنان لژیونر خارج کردیم. البته ارزش‌های او را نادیده نمی‌گیریم اما تیم قطر اس سی به دنبال بازیکنان آماده‌تر بود. در همین راستا لوئیز خیمینز را از تیم الغرافه به صورت قرضی جذب کردیم.»
حضور مهدی طارمی در الغرافه باعث شد تا مدیران این باشگاه لوئیز خیمینز را کنار بگذارند. مهاجمی که آنچنان که انتظار می‌رفت نتوانست در ترکیب الغرافه بدرخشد. او که با جذب یک مهاجم ایرانی از فهرست الغرافه خارج شده بود، این اتفاق را با حضور در قطر اس سی جبران کرد. با جذب او، قطر اس سی مهاجم ایرانی‌اش را کنار گذاشت تا خیمینز خیلی زود انتقام طارمی را از شهباززاده بگیرد.
آرزوهای شهباززاده در قطر نقش بر آب شد. سجاد که دوشنبه شب به تهران آمده بود، دیگر به قطر باز نمی‌گردد تا بدشانسی‌های ستاره سابق استقلال ادامه داشته باشد. او که پس از خروج از فهرست استقلال، به پیشنهاد بازی در تراکتورسازی و ذوب آهن پاسخ منفی داده بود، بخت خود را در لیگ ستارگان قطر آزمایش کرد اما به هدف خود نرسید. او روی هم 126 دقیقه بازی کرد و نتوانست انتظارات شیخ‌های کم طاقت قطری را جلب کند.
سجاد از 13 ماه قبل تا کنون، تنها 2 گل به ثمر رسانده. یکی برای آلانیا اسپور مقابل گالاتاسرای و دومی در ترکیب نفت تهران برابر تراکتورسازی در فینال جام حذفی. شهباززاده 142 دقیقه برای آلانیا اسپور بازی کرد و یک گل به ثمر رساند. سپس با توجه به محرومیت تراکتورسازی و استقلال از نقل و انتقالات پیراهن نفت تهران را پوشید و در 8 بازی از لیگ برتر نتوانست گلی برای این تیم به ثمر برساند.
سجاد در لیگ هفدهم و با پیراهن استقلال 8 بازی انجام داد و روی هم 470 دقیقه در زمین حضور داشت اما موفق نشد دروازه حریفان را باز کند. او حالا پس از جدایی از قطر اس سی، تا پایان فصل باید بدون تیم بماند و تمرینات انفرادی خود را انجام بدهد چون طبق قوانین، یک بازیکن نمی‌تواند یک فصل برای 3 تیم بازی کند.
شهباززاده که زمانی در ترکیب سایپا و استقلال می‌درخشید و مشتری‌های پر و پا قرصی داشت برای فصل بعد با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد. او حدود نیم فصل دور از بازی‌های رسمی خواهد بود و به همین دلیل شاید پیشنهادی چرب و نرم از تیمی مطرح به دستش نرسد. او البته می‌تواند در این مدت با یکی از تیم‌های لیگ برتری تمرین کند تا آمادگی‌اش را از دست ندهد. برای سجاد، 2 سال اخیر تلخ و پرماجرا سپری شده اما شاید او بتواند از ابتدای فصل آینده اتفاقات شیرینی را برای خودش رقم بزند.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر