فوتبال ایران / شناسه خبر: 76753 / تاریخ انتشار : 1396/11/10 17:03
|
آقای گل در انتظار بازگشت به تیم ملی فوتسال

شمسایی: من برگردم فالکائو می‌رود

بحث من فراتر از تیم ملی است و در این بین فقط یک خواسته دارم؛ آنهایی که مانع حضورم در تیم ملی می‌شوند، بیایند و بگویند چرا؟

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / فالکائو به یکقدمی‌اش رسیده و رکورد او در حال شکستن است. نمی‌داند چه بگوید، فقط حسرت می‌خورد که چرا نمی‌تواند در تورنمنت‌های نه چندان مهم برای تیم ملی فوتسال بازی کند و همچنان بهترین گلزن فوتسال جهان باشد. وحید شمسایی تنها یک گل بیشتر از فالکائو به ثمر رسانده و به گفته خودش تنها 2، 3 روز دیگر این رکورد نه از دست خودش که از چنگ فوتبال ایران خارج خواهد شد. شمسایی در این مصاحبه به اتفاقات مختلفی که پیرامون بازگشت‌اش به تیم ملی رخ داده اشاره می‌کند. او هم از مخالفت‌ها می‌گوید و هم رایزنی‌های بزرگانی چون علی پروین و حسین شمس.

فالکائو مقابل پاراگوئه گل زد و به یک قدمی‌تان رسید. او حالا فقط یک گل با رکورد شما فاصله دارد.
 فکر می‌کنم دیگر از قدم گذشته. او چند سال است که آهسته آهسته جلو می‌آید تا رکورد مرا بشکند. من همین الان که با شما صحبت می‌کنم در باشگاه هستم و مشغول تمرین. در این چند سال همیشه سعی کردم آمادگی بدنی‌ام را حفظ کنم. 43 سال دارم اما در لیگ امسال 14، 15 گل زده‌ام و چندین پاس گل هم داده ام. حفظ آمادگی در اختیار خودم است اما بقیه کارها نه.
منظور شما از بقیه کارها، همان دعوت به تیم ملی است؟
 دقیقا. خیلی‌ها تماس می‌گیرند و در این رابطه صحبت می‌کنند. فالکائو یکی دو سال از من کوچکتر است اما همچنان به تیم ملی برزیل دعوت می‌شود. من از سال 2012 برای تیم ملی بازی نکرده‌ام اما فالکائو همچنان در ترکیب برزیل حضور دارد. آن هم با توجه به اینکه فاصله سنی آنچنانی نداریم و من همچنان در اوج آمادگی قرار دارم. در برزیل قدر فالکائو را می‌دانند اما در ایران چنین رفتاری را نمی‌بینیم. مطمئن باشید اگر از ایران یک بازیکن در آستانه شکستن رکورد من بود هرگز به خودم اجازه نمی‌دادم وارد گود شوم اما وقتی می‌بینم فالکائو از برزیل این رکورد را می‌شکند حسرت می‌خورم که چرا و به چه دلیل من هم مثل او نمی‌توانم به تیم ملی برگردم.
اگر شما دعوت شوید و گل بزنید تا رکوردتان حفظ شود، فالکائو هم واکنشی اینچنینی انجام می‌دهد. آن وقت باید تا آخر عمر، هم شما به تیم ملی دعوت شوید و هم فالکائو. این مساله چندان منطقی نیست. می‌پذیرید؟
 نه نه نه، اگر او مطمئن شود که من برمی‌گردم و برای ایران بازی می‌کنم، قطعا از تیم ملی فوتسال برزیل می‌رود. ما در لبنان کنار هم بودیم و خیلی با هم حرف زدیم. اتفاقا همین صحبت هم شد اما اطمینان دارم که من برگردم او فوتسال را کنار می‌گذارد.
اما فعلا که شما برنگشته‌اید و او هم همین روزها رکوردی را می‌شکند که سال‌ها متعلق به فوتسال ایران بود.
 همینطور است. چند روز دیگر تیم ملی فوتسال برزیل در گرندپری شرکت می‌کند. تیم‌هایی چون موزامبیک هم در این مسابقات حضور دارند. یعنی فالکائو خیلی راحت در این بازی‌ها 4، 5 گل می‌زند و رکورد را می‌شکند. آن وقت در ایران، خیلی‌ها با رایزنی‌های شخصی برگزاری تورنمنت‌های مختلف و بازی با تیم‌های متفاوت را تدارک دیده‌اند اما چه سود که نه من به تیم ملی دعوت شدم و نه فهمیدیم که چه کسی مخالف است.
گفتید خیلی‌ها قدم برداشته و بازی‌های مختلفی برای شما تدارک دیده‌اند. از آنها نام می‌برید؟
 چرا که نه. حسین شمس بازی با فیلیپین و قطر را تدارک دید. محمود خوراکچی و رضا ناصری هم رایزنی‌های مختلفی انجام دادند تا برخی از تیم‌ها به ایران بیایند و با تیم ملی بازی کنند. علی پروین هم که مصاحبه کرد و حامی من شد. از همه این بزرگان تشکر می‌کنم اما واقعا نمی‌دانم چه مانعی بر سر حضورم در تیم ملی وجود دارد.
با فدراسیون فوتبال به صورت مستقیم و بی‌واسطه حرف زده اید؟
 بله. آقایان تاج و ساکت را در جریان قرار دادم اما هنوز خبری نشده. فعلا خودمان، خودمان را بازی می‌دهیم. 11 سال این عنوان در اختیار من بود و هر جا که می‌رفتیم همه با انگشت مرا نشان می‌دادند. از بیت‌المال برای من هزینه شده تا نام ایران را سر زبان‌ها بیندازم. الان هم اگر دور از شرایط آمادگی بودم و حضورم مسیر موفقیت تیم ملی را ناهموار می‌کرد هرگز صحبتی در این باره انجام نمی‌دادم. من گل‌هایم را به برزیل، اسپانیا و ایتالیا زده‌ام، آن هم به تعداد بالا. الان هم یکی از دلایل اینکه دوست دارم به تیم ملی برگردم، حفظ رکورد توسط یک بازیکن ایرانی است. بحث من فراتر از تیم ملی است و در این بین فقط یک خواسته دارم؛ آنهایی که مانع حضورم در تیم ملی می‌شوند، بیایند و بگویند چرا؟
 

 

کلیدواژه
وحید شمسایی
captcha
تازه ها
بیشتر