ورزش جهان / شناسه خبر: 76745 / تاریخ انتشار : 1396/11/2 18:24
|

توفان چونگ، جوکوویچ را هم برد

هیون چونگ، تنیسور شگفتی‌ساز کره‌ای موفق شد با پیروزی مقابل نواک جوکوویچ، قهرمان شش دوره اوپن استرالیا به یک چهارم نهایی این مسابقات برسد. او در مرحله قبل زورف، بخت چهارم مسابقات را حذف کرده بود.

ایران ورزشی آنلاین / هیون چونگ، تنیسور شگفتی‌ساز کره‌ای موفق شد با پیروزی مقابل نواک جوکوویچ، قهرمان شش دوره اوپن استرالیا به یک چهارم نهایی این مسابقات برسد. او در مرحله قبل زورف، بخت چهارم مسابقات را حذف کرده بود. چونگ 21 ساله در سه ست جوکوویچ را شکست داد تا اولین تنیسور کره‌ای باشد که به یک چهارم نهایی یک گرنداسلم می‌رسد. او در مرحله بعد با تنیس ساندگرن، یکی دیگر از شگفتی‌سازان این مسابقات روبرو می‌شود که دومنیک تیم، بخت پنجم را حذف کرد.

جوکوویچ 30 ساله بعد از ست اول مجبور به مداوای آرنج راستش شد و به نظر می‌رسید که بابت این مصدومیت رنج می‌برد. او بعد از شکست گفت: «متاسفانه وضعیت دستم خوب نیست. بعد از ست اول درد دستم بیشتر شد و مجبور شدم تا پایان مسابقه با آن کنار بیایم.»

تنیسور صرب، بخت چهاردهم مسابقات نیمه دوم فصل 2017 را به دلیل این مصدومیت از دست داد و در ملبورن به مسابقات برگشت. او اضافه کرد: «امیدوار بودم به مراحل بالاتری برسم. البته نمی‌خواهم درباره مصدومیتم صحبت کنم، چون برد چونگ را کمرنگ می‌کند. او شایسته تمجید است.»

جوکوویچ توانست سه مرحله پیشروی کند، ولی در برابر نمایش درخشان چونگ کاری از پیش نبرد، هرچند از نظر بدنی هم کاملا آماده نبود. توانایی چونگ در تغییر حالت دفاع به حمله و رالی‌های طولانی‌اش یادآور دوران اوج جوکوویچ بود. تنیسور کره‌ای گفت: «وقتی جوانتر بودم از نواک تقلید می‌کردم. او الگوی من است.»

جوکو در شش ماه گذشته با جراحی مخالفت کرد، ولی اوپن استرالیا نشان داد درمانش موفق نبوده. او در پایان گفت که نمی‌داند برای آینده باید چه تصمیمی بگیرد.

captcha
تازه ها
بیشتر