ورزش جهان / شناسه خبر: 76731 / تاریخ انتشار : 1396/11/1 14:31
|

اینتر - رم / جدال افت‌کرده‌ها

اینتر و رم هرچند از صدر جدول و کورس قهرمانی کمی فاصله گرفته اند، ولی جدال امشب آنها همچنان جذاب و حساس است.

ایران ورزشی آنلاین / همین یک ماه قبل دیدار اینترمیلان با رم جدال مدعیان قهرمانی سری A محسوب می‌شد اما امشب که دو تیم در سن‌سیرو به مصاف یکدیگر می‌روند، هیچ کدام به اسکودتو فکر هم نمی‌کنند. هر دو تیم در یک ماه اخیر به شدت افت کردند تا کورس قهرمانی رقابتی دو تیمه بین ناپولی و یوونتوس شود و انگیزه‌های دو تیم به کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده تقلیل یابد و این بازی را می‌توان نبرد سومی دانست. یوونتوس و ناپولی که با 51 و 50 امتیاز تیم‌های اول و دوم لیگ هستند، هر چهار مسابقه اخیر خود را برده‌اند.

اینتر لوچانو اسپالتی با هشت امتیاز اختلاف نسبت به یوونتوس در رده سوم قرار گرفته در حالی که رم با سه امتیاز کمتر به رده پنجم سقوط کرده است.
اینتر در 16 بازی ابتدای فصل شکست نخورد و اواسط آذر صدرنشین هم شد اما در پنج بازی آخرش در سری A تنها توانسته سه تساوی و دو باخت به دست آورد و در این پنج مسابقه فقط دو گل بزند. رم هم در پنج دیدار اخیر یک برد داشته و سه گل بیشتر نزده. دو تیم در این 10 بازی از 30 امتیاز ممکن تنها هشت امتیاز گرفته‌اند.
این مسابقه که مهم‌ترین بازی لیگ ایتالیا در شروع مجدد بعد از تعطیلات زمستانی محسوب می‌شود، دومین دیداری است که اسپالتی با تیم فصل سابقش روبه‌رو می‌شود. او فصل قبل تیم پایتخت را به رتبه دوم و بالاترین میزان امتیازش رساند. اینتر که برای ششمین فصل متوالی از حضور در لیگ قهرمانان محروم است و نتوانسته سهمیه این مسابقات را به دست آورد، در بازی اول در استادیو المپیکو به برتری 3 بر یک رسید. مربی سرتراشیده اینتر بعد از آخرین مسابقه تیمش که تساوی یک بر یک مقابل فیورنتینا بود، گفت برخی از بازیکنان به اندازه خودشان نیستند: «با کیفیتی که ما از نظر فردی داریم باید خیلی بهتر از این باشیم. از طرف دیگر دوست دارم بازیکنان تمام توانشان را در خدمت موفقیت تیم قرار دهند.» اما در عین حال گفت پیشنهادهایی که در فصل نقل و انتقالات می‌شود، مشکلات تیم او را حل نمی‌کند: «همه می‌دانند که ما نمی‌توانیم در ژانویه خرید بزرگی داشته باشیم، کاری که می‌توانیم بکنیم این است که بازیکنان از تمام ظرفیتشان استفاده کنند، از این طریق می‌شود از لحظات سخت عبور کرد.»
اوزبیو دی‌فرانچسکو مربی رم هم در وضعیت مشابهی است و تلاش می‌کند بهترین بازی را از تیمش بگیرد که در ماه‌های اکتبر و نوامبر عالی نتیجه می‌گرفت اما ناگهان همه چیز تغییر کرد. او می‌گوید: «کسی که قبل از همه باید تیم را راه بیندازد خود من هستم. باید در ذهن بازیکنانم بروم و به آنها یادآوری کنم که ما باید همان تیمی شویم که در گروه خودمان در لیگ قهرمانان اول شدیم و برای تمام تیم‌هایی که الان بالای سر ما هستند، دردسر زیادی درست کردیم.»
دی فرانچسکو در چهار رویارویی با اسپالتی هنوز نتوانسته از او انتقام بگیرد اما رم دومین خط دفاع برتر لیگ ایتالیا را در اختیار دارد و این جذابیت رقابت میان دو تیم را بیشتر می‌کند.

ترکیب احتمالی دو تیم
اینتر: هاندانوویچ؛ کانسلو، اسکرینیار، میراندا، سانتون؛ وچینو، گالیاردینی؛ کاندروا، بورخا والرو، پریشیچ؛ ایکاردی
رم: آلیسون؛ پرز، فاسیو، مانولاس، کولاروف؛ نایینگولان، دانیله دروسی، استروتمان؛ فلورنزی، ژکو، الشعراوی

 

captcha
تازه ها
بیشتر