ورزش جهان / شناسه خبر: 76721 / تاریخ انتشار : 1396/10/30 15:40
|

نیوزویک: ایران، روسیه و عربستان، هدف احتمالی داعش در جام جهانی

داعش سابقه حمله به مسابقات فوتبال را دارد و در بازی دوستانه فرانسه و آلمان در سال 2015 حملاتی در خارج از ورزشگاه استاد دو فرانس ترتیب داد.

ایران ورزشی آنلاین / جام جهانی هدف قابل توجهی برای داعش است، چرا که روسیه و برخی کشورهای حاضر در مسابقات در عملیات نظامی علیه این گروه تروریستی در سوریه و عراق شرکت کردند.

جام جهانی پربیننده‌ترین مسابقات ورزشی محسوب می‌شود، شهرهای میزبان شاهد حضور هزاران تماشاگر خارجی خواهند بود و سرویس‌های اطلاعاتی خوب می‌دانند که این گروه تروریستی توجه ویژه‌ای به مسابقات دارد.
نیوزویک به نقل از متیو هنمن، کارشناس امور امنیتی نوشت: «یک حمله موفق در روسیه تبلیغ عظیمی برای داعش خواهد بود. این گروه که مناطق تحت کنترلش را از دست داده، می‌خواهد نشان دهد که همچنان یک تهدید بین‌المللی است. تدابیر امنیتی در مسابقات بسیار شدید خواهد بود، با وجود این تشخیص حملات انفرادی بسیار سخت است و این خطر وجود دارد که یکی از این حملات موفقیت‌آمیز باشد.»
بر اساس این گزارش حضور دو تیم ایران و عربستان و هواداران‌شان در روسیه می‌تواند انگیزه مضاعفی به این گروه تروریستی بدهد. نیروهای امنیتی روسیه، مثل همتایان فرانسوی‌شان در جریان یورو 2016، نسبت به حملات درون ورزشگاه‌ها و خارج از آن در فن‌زون‌ها در شرایط هشدار خواهند بود.
داعش سابقه حمله به مسابقات فوتبال را دارد و در بازی دوستانه فرانسه و آلمان در سال 2015 حملاتی در خارج از ورزشگاه استاد دو فرانس ترتیب داد. بر اساس آماری که در ماه اکتبر منتشر شد، روسیه بالاتر از تونس رتبه اول صدور جنگجویان خارجی به داعش را دارد. بازگشت همین افراد به روسیه می‌تواند تهدیدی برای جام جهانی محسوب شود.

captcha
تازه ها
بیشتر