فوتبال ایران / شناسه خبر: 76720 / تاریخ انتشار : 1396/10/30 15:26
|
بازیکنان زیادی روی زمین افتادند اما فقط من کارت گرفتم

رادوشوویچ: داوران از قانون من استفاده کنند

چرا ناامید شوم وقتی عضوی از باشگاه بزرگ پرسپولیس هستم؟ مهم نیست چند دقیقه بازی کرده‌ام. برای من، موفقیت پرسپولیس از هر چیزی مهم‌تر است.

ایران ورزشی آنلاینزهرا اسدی / پیش از «رادو» کدام بازیکن بوده که بازی نکرده، سر بساید به سقف‌های محبوبیت؟ اصلا چه اتفاقی افتاد که این دروازه‌بان کروات اینقدر عزیز شد برای هواداران پرسپولیس؟ یک دلیلش شاید فوتبال ستاره‌پرور ایران باشد اما دلیل بزرگتر را باید در رفتارهای بوژیدار رادوشوویچ که هواداران «رادو» لقبش داده‌اند، بیابیم. دروازه‌بانی که حتی دو فصل نیمکت‌نشینی را هم برای اعتراض و قهر کافی نمی‌داند و هرگز به حاشیه‌ها روی خوش نشان نداده است. البته که گزارشگر بد سلیقه‌ بازی کنایه‌ «کاتولیک‌تر از پاپ» را برای زشت جلوه دادن خوشحالی او بعد از گل تساوی و نجات‌بخش پرسپولیس برگزید اما هواداران به حد کفایت از این تندیس تعصب و غیرت حظ می‌برند و در نظر آنها محبوب‌ترین بازیکن تیم‌شان همین‌ دروازه‌بانی است که در این دو سال تنها 7 بازی انجام داده.

گل نجات‌بخش پرسپولیس را نعمتی زد اما حالا همه از تو می‌گویند!
 اتفاق‌های عجیب و غریبی افتاد اما مهم این است که ما بالاخره گل زدیم.
منظورت داوری بازی است؟
 متاسفانه در سه بازی اخیر سوت‌ها علیه ما بوده. نمی‌دانم، اما شاید دوست ندارند ما قهرمان شویم. این را به داور هم گفتم.
برای همین کارت زرد گرفتی؟
 نه کارت زرد را به خاطر مصدومیتم گرفتم (و می‌خندد).
موقعی که روی زمین افتاده بودی؟
 بازیکنان گسترش در جریان بازی مدام روی زمین می‌افتادند. من هم روی زمین دراز کشیدم، پایم گرفت و به داوران گفتم کمکم کنید از جایم بلند شوم. گفتم روی نیمکت سرد بود و وقتی بعد از گل سیامک می‌خواستم خوشحالی کنم، همسترینگم آسیب دید. داور هم به عنوان پاداش، به من کارت زرد داد. بازیکنان زیادی روی زمین افتادند اما فقط من کارت گرفتم.
شاید واقعا مصدوم می‌شدند!
 با آن مصدومیت‌ها مگر می‌توان بازی کرد؟ بازیکنان گسترش از همان دقیقه اول بازی با عضلات‌شان مشکل داشتند. من واقعا نمی‌دانم آنها در تمرین چه‌کار می‌کنند که اینقدر مصدوم می‌شوند. البته بد هم نشد چون من یک قانون جدید برای داوری آوردم و از این به بعد داوران می‌توانند از آن استفاده کنند. هر بازیکنی مصدوم شد و روی زمین افتاد، به او کارت بدهند.  
در عوض با این کار و خوشحالی‌ات بعد از گل در نظر هواداران محبوب‌تر شدی.
 من افتخار می‌کنم که عضوی از بزرگترین باشگاه ایران و آسیا هستم. شاید آرزوی خیلی‌ها بازی کردن در رئال و بارسا باشد اما باشگاه محبوب من پرسپولیس است و مثل یک پسربچه، هنوز هم رویای بازی کردن مقابل 70 - 60 هزار هوادار پرسپولیس را دارم. هر روز با همین رویا زندگی می‌کنم و برای رسیدن به آن تلاش خواهم کرد.
چطور این همه نیمکت‌نشینی هنوز ناامیدت نکرده؟
 چرا ناامید شوم وقتی عضوی از باشگاه بزرگ پرسپولیس هستم؟ مهم نیست چند دقیقه بازی کرده‌ام. برای من، موفقیت پرسپولیس از هر چیزی مهم‌تر است و تا وقتی اینجا هستم، به همه‌کسانی که پرسپولیس را حمایت می‌کنند، احترام می‌گذارم. باشگاه پرسپولیس خانه‌ من و خانواده‌ من است. تقریبا دو سال است اینجا هستم و احتمالا قرارداد جدیدی می‌بندم. می‌خواهم سال‌های زیادی اینجا بمانم.
خیلی به داوری اعتراض شد اما خود پرسپولیس هم در بازی با گسترش خیلی خوب نبود.
 ما واقعا بدشانس بودیم. موقعیت‌های زیادی را از دست دادیم و این مهم‌ترین دلیل پیروز نشدن‌مان بود. امیدوارم در بازی‌های بعدی دقت و تمرکز بیشتری داشته باشیم و بتوانیم پیروزی‌های‌مان در بازی‌های قبلی را تکرار کنیم.
اما این هفته باید با پیکان بازی کنید که تنها تیمی است که امسال پرسپولیس را شکست داده؛ از طرفی احمدزاده، امیری، رسن و کمال را هم ندارید.
 درست می‌گویید اما دلیل نمی‌شود که ببازیم. ما تیم فوق‌العاده‌ای داریم. فقط امیدوارم در سطح واقعی‌مان بازی کنیم و ببریم. باید روی قهرمانی تمرکز کنیم و تلاش‌مان این باشد که بدون تاثیر گرفتن از فشارها، بازی‌های‌مان را ببریم و قهرمان شویم. مطمئن باشید که می‌توانیم چون ما پرسپولیس هستیم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر