ورزش جهان / شناسه خبر: 76681 / تاریخ انتشار : 1396/10/23 08:38
|

10 نکته در مورد حضور احتمالی بولت در فوتبال

بولت شخصیت شوخ طبعی دارد و بعید نیست که کل این ماجرا شوخی باشد. او قبلا گفته بود که دوست دارد در رشته پرش ارتفاع فعالیت کند.

ایران ورزشی آنلاین / اوسین بولت، سریع ترین مرد جهان در سن ۳۱ سالگی گفته که دوست دارد به صورت حرفه‌ای وارد دنیای فوتبال شود. او اعلام کرده که در ماه مارس برای دوره آزمایشی در تمرینات دورتموند شرکت می‌کند، چرا که این تیم در کنار یونایتد دو تیم محبوب دوران فوتبالش هستند. در حال حاضر این سوال وجود دارد که آیا بولت می‌تواند به رویایش برسد؟ در این میان دلایل مثبت یا منفی در مورد این تصمیم برای او وجود دارند.

دلایل مثبت:
فیزیک بدنی: قد ۱۹۵ سانتیمتری و وزن ۹۰ کیلویی علاوه بر سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌تواند باعث شود که بولت تبدیل به یک فوتبالیست بی همتا شود اما باید دید که با توپ چقدر سریع خواهد بود و آیا می‌تواند سرعتش را با تکنیکش تلفیق کند. اگر این اتفاق بیفتد، بولت تبدیل به بی‌همتاترین بازیکن تاریخ فوتبال می‌شود.
ذهن پیروز: یکی از ویژگی‌های بزرگ بولت ذهن آماده‌اش است که این را در میدان‌های بزرگ مثل المپیک و مسابقات جهانی دو و میدانی ثابت کرده است. او همیشه به لطف شخصیتش حریفانش را مغلوب ساخته و به خوبی با فشار کنار می‌آید. مسلما او هراسی برای فوتبال بازی کردن ندارد و اعتماد به نفس خوبی خواهد داشت.
اعتبار: بولت در مورد سطح فوتبالی خود گفته است که درست است که قرار نیست بهترین فوتبالیست دنیا باشد اما به طور مثال می‌تواند در سطح وین رونی ستاره سابق یونایتد باشد. اوبامیانگ هم گفته است که حرف بولت در این باره که می‌خواهد فوتبالیست شود شوخی نیست بلکه این مساله را جدی گرفته است. زوج بولت - اوبامیانگ می‌تواند سرعتی ترین زوج تاریخ فوتبال باشد!
بازی‌های ویدئویی: جالب آن که در جدیدترین نسخه بازی ویدئویی PES نیز بولت حضور دارد. سرعت وی ۹۹ تعیین شده هر چند که در تکنیک عقب است. این هم شاید نشانه‌ای بر فوتبالیست شدن او باشد.
بازاریابی: تیم آینده بولت صاحب بازیکنی خواهد شد که یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان از نظر مسائل تبلیغاتی است. حضور بولت باعث پر شدن استادیوم و فروش پیراهن تیم‌ها خواهد شد.
 بعید نیست که تیمی حاضر شود صرفا به خاطر همین مسائل هم که شده دونده جامائیکایی را به خدمت بگیرد.
 
دلایل منفی
بی تجربه بودن: اوسین بولت هرگز به جز در بازی‌های دوستانه به صورت حرفه‌ای فوتبال بازی نکرده است. در فوتبال امروز اکثر بازیکنان از بچگی وارد مدارس فوتبال شده‌اند اما بولت تازه در سن ۳۱ سالگی باید اصول اولیه فوتبال حرفه‌ای را یاد بگیرد و شاید از این حیث نتواند با هم‌تیمی‌هایش ارتباط برقرار کند.
ابهامات تاکتیکی: این مساله را هم به مورد قبلی اضافه کنید. قطعا برای بولت مشکل خواهد بود که با دستورات فنی مربیان قرن بیست و یکم هماهنگ شود. او یک کتاب باز است چرا که در ورزش حرفه‌ای حضور داشته است اما سخت است که بتوان با تاکتیک تیمی کنار آمد.
تکنیک: بولت ۱۹۵ سانتیمتر قد دارد. معمولا فوتبالیست‌های بلندقامت تکنیکی نیستند و باید دید که به طور مثال بولت تا چه حد می‌تواند دیریبل بزند و یار مقابلش را جا بگذارد. مشخص نیست که او می‌تواند در کارهای دفاعی در خدمت تیمش باشد یا نه.
مصدومیت‌ها: بولت در سن ۳۱ سالگی چندین مصدومیت سنگین را تجربه کرده است. از سویی ورزش دو و میدانی نسبت به فوتبال عضلات متفاوتی را می‌طلبد.
جدی نبودن حرفش: بولت شخصیت شوخ طبعی دارد و بعید نیست که کل این ماجرا شوخی باشد. او قبلا گفته بود که دوست دارد در رشته پرش ارتفاع فعالیت کند. شاید حالا که از دو و میدانی بازنشسته شده بتوان حرفش را جدی گرفت اما شاید کل این ماجرا شوخی باشد.

 

کلیدواژه
اوسین بولت
captcha
تازه ها
بیشتر