فوتبال ایران / شناسه خبر: 76665 / تاریخ انتشار : 1396/10/19 17:17
|

انصاری‌فرد؛ از ازدواج تا صدر جدول گلزنان / دو جشن در یک روز

امیر اسدی / هدف انصاری‌فرد مشخص است. ابتدا کسب دومین قهرمانی در لیگ یونان و سپس یک عنوان انفرادی. عنوانی که برای به دست آوردن آن دورخیز کرده و همه هم و غمش را گذاشته.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / هدف انصاری‌فرد مشخص است. در گام نخست کسب دومین قهرمانی در لیگ یونان و سپس یک عنوان انفرادی. عنوانی که برای به دست آوردن آن دورخیز کرده و همه هم و غمش را گذاشته. برای انصاری فرد، در فصل منتهی به جام جهانی، کسب کفش طلا و عنوان بهترین گلزن لیگ یونان اهمیت فراوانی دارد. او خود را برای حضور در دومین جام جهانی متوالی آماده می‌کند و امیدوار است با ادامه همین روند بتواند به ترکیب ثابت تیم ملی ایران برسد و در روسیه بازی کند. اتفاقی که چندان هم دور از دسترس نیست. بخصوص که انصاری‌فرد این روزها فقط به فوتبال فکر می‌کند

فقط یک روز پس از انتشار اخباری درباره ورود کریم انصاری فرد به جرگه متاهلین، او مقابل لاریسا در ترکیب المپیاکوس قرار گرفت تا اتفاق مهم دیگری را جشن بگیرد.
کریم برای حضور دوباره در صدر جدول گلزن‌های لیگ، عطش بسیاری داشت و به همین خاطر با تمام انرژی در زمین حاضر شد تا ابتدا برای المپیاکوس گل بزند و سپس مسیر خود را برای کسب عنوان آقای گلی هموار کند. احسان حاجی صفی برخلاف انصاری‌فرد، روی نیمکت نشست تا شاید فرصت بازی به او برسد که این اتفاق هم رخ نداد.
بازی المپیاکوس مقابل لاریسا که در ورزشگاه آ ال آره نا و با حضور 7499 تماشاگر برگزار شد در نیمه اول گره خورد و گلی در بر نداشت. در نیمه دوم، این المپیاکوس بود که برای بازگشت به صدر جدول، تهاجمی ظاهر شد و خیلی زود به گل برتری رسید. مارکو مارین در دقیقه 54 و روی پاس تاچسیدیس توانست دروازه لاریسا را باز کند و کمی خیال کادر فنی و بازیکنان المپیاکوس را آسوده کند.
انصاری فرد در خط حمله المپیاکوس جنب و جوش فراوانی داشت. انگار قصد نداشت دست خالی زمین را ترک کند. همین اتفاق هم رخ داد. کریم در دقیقه 68 توپ را از فورتونیس گرفت و به سمت دروازه لاریسا حرکت کرد. نتیجه چند گام رو به جلو برداشتن، سر توپ زدن و در نهایت ضربه‌ای بر خلاف حرکت دروازه‌بان، گل دوم المپیاکوس بود و البته هشتمین گل فصل انصاری فرد.
کریم که از بازگشت کوین میرالس - مهاجم اورتون- به المپیاکوس خبر داشت و البته اسکار گارسیا، سرمربی جدید را هم روی سکوها می‌دید سعی کرد به بهترین شکل ممکن در ترکیب المپیاکوس بازی کند و یک گل حاصل تلاش بی وقفه او در خط حمله بود. انصاری فرد در دقیقه 78 و تنها به دلیل آسیب دیدگی از زمین خارج شد و جای خود را به اوروس دوردویچ داد.
حالا المپیاکوس هم در جدول رده‌‌بندی عنوان نخست را در اختیار دارد و هم در جدول بهترین گلزن‌های لیگ یونان. کریم انصاری فرد با 8 گل زده کنار الکساندر پریجویچ صرب مهم‌ترین مدعیان کسب کفش طلای فوتبال یونان به شمار می‌روند. تنها نکته مهم این است که انصاری فرد در 12 بازی و 824 دقیقه حضور در ترکیب المپیاکوس 8 گل به ثمر رسانده اما پریجویچ 14 بار برای پائوک به زمین رفته و روی هم 1016 دقیقه بازی کرده است.
کریم انصاری فرد به طور میانگین هر 103 دقیقه یک گل به ثمر رسانده اما آمار پریجویچ کمی ضعیف‌تر از مهاجم شماره 10 تیم ملی ایران است. این مهاجم صرب و 27 ساله هر 127 دقیقه یک گل برای پائوک زده و از این حیث عملکرد انصاری‌فرد بیشتر از او مورد توجه قرار می‌گیرد.
هدف انصاری‌فرد مشخص است. ابتدا کسب دومین قهرمانی در لیگ یونان و سپس یک عنوان انفرادی. عنوانی که برای به دست آوردن آن دورخیز کرده و همه هم و غمش را گذاشته. برای انصاری فرد، در فصل منتهی به جام جهانی، کسب کفش طلا و عنوان بهترین گلزن لیگ یونان اهمیت فراوانی دارد.
او خود را برای حضور در دومین جام جهانی متوالی آماده می‌کند و امیدوار است با ادامه همین روند بتواند به ترکیب ثابت تیم ملی ایران برسد و در روسیه بازی کند. اتفاقی که چندان هم دور از دسترس نیست. بخصوص که انصاری‌فرد نشان داده دور از حاشیه است و این روزها فقط به فوتبال فکر می‌کند.
 
رقیب جدید کریم از اورتون آمد

کوین میرالس، مهاجم 30 ساله و مطرح بلژیکی یکشنبه شب با استقبال پرشور هواداران المپیاکوس وارد یونان شد تا این تیم را در نیم‌فصل دوم سوپر لیگ فوتبال این کشور همراهی کند. کوین میرالس در حالی وارد یونان شد که هواداران المپیاکوس با تجمع گسترده پیرامون خودروی‌ وی باعث کندی حرکت او شدند. میرالس که سابقه بازی در تیم المپیاکوس را دارد از سال 2012 میلادی عضو تیم لیگ برتری اورتون بود و حالا به صورت قرضی راهی یونان شده است. رقیب جدید کریم انصاری‌فرد در المپیاکوس در 151 بازی‌اش برای اورتون 29 گل به ثمر رسانده است.

 

captcha
تازه ها
بیشتر