ورزش جهان / شناسه خبر: 76658 / تاریخ انتشار : 1396/10/18 14:32
|

کوتینیو، ستاره آینده بارسلونا

خریدن فیلیپه کوتینیو توسط بارسلونا تاثیر زیادی روی این فصل تیم کاتالان ندارد اما بیان آشکاری است از اینکه این تیم می‌خواهد بعد از جدایی نیمار همان ابرقدرت سابق باقی بماند.

ایران ورزشی آنلاین / ریچارد مارتین / خریدن فیلیپه کوتینیو توسط بارسلونا تاثیر زیادی روی این فصل تیم کاتالان ندارد اما بیان آشکاری است از اینکه این تیم می‌خواهد بعد از جدایی نیمار همان ابرقدرت سابق باقی بماند. رسانه‌های انگلیسی گزارش داده‌اند صدرنشین لالیگا برای این بازیکن حدود 142 میلیون پوند پرداخت کرده که باعث می‌شود بعد از نیمار و کیلیان امباپه که هر دو در پاری‌سن‌ژرمن بازی می‌کنند و جلوتر از هم‌تیمی جدیدش در بارسلونا، عثمان دمبله در رده سوم فهرست گرانترین بازیکنان تاریخ فوتبال قرار بگیرد.

سرعت قابل توجه کوتینیو و توانایی‌اش برای ارسال پاس‌های کلیدی به تیم بارسلونا زیبایی فوق‌العاده‌ای می‌بخشد که زیر نظر ارنستو والورده کمی اقتصادی بازی می‌کند ضمن اینکه جای خالی ستاره برزیلی‌اش در آن به خوبی مشاهده می‌شود و بیش از پیش به درخشش لیونل مسی وابسته است.
کوتینیو که مثل نیمار 25 ساله است، یک بار دیگر جوانگرایی تیم والورده را احیا می‌کند چون چند بازیکن مهم این تیم، جرارد پیکه، آندرس اینیستا، سرخیو بوسکتس و مسی 30 سال یا بیشتر دارند. بارسلونا برتری خوبی در صدر جدول لالیگا دارد و کوتینیو می‌تواند با حضور خود در حمله، این تیم را به خوبی در مسیر رسیدن به بیست و پنجمین قهرمانی لیگ اسپانیا کمک کند.
حضور بازیکن تیم ملی برزیل در لیگ قهرمانان این فصل به معنی آن است که او نمی‌تواند این فصل در رقابت‌های قاره‌ای تیم جدیدش را همراهی کند. در عین حال، با آمدن او والورده می‌تواند در بازی‌های لیگ به مهاجمان دیگر خود استراحت بدهد تا برای بازی‌های اروپایی سرحال باشند.
کوتینیو در 41 بازی آخرش در لیگ برتر 20 گل برای لیورپول زده و می‌تواند بخشی از بار مسوولیت گلزنی لیونل مسی را از دوش فوق‌ستاره آرژانتینی بردارد ضمن اینکه توانایی او در زدن شوت‌های از راه دور می‌تواند به کمک بارسا بیاید وقتی رقبا مقابلش عقب می‌نشینند.
این برزیلی رابطه خیلی خوبی در زمان حضور لوییس سوارس در لیورپول با او داشت چه در زمین و چه بیرون آن و با آمدن او، این مهاجم اروگوئه‌ای که در این فصل در نبود نیمار در کنارش به شدت افت کرده، دوباره اوج می‌گیرد.
آمدن کوتینیو شاید اثر منفی روی کاپیتان اینیستا داشته باشد که در 33 سالگی در مراحل پایانی دوران حرفه‌ای خود به سر می‌برد و معمولا نخستین کسی است که توسط والورده تعویض می‌شود.
بازیکن تیم ملی اسپانیا البته ماه گذشته گفت با آغوش باز از آمدن کوتینیو استقبال می‌کند: «فکر می‌کنم او بازیکنی است که خیلی خوب با دیگران ترکیب می‌شود، استعداد زیادی دارد، دوپا است، گل می‌زند و می‌تواند بین خط میانی و حمله بازی کند. او ویژگی‌هایی دارد که با بارسلونا منطبق است و اگر اینجا بیاید خرید فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود. من او را رقیب خود نمی‌دانم بلکه از نظر من قدم رو به جلوی باشگاه است.»
منبع: رویترز

 

captcha
تازه ها
بیشتر