ورزش جهان / شناسه خبر: 76647 / تاریخ انتشار : 1396/10/17 14:51
|

بارکلی در مسیر لمپارد

بارکلی در اورتون به عنوان یک بازیکن مستعد مطرح شد، ولی مصدومیت ها اجازه نداد پیشرفتش کامل شود. او در چلسی فرصت تازه‌ای دارد تا در مسیر ستاره شدن گام بردارد.

ایران ورزشی آنلاین / نزار کینسلا / راس بارکلی سرانجام به چلسی پیوست. مدت‌ها بود که خبر انتقال او از اورتون به چلسی شنیده می‌شد و سرانجام خبر این انتقال در روز جمعه اعلام شد. مبلغ انتقال او تنها 15 میلیون پوند بود که برای یک بازیکن جوان انگلیسی در بازار امروز بسیار اندک به نظر می‌رسد اما آنتونیو کونته باید بسیار کار کند تا این بازیکن 24ساله آن ستاره‌ای شود که قرار است باشد.

بارکلی از زمانی که به‌عنوان یک بازیکن نوجوان به ترکیب اورتون راه یافت به‌عنوان یکی از بااستعدادترین بازیکنان انگلیس مطرح شد و او را با وین رونی مقایسه کردند. هر دو در اورتون رشد کردند، استعداد بسیاری داشتند و به‌عنوان بهترین بازیکن نسل خود شناخته شدند اما بارکلی مانند رونی پیشرفت نکرد.
تاکنون او بارها دچار مصدومیت و افت شده است. البته استعداد او همچنان بالاست. او هنوز فرصت دارد تا استعدادش را نشان دهد و کونته هم کاملا می‌داند که خرید بارکلی با قیمت 15 میلیون پوند بسیار خوب بوده است.
کونته گفت: «داریم درباره بازیکنی انگلیسی و جوان صحبت می‌کنیم. به نظرم این فرصتی عالی برای باشگاه است که این بازیکن را بخرد. مطمئنم که او چهره خوبی در چلسی خواهد شد.»
البته آبی‌ها بیش از یک سال است که بارکلی را زیر نظر دارند و اگر مشکل همسترینگ او نبود، او را در تابستان می‌خریدند.
 بارکلی به دلیل مصدومیت تصمیم گرفت به چلسی نرود. با این حال نظر سران چلسی درباره بارکلی همچنان مثبت ماند، به‌ویژه که آنها پیراهن شماره 8 را به این بازیکن دادند که پیش‌تر متعلق به فرانک لمپارد بود؛ بازیکنی که منتقدان را ساکت کرد و یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ باشگاه شد.
لمپارد بسیار روی تکنیکش کار کرد و به این ترتیب بهترین گلزن تاریخ چلسی شد و با این تیم فاتح لیگ قهرمانان شد. بارکلی هم چنین فرصتی برای اثبات خود دارد، حتی اگر راهی بسیار طولانی در پیش داشته باشد اما کونته مربی او است و او بخت این را دارد که خود را اثبات کند. بارکلی سریع است، تکنیک خوبی دارد و قدرت لمس توپ او هم بالاست اما او باید بیشتر گل بزند و گل بسازد. او در اورتون در لیگ 21 گل زد و 19 گل ساخت اما باید بهتر از اینها باشد تا بتواند به ترکیب تیمی راه پیدا کند که ادن آزار، ویلیان، سسک فابرگاس و پدرو را دارد. او همچنین باید روی توان دفاعی‌اش کار کند. کار بدون توپ او به‌شدت زیر نظر خواهد بود، چرا که کونته وسواس شدیدی در زمینه نحوه عملکرد بازیکنانش، در هنگامی که توپ در اختیار حریف است، دارد.
اینکه چلسی بازیکنی جوان خریده و او را به بازیکنان آکادمی‌اش ترجیح می‌دهد کمی تلخ است اما در هر حال آنها انتقالی زیرکانه انجام دادند. بارکلی حالا زیر نظر کونته کار خواهد کرد، مربی که می‌تواند بهترین عملکرد را از او بگیرد، تا او ستاره انگلیس شود، مانند لمپارد.


سایت گل

captcha
تازه ها
بیشتر