ورزش جهان / شناسه خبر: 76637 / تاریخ انتشار : 1396/10/16 16:31
|

بند عجیب قرارداد لئو / مسی با استقلال کاتالونیا می‌تواند برود

پدر مسی هم وجود این بند را در قرارداد پسرش تایید می کند و دلایل آن را توضیح می دهد.

ایران ورزشی آنلاین / طرفداران بارسلونا سرانجام پس از آنکه لیونل مسی قرارداد جدیدش را در ماه نوامبر امضا کرد، نفس راحتی کشیدند اما اکنون خبر نگران‌کننده‌ای برای آنها رسیده است. اوضاع سیاسی در کاتالونیا متشنج است و گفته می‌شود اگر این اوضاع باعث شود شرایط برای بارسلونا خوب پیش نرود، این بازیکن آرژانتینی راهی برای خروج از این باشگاه در نظر گرفته است.

روزنامه ال‌موندو نوشته که ‌بندی در قرارداد مسی وجود دارد که طبق آن، او تنها در صورتی در بارسلونا می‌ماند که این تیم در لیگ اسپانیا، فرانسه، انگلیس یا آلمان حضور داشته باشد. در صورت جدایی کاتالونیا از اسپانیا، مشخص نیست که بارسلونا در لالیگا می‌ماند یا به لیگ دیگری خواهد رفت. البته به نظر می‌‌رسد در هر حالت به دلایل قانونی و مسائل دیگر، بارسلونا در لالیگا باقی خواهد ماند اما اگر کاتالونیا مستقل شود و بارسلونا در یکی از چهار لیگ ذکر شده حضور نداشته باشد، مسی حق دارد که قراردادش را فسخ کند و به‌صورت آزاد از این تیم جدا شود.

مبلغ فسخ قرارداد مسی در غیر این صورت 700 میلیون یورو است. بارسلونا هم با این بند موافقت کرده است. مسی با تمدید قراردادش تبدیل به پردرآمدترین فوتبالیست دنیا شد. البته اگر کاتالونیا مستقل شود و بارسلونا مجبور شود در لیگ کاتالونیا بازی کند، این مساله روی قرارداد دیگر بازیکنان هم ممکن است اثر بگذارد، چرا که چنین تغییر مهمی می‌تواند باعث شود بازیکنان درخواست فسخ قرارداد بدهند.

خورخه مسی، پدر لیونل مسی هم وجود این بند در قرارداد پسرش را تایید کرد و گفت: «همه حرف‌های زده‌شده درست نیستند اما توافقی وجود دارد که لیونل تا زمانی در باشگاه می‌ماند که آنها در لیگی بزرگ بازی کنند. اگر کاتالونیا مستقل شود، لیونل به این شرط در بارسلونا می‌ماند که آنها در لیگ معتبری بازی کنند.»

در صورت استقلال کاتالونیا از اسپانیا، بارسلونا ممکن است در لالیگا بماند، یا به لیگ‌های فرانسه، آلمان یا انگلیس برود. در صورتی که این اتفاقات روی دهد، مسی در بارسلونا خواهد ماند اما در صورتی که بارسلونا مجبور شود به لیگی برود که رقابت در آن پایین است، مسی حق جدایی خواهد داشت. این اتفاق به‌ویژه زمانی خواهد افتاد که بارسلونا به لیگ کاتالونیا برود. 

 

captcha
تازه ها
بیشتر