فوتبال ایران / شناسه خبر: 76634 / تاریخ انتشار : 1396/10/15 16:34
|
مدافع جدید تبریزی‌ها از قطر می‌آید

طیبی یک قدم تا تراکتورسازی

سمیرا شیرمردی / طیبی اصرار زیادی به جدایی از القطر دارد تا به تیم پرطرفدار تراکتورسازی تبریز برود و با این تیم بتواند خودی نشان دهد و به تیم ملی راه پیدا کند.

ایران ورزشی آنلاینسمیرا شیرمردی / یکی، دو روزی است که بحث بازگشت محمد طیبی به لیگ برتر ایران و تراکتورسازی تبریز مطرح شده. در ابتدا این خبر خیلی قابل باور نبود چراکه طیبی یک بار برای جدایی از القطر اقدام کرده بود اما موفق نشد تا همه بازگشت او به ایران را منتفی بدانند. حالا اما شرایط متفاوت است و ظاهرا طیبی اصرار زیادی به جدایی از القطر دارد تا به تیم پرطرفدار تراکتورسازی تبریز برود و با این تیم بتواند خودی نشان دهد و به تیم ملی راه پیدا کند. البته اگر بتواند مشکلاتی مثل گرفتن رضایتنامه و البته شکایت پارس جنوبی جم را حل کند.

هنوز نیم‌فصل اول لیگ برتر تمام نشده بود که خبر رسید محمد طیبی مد نظر تراکتورسازی تبریز قرار گرفته و قرار است به ایران برگردد. در ابتدا، باور کردن این خبر کمی سخت بود چون طیبی، لژیونر شدن را دوست داشت که همین مساله بازگشتش را کمی عجیب و غیرباور کرده بود اما ظاهرا این مساله کاملا درست بود و مدافع باتجربه بهبهانی قصد داشت به ایران برگردد.
محمد طیبی خیلی اصرار به بازگشت به ایران داشت اما عبدا... مبارک سرمربی جدید القطر اجازه جدایی به او نمی‌داد چراکه طیبی در بازی‌های اخیر تیمش هم به خوبی در خط دفاع کار می‌کرد و هم اینکه خوب گل می‌زد. با این شرایط و البته جایگاه نه چندان مناسب القطر در جدول رده‌بندی، نه باشگاه و نه سرمربی القطر راضی به جدایی محمد طیبی نبودند. به همین دلیل طیبی به کارش با القطر ادامه داد و به اردوی عمان هم رفت، ضمن اینکه تراکتورسازی تبریز ترجیح داد با دیگر مدافعان باتجربه ایرانی مذاکره کند تا یکی از آنها به این تیم ملحق شود. در این میان محمدرضا خانزاده و سیاوش یزدانی ظاهرا تا حدودی به تراکتور نزدیک شده بودند اما باشگاه پدیده مشهد به خانزاده اجازه خروج نداد و یزدانی هم ناگهان تصمیم گرفت فعلا به خدمت سربازی نرود. بعد از آن، نام سیامک کوروشی مدافع حاضر در لیگ دسته پایین‌تر قطر مطرح شد اما نام او از فهرست کنار رفت.
با این گزینه‌ها، محمد طیبی دیگر به حضور در لیگ ایران فکر نمی‌کرد که باز هم تراکتورسازی به سراغ او رفت. طیبی وقتی اصرار باشگاه تراکتورسازی را دید و با این فکر که با حضور در این تیم می‌تواند راحت‌تر به تیم ملی برسد، تصمیم گرفت باز هم برای گرفتن رضایتنامه‌اش تلاش کند. طیبی می‌داند سرمربی‌اش همچنان مخالف جدایی‌اش است اما از مدیر برنامه‌هایش خواست، باشگاه را قانع کند تا رضایتنامه‌اش را صادر کنند: «متاسفانه سرمربی القطر اجازه جدایی نمی‌دهد اما مدیربرنامه‌هایم قرار است باشگاه را قانع کند که بتوانم رضایتنامه‌ام را بگیرم و به لیگ ایران برگردم. با این روندی که پیش رفته، فکر می‌کنم در چند روز آینده به ایران بیایم تا کارهای مربوط به قرارداد با تراکتورسازی تبریز را انجام دهم.»
محمد طیبی از اینکه به ایران برمی‌گردد خیلی خوشحال است. او نه تنها فکر می‌کند در تراکتورسازی تبریز بهتر دیده می‌شود بلکه از اینکه قرار است کنار خانواده‌اش باشد، خیلی خوشحال است، چراکه طیبی در تعطیلات نیم‌فصل اول لیگ ستارگان قطر، خانواده‌اش را به ایران برگرداند: «وقتی خانواده‌ام را به قطر آورده بودم همه شرایط خوب بود اما مدرسه ایرانی‌ها از خانه و محل تمرینم خیلی دور بود و هر روز باید چند ساعت وقت صرف می‌کردم که فرزندم را به مدرسه ببرم و بیاورم. به خاطر همین هم خانواده‌ام به ایران برگشت تا مدرسه رفتن پسرم راحت‌تر باشد. دوری از خانواده برایم سخت است. به همین دلیل دوست دارم به ایران برگردم که کنار آنها باشم.»
مدافع باتجربه بهبهانی، پیشنهادهای دیگری هم از لیگ ایران دارد اما فکر می‌کند شرایط تراکتورسازی تبریز بهتر است: «تراکتورسازی تبریز یکی از پرطرفدارترین تیم‌های ایران است که هواداران پرشور و البته باتعصبی دارد. به خاطر همین حضور در این تیم را باعث افتخار می‌دانم و البته فکر می‌کنم بودن در چنین تیمی می‌تواند کمک کند راحت‌تر به تیم ملی برسم چون همیشه توجه به تیم‌های پرطرفدار بیشتر است که امیدوارم بتوانم از این تیم، به تیم ملی برگردم و حضور در جام جهانی را تجربه کنم.»
با این شرایط به نظر می‌رسد محمد طیبی در یک قدمی حضور در تراکتورسازی قرار دارد و احتمالا بعد از فسخ قراردادش با القطر که به زودی انجام خواهد شد، به ایران می‌آید تا قراردادش را با قرمزپوشان تبریزی امضا کند. طیبی که انگیزه زیادی برای خودنمایی دارد شاید برگ برنده‌ای هم برای یحیی گل‌محمدی باشد چراکه دفاع تراکتورسازی تبریز در این فصل آسیب‌پذیر نشان داد که حضور بازیکن باتجربه‌ای مثل محمد طیبی مطمئنا می‌تواند کمک کند این مشکل حل شود و قرمزهای تبریزی در ادامه نتایج بهتری کسب کنند. البته اگر طیبی بتواند مشکلی که با باشگاه پارس جنوبی جم داشت را برطرف کند.

 

کلیدواژه
محمد طیبی
captcha
تازه ها
بیشتر