فوتبال ایران / شناسه خبر: 76632 / تاریخ انتشار : 1396/10/15 16:22
|
در انتقاد از نتایج سپاهان

کربکندی: قرارداد کرانچار هم مانع تغییرات نمی‌شود

کربکندی: اگر این شرایط ادامه پیدا کند و همچنان شاهد نوسان تیم سپاهان باشیم، به هر حال آنها مجبور خواهند شد با وجود هزینه‌های سنگین تغییرات در این تیم، کادر فنی را عوض کنند.

ایران ورزشی آنلاینمحمد منتشلو / تیم‌های اصفهانی در این فصل هم روزهای خوبی را سپری نمی‌کنند، بخصوص سپاهان اصفهان که چند سالی است نتوانسته انتظارات هوادارانش را برآورده کند. این تیم با حضور کرانچار و جدایی ویسی تغییرات زیادی کرد و مسوولان باشگاه با صرف هزینه‌های زیاد، تیم جدیدی را با نظر و خواست کرانچار تشکیل دادند. البته در کنار بازیکنانی که برای سپاهان جذب شدند، قرارداد سنگین و دو ساله کرانچار هم قابل تامل بود. این مربی کروات که پیش از این کارنامه خوبی در سپاهان داشت، توانست قراردادی دوساله با مبلغی سنگین با سپاهان امضا کند اما آنطور که اصفهانی‌ها دوست داشتند، اوضاع پیش نرفت و تیم‌شان با وجود بازیکنان خوب و ستاره و حضور کرانچار روی نیمکت تا به امروز که دو بازی از نیم فصل دوم هم گذشته، روزگار خوبی نداشتند و نتوانستند امتیازات لازم را کسب نمایند. رسول کربکندی پیشکسوت فوتبال کشورمان حرف‌های منطقی و خوبی درباره سپاهان دارد.


اوضاع فوتبال اصفهان چطور است، پیگیر که هستید؟
 صددرصد پیگیر فوتبال هستم و متاسفانه باید بگویم که فوتبال اصفهان چند سالی است که اوضاع خوبی ندارد، بخصوص سپاهان که امسال نتوانسته نتایج خوبی کسب کند و انتظارات هوادارانش برآورده نشده است.
با توجه به شناخت خوبی که از سپاهان دارید، کمی درباره این تیم صحبت کنید.
 با توجه به اینکه سپاهان فصل گذشته جایگاه خوبی به دست نیاورد، مسوولان این تیم با آوردن کرانچار و البته جذب بازیکنان مورد نظر او، تلاش کردند این فصل از رقابت‌ها را از دست ندهند و هواداران‌شان را راضی کنند اما در عمل دیدیم که این اتفاق نیفتاد و این تیم همچنان با ناکامی روبه‌رو شد. باید اعتراف کرد که نیم فصل اول با ناکامی مطلق برای سپاهان به پایان رسید و این در حالی بود که انتظار مسوولان تیم و هواداران سپاهان، چیزی غیر از این بود.
فکر می‌کنید دلایل این ناکامی چه چیزی بود؟
 همانطور که گفتم سپاهان کاملا پوست انداخت و بازیکنان بسیاری از تیم رفتند و بازیکنان جدید جایگزین آنها شدند. خب کاملا مشخص بود در نیم فصل اول رقابت‌ها دیدیم که یکسری از بازیکنان در حد و اندازه سپاهان نبودند و بقیه هم نتوانستند به هماهنگی لازم دست پیدا کنند. این مساله فشار زیادی به مسوولان و بازیکنان این تیم وارد کرد اما فکر می‌کنم مسوولان این باشگاه خویشتنداری کردند تا نیم فصل به پایان برسد.
البته باز هم شاهد جذب بازیکنان جدید بودیم؟
 بله، درست است، با وجود اینکه سپاهان هزینه زیادی در اول فصل برای جذب بازیکنان و همچنین قرارداد سنگین و دوساله کرانچار کرده بود اما در نیم فصل مجبور شد دوباره هزینه کند و بازیکنانی را جذب کند.
یعنی هزینه‌ای که برای کرانچار شده، مانع تغییرات در نیمکت شد؟
 همینطور است، شما نگاه کنید برخی تیم ها، حتی بهتر از سپاهان نتیجه گرفته بودند اما شاهد تغییرات روی نیمکت این تیم‌ها بودیم. در هر صورت مسوولان سپاهان در صورت از دست دادن این مربی باید هزینه قرارداد دوساله را کامل پرداخت کنند. به هر حال شاهد بودیم که با وجود فشار زیادی که روی مسوولان این تیم بود، آنها تن به تغییرات روی نیمکت ندادند.
فکر می‌کنید این موضوع نتیجه‌ای هم داشته است؟
 به هر حال از دو بازی نیم فصل دوم، سپاهان چهار امتیاز گرفته و مقابل پدیده که در این فصل خوب بازی می‌کند، یک بازی خوب انجام داد و با 4 گل پیروز شد اما باز هم صددرصد نمی‌توان به آنها امیدوار بود.
اما در رویارویی با سایپا، سپاهان به هیچ وجه بازی خوبی به نمایش نگذاشت و حتی مربی حریف معتقد بود که باید چند گل به این تیم می‌زدند و البته پدیده هم به خاطر برخی مشکلات، تیم نیم فصل اول نیست.
 این هم کاملا درست است، به همین خاطر گفتم نمی‌توان روی این دو بازی تصمیم گرفت اما دو بازی آینده برای سپاهان سرنوشت‌ساز خواهد بود. از یک طرف باید به مصاف یکی از تیم‌های خوب لیگ امسال که بالای جدول هم هست برود و از طرف دیگر در هفته بعدی باید به مصاف ذوب آهن در شهرآورد اصفهان برود. به همین خاطر گفتم نمی‌توان به نتیجه دو بازی گذشته از نیم فصل دوم امیدوار بود. هر چند امیدوار هستم که سپاهان بتواند روزهای بهتری را تجربه کند. به هر حال چهار امتیاز در دو بازی و از طرف دیگر برد خوب مقابل پدیده، روحیه مضاعفی به کادر فنی و بازیکنان داده است.
چه آینده‌ای برای سپاهان و کرانچار قابل تصور است؟
درست است که مسوولان سپاهان در فکر هزینه‌های‌شان در این تیم باشند اما اگر این شرایط ادامه پیدا کند و همچنان شاهد نوسان تیم سپاهان باشیم، به هر حال آنها مجبور خواهند شد با وجود هزینه‌های سنگین تغییرات در این تیم، کادر فنی را عوض کنند و این قطعاً با فشار هواداران اتفاق خواهد افتاد.
در صورت تغییرات روی نیمکت می‌توان امیدوار به تغییر نتایج سپاهان بود؟
 مطمئناً تغییرات در سپاهان حداقل برای این فصل نتیجه زیادی نخواهد داشت اما اگر این موضوع در صورت ادامه ناکامی سپاهان با برنامه صورت گیرد، می‌تواند برای فصل آینده مفید باشد و از طرف دیگر شاید سپاهان بتواند جایگاه قابل احترامی کسب نماید.

 

کلیدواژه
رسول کربکندی
captcha
تازه ها
بیشتر