فوتبال ایران / شناسه خبر: 76612 / تاریخ انتشار : 1396/10/6 19:16
|
صنعت نفت؛ هیچ یا همه چیز؟

موجودی غریب به نام فراز کمالوند!

او بازی «هیچ یا همه چیز» و ارتقای درجه از بازنده صرف تا برنده شگفتی‌ساز را بیشتر و بهتر از هر کسی بلد است.

ایران ورزشی آنلاینوصال روحانی / ورود به دهلیز افکار فراز کمالوند کار بسیار سختی است. وقتی تیم او در فاصله زمانی کمی تا دیدارش با پرسپولیس در جام حذفی، با همین حریف مسابقه داد و به رغم بازی بد سرخ‌های تهرانی در آن روز با نتیجه 2 بر صفر بازنده شد، بسیاری از ظریف بینان گفتند کمالوند با تن دادن به شکستی که اصلا از آن گریز و ابایی نداشت، عملا رقیبش را فریب داده و به این تفکر غلط واداشته که بازی جام حذفی را هم مثل آب خوردن از زرد و آبی‌های آبادان خواهد برد. حاصل چنین نگرشی را در دیدار دو تیم در جام حذفی دیدید و حذف پرسپولیس هر چند به خاطر فرصت‌سوزی‌های متعدد گادوین منشا و تنی چند از یاران او در روزی پرفراز و فرود بود اما از این باور پایه‌ای و بنیادین نشات می‌گرفت که قرمزها بردشان را حتمی می‌دانند. شماری از تماشاگران آن مسابقه و اهالی فن گفتند کمالوند با زرنگی هر چه بیشتر بازی اصلی و توانایی حقیقی تیمش را برای روز دیدار مهم‌تر (جام حذفی) ذخیره کرده است و مخصوصا در روز مسابقه لیگی‌شان به گونه‌ای عمل کرده و نتیجه گرفته که قرمزها به یک خودباوری کاذب برسند و با غروری به میدان آیند که قاتل‌شان باشد!

فرضیه‌‌ای که بسط یافت
این فرضیه به دیدار پریروز استقلال با صنعت نفت و لیگ هم بسط داده و آنجا هم گفته شد که فراز تن به باختی مصلحت‌آمیز خواهد داد تا سر فرصت و در میدانگاه اصلی (نیمه نهایی جام حذفی در آبادان در روز 11 دی) رگ حیات آبی‌ها را قطع کند. سناریوی طراحی شده در ذهن کمالوند هر چه بوده باشد باید اذعان داشت که ضررهای برخاسته از شکست 4 بر صفر مقابل استقلال چنان زیاد نشان می‌دهد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت و مدعی شد که از بهره‌های قضیه (گول خوردن آبی‌ها و آسان شمردن دیدار رودرروی بعدی‌شان) کمتر بوده است و احتمال دارد ضربه روحی بدی که به نفتی‌ها در این مسابقه وارد شد در جام حذفی هم بلای جانشان شود. در عین حال «فراز» می‌تواند روی این نکته حساب کند که بازی 11 دی ماه در فضای آبادان و به لطف حضور گسترده هواداران صنعت نفت می‌تواند شکل و فرجامی کاملا متفاوت داشته باشد.

اکثر اصلی‌ها بودند اما...
کمالوند به اکثر مهره‌های فیکس و اصلی خود در دیدار عصر یکشنبه با استقلال بازی داد اما شکنندگی‌های دفاعی صنعت نفت و فرصت‌طلبی‌های محسن کریمی که بازگشت پرشکوهی پس از مصدومیت طولانی مدتش داشت بلای جان این تیم شد و در چند مورد هم حسین حسینی با حرکات و پرش‌های به موقع خود مانع گلزنی نفتی‌ها شد. اما در ورای همین مسابقه نیز کمالوند لابد راه‌حل‌هایی برای درخشش نفت در مسابقه اصلی‌تر (جام حذفی) یافته است. مهره‌های فکور و فنی در ترکیب تیم وی که بتوانند سرنوشت هر مسابقه‌ای را به سود صنعت نفت تغییر بدهند و اسباب غافلگیری رقبا شوند کم نیستند و جاسم کرار که یک مدیر بازیساز در پست هافبک تهاجمی و مگنو باتیستا که یک بازیخوان عالی در پست هافبک آزاد است، از این دست بازیگران به حساب می‌آیند و برزیلی‌های این تیم نیز بازیکنان خوبی هستند. اینکه کمالوند تا چه حد قصد سرمایه‌گذاری فنی روی این نفرات و تا چه میزان قصد استفاده از مسائل حاشیه‌ای برای رسیدن به اهداف خویش دارد، مساله‌ای نامعلوم است.

ماجرای قراردادی که فسخ نشد
او در پی پیروزی پر سر و صدای نفت مقابل پرسپولیس در جام حذفی چنان صحبت از رفتن و فسخ یکطرفه قراردادش کرد که حتی آشنایان با روش‌های کاری او گمان کردند قصد جدی انجام این کار را دارد اما او هنوز همان جا (نیمکت رهبری صنعت نفت) ایستاده و مثل روزهای حضورش در تراکتورسازی و گسترش فولاد نمود و حالت مربی را دارد که می‌داند چه می‌کند. او موجود غریبی است و اگر قرار باشد صنعت نفت کاملا بازنده برابر استقلال، در جام حذفی یک مرحله بالاتر برود فقط با مهندسی او حاصل خواهد آمد و با روشی که احتمالا ما نمی‌دانیم و او می‌داند! او بازی «هیچ یا همه چیز» و ارتقای درجه از بازنده صرف تا برنده شگفتی‌ساز را بیشتر و بهتر از هر کسی بلد است.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر