ورزش جهان / شناسه خبر: 76600 / تاریخ انتشار : 1396/10/5 14:25
|

منچستریونایتد- برنلی / بازی سخت خانگی مقابل شگفت‌انگیزان

برنلی توانسته پا به پای مدعیان قهرمانی پیش برود و امشب می تواند منچستریونایتد را هم به دردسر بیاندازد.

ایران ورزشی آنلاین / منچستریونایتد در بازی خانگی امشب برابر برنلی به دنبال بازگشت به روزهای پیروزی است چون شاید تنها امید ژوزه مورینیو برای کم کردن فاصله 13 امتیازی با منچسترسیتی صدرنشین در برنامه متراکم آخر سال باشد.

آن طرف هم تیم «شان دایچ» به آنچه تا اینجا انجام داده می‌بالد. آنها اگرچه شنبه در اتفاقی نادر در خانه با 3 گل هری کین مغلوب تاتنهام شدند اما در رده هفتم قرار دارند و نزدیکترین تیم به غول‌های جزیره محسوب می‌شوند.
برنلی فصل قبل در بازگشت به لیگ برتر به راحتی از منطقه سقوط فاصله گرفت و حالا با هدایت دایچ که اخیرا پنجمین سال حضورش در این تیم را جشن گرفته، وضعیت فوق‌العاده‌ای دارد و تنها سه امتیاز کمتر از تیم رده چهارمی لیورپول گرفته. آنها قبل از شکست برابر تاتنهام سه بازی نباخته بودند. یونایتد فصل قبل در زمین برنلی، ترف مور، با دو گل آنتونی مارسیال و وین رونی پیروز شد اما در اولدترافورد نتیجه‌ای بهتر از تساوی عایدش نشد. یونایتد در این بازی کریس اسمالینگ را که در 13 مسابقه لیگ در ترکیب اصلی بوده، به دلیل مصدومیتی که در اواخر بازی با لستر به وجود آمد، در اختیار ندارد. دیگر مدافع میانی تیم، اریک بیلی هم با عمل جراحی روی قوزک پا بازی نمی‌کند، آنتونیو والنسیا مدافع راست شیاطین سرخ نیز دو بازی قبلی را به دلیل مصدومیت همسترینگ از دست داده و حضورش در این بازی مبهم است. مایکل کریک و مروان فلاینی هم بعید است به این بازی برسند.
در تیم برنلی، جیمز تارکوفسکی، مدافع خوب تیم دومین جلسه از سه بازی محرومیت خود را سپری می‌کند و کریس وود، گرانترین بازیکن تاریخ برنلی، که در نیمه اول بازی با تاتنهام تعویض شد، معلوم نیست در اولدترافورد به میدان برود.
این مهاجم نیوزیلندی که سابقه بازی در رقیب یونایتد، لیدز را دارد، پنج گل در این فصل زده هرچند نقطه قوت برنلی در کار دقیق دفاعی است. این تیم با تنها 15 گل خورده سومین خط دفاعی لیگ برتر را دارد.
منچستریونایتد در دوران برگزاری لیگ برتر در باکسینگ دی(روز بعد از کریسمس) 19 برد، 2 تساوی و تنها 2 شکست داشته و این یعنی 59 امتیاز به دست آورده. نزدیکترین رقیب این تیم آرسنال است با 15 امتیاز کمتر هر چند توپچی‌ها سه بازی کمتر انجام داده‌اند. آخرین بار منچستریونایتد در سال 1962 در خانه به برنلی باخته و آخرین شکست خانگی این تیم در باکسینگ دی به سال 1978 برابر لیورپول مربوط می‌شود.

 

captcha
تازه ها
بیشتر