ورزش جهان / شناسه خبر: 76599 / تاریخ انتشار : 1396/10/5 14:20
|

پاس‌های گل لوکاکو، اسلحه جدید مورینیو

نقش متفاوت مهاجم بلژیکی مقابل لستر می تواند الگوی جدید بازی منچستریونایتد در لیگ برتر باشد.

ایران ورزشی آنلاین / منچستریونایتد در این فصل لیگ برتر حتی به اندازه ساوتهمپتون هم موقعیت گلزنی روی دروازه رقبا ایجاد نکرده اما بعد از نمایش روملو لوکاکو به‌عنوان یک بازیکن خلاق در دیدار با لسترسیتی، شاید ژوزه مورینیو راه جدیدی برای ماندن تیمش در کورس قهرمانی لیگ برتر پیدا کرده باشد.

یونایتد شروع فوق‌العاده‌ای در این فصل داشت؛ چهار تا از پنج بازی اول را برد، 16 گل زد و ستاره خط حمله‌اش، مهاجم بلژیکی بود که تابستان از اورتون خریداری شد اما بعد از زدن 10 گل در 9 بازی اول شیاطین سرخ در رقابت‌های مختلف، گلزنی لوکاکو ته کشید و حالا تیم مورینیو با 13 امتیاز اختلاف نسبت به منچسترسیتی در رده دوم جدول لیگ برتر قرار دارد.
یونایتد امشب در اولدترافورد از برنلی پذیرایی می‌کند در حالی که برنامه شلوغ آخر سال فرصت عالی برای لوکاکو است تا نشان دهد وقتی گل نمی‌زند می‌تواند کارایی تازه‌ای برای تیم داشته باشد.
او در دیدار شنبه شب در ورزشگاه کینگ پاور که با گل دقیقه 94 میزبان به تساوی 2 بر 2 انجامید، به خوبی از اجرای نقش جدیدش سربلند بیرون آمد و ثابت کرد هیچ کس مثل او در ایجاد فرصت برای هم‌تیمی‌ها موفق نیست. گری نویل، مدافع سابق یونایتد در تحلیل بازی گفت: «نقش لوکاکو متفاوت بود. موقعیت‌هایی که ایجاد کرد باید تکلیف بازی را زودتر مشخص می‌کرد. مشارکت او قطعا برای مورینیو رضایتبخش خواهد بود.»
لوکاکو با پاس‌های دقیقی که خط دفاعی حریف را به هم ریخت، دو فرصت خیلی خوب برای آنتونیو مارسیال و جسی لینگارد به وجود آورد اما هر دو از دست رفت و در نهایت به از دست رفتن دو امتیاز منجر شد. چنین دست و دلبازی در دیدار با برنلی به معنی آن است که جایگاه یونایتد در رده دوم نیز در خطر می‌افتد چون چلسی با تنها سه امتیاز اختلاف در رده سوم قرار گرفته.
پل پوگبا در حالی که تنها در 9 بازی لیگ برتر حضور داشته 5 پاس گل داده اما چنین آماری باعث می‌شود هافبک فرانسوی دایما تحت کنترل باشد. لوکاکو از طرف دیگر در این بخش گمنام است و در حالی که تا قبل از بازی شنبه سه موقعیت خوب فراهم کرده بود، می‌تواند گزینه‌های بیشتری را در اختیار مربی پرتغالی قرار دهد.
در این بازه زمانی فشرده که هر گونه لغزش صدرنشین دست نیافتنی لیگ برتر، سایر تیم‌ها بخصوص منچستریونایتد را امیدوار می‌کند، لوکاکو می‌تواند منتقدانش را به شیوه‌ای نو غیر از گل زدن ساکت کند.
منبع: رویترز

 

captcha
تازه ها
بیشتر