فوتبال ایران / شناسه خبر: 76594 / تاریخ انتشار : 1396/10/4 12:57
|
این نفت، همان نفتی بود که اول فصل شکست‌مان داد

پویا نزهتی: ارزش گل‌های من از گل‌های دیگر بیشتر است

مطمئناً هنوز خطر وجود دارد. ما آنقدر از نیم فصل اول عقب افتادگی داریم که با یک بازی و دو بازی نمی‌توانیم از ماندن در لیگ مطمئن شویم.

ایران ورزشی آنلاینبهناز میر مطهریان / سپیدرود مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. بی پولی، حاشیه و افت فنی همه اینها تنها گوشه‌ای از سختی‌هایی بوده که بازیکنان سپیدرود در این نیم فصل لیگ برتری بودن با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند. در تمام این روزهای سخت اما محمد (پویا) نزهتی همیشه سربزنگاه با گل‌هایش شادی را به دل هم‌تیمی‌هایش هدیه کرده. 5 گل او شاید کار راحتی برای آقای گلی پیش پای او قرار ندهد اما مهم این است که نزهتی با همه کم و کاستی‌ها، با همه مشکلات و همه سختی‌ها عزم راسخی برای آقای گل شدن و کمک به تیمش دارد. پویا می‌خواهد ثابت کند با بضاعت کم هم می‌شود آقای گل شد.


به نظر می‌رسد تغییرات نتیجه داده و سپیدرود در روند خوبی قرار گرفته.
 بالاخره هر تغییری می‌تواند برای هر تیمی شوک مثبتی باشد. ما در یکی دو هفته اخیر همه تلاش‌مان را کرده‌ایم تا 3 امتیاز این بازی را کسب کنیم و مسابقه با نفت سکوی پرتابی شود برای نیم فصل دوم ما.
این پیروزی 3 بر یک را باید از سر اتفاق بدانیم یا سپیدرود واقعاً متحول شده؟
 سپیدرود در چند هفته آخر نیم فصل اول، بازی‌های خیلی خوبی ارائه داد و عملکرد بسیار خوبی داشت اما در آن بازی‌ها نتوانستیم برنده شویم. با این حال حق ما واقعاً باخت نبود. به همین خاطر می‌توانم این اطمینان را بدهم که این برد سپیدرود شانسی نبوده و خوب و با برنامه بازی کردیم.
مشکلات نفت و آشفتگی‌های اخیر این تیم هم در روند این بازی موثر بود؟
 این همان نفتی بود که در ابتدای فصل ما را در تهران شکست داد. اصلاً بعد از شکست ما مقابل همین نفت بود که مشکلات تیم شروع شد. بعد از باخت به نفت، سه شکست پی در پی داشتیم و تیم دچار مشکل شد.
اتفاقاً در آن بازی هم خیلی زود گل زدید اما در نهایت شکست خوردید.
 بله، به گل زودهنگام رسیدیم اما نتوانستیم بازی را کنترل کنیم.
شرایط مطلوب فعلی به خاطر حل شدن مشکلات مالی است یا تغییر کادرفنی؟
 مهم ترین مشکل ما در نیم فصل اول، مسائل و مشکلات مالی بود که از دو فصل گذشته گریبان تیم را گرفته بود. گفتیم تیم را لیگ برتری کنیم، بلکه مشکلات مالی حل شود اما این اتفاق هم نیفتاد و بازیکنان دلسرد شدند.
حالا با آمدن مالک جدید این مشکلات حل شده؟
 با آمدن مالک جدید و عملی شدن قول‌ها، بازیکنان قوت قلب و آرامش گرفتند. فکر می‌کنم این آرامش بازیکنان در بازی‌های اخیر به خوبی مشهود است.
پس به خاطر همین بود که بازیکنان با ماندن نظرمحمدی موافق نبودند؟ در واقع می‌خواستید بلاتکلیفی‌ها را تمام کنید؟
 عده‌ای می‌گفتند که بازیکنان از مالک خواسته بودند که نظرمحمدی را برکنار کند اما واقعاً چنین موضوعی صحت ندارد. هر مالک و مدیرعاملی که می‌آید کادری که خودش می‌خواهد و دوست دارد را بر سر کار می‌آورد. این موضوع خیلی طبیعی است و بازیکنان هیچ نقشی در آن ندارند.
خب این حرف و سخن‌ها بیشتر از آنجا شروع شد که بازیکنان حاضر نشدند با نظرمحمدی تمرین کنند.
 نمی‌خواهم با حرف زدن در این رابطه به این اتفاقات دامن بزنم، آن هم حالا که تیم در شرایط خوبی قرار گرفته و به آرامش رسیده است. من بازیکن سپیدرود هستم و موظفم با هر کادر و مدیریتی کار کنم.
رابطه کادرفنی جدید با بازیکنان چطور است؟
 آقای روانخواه ابتدای فصل هم همراه ما بودند و ارتباط خوبی با بازیکنان دارند.
با این گلی که به سپاهان زدید، پنج گله شدید؟
 بله، من تا این هفته از رقابت‌ها 5 گل به ثمر رسانده‌ام اما هیچ یک از گل‌هایم را از روی نقطه پنالتی نزدم. در حالی که بیشتر بازیکنانی که تعداد گل‌هایشان از من بیشتر است، حداقل یکی، دو پنالتی هم زده‌اند.
به هرحال بازیکنان و کادرفنی باید برای آقای گلی یک بازیکن دست به دست هم بدهند.
 صددرصد همینطور است و این اتفاق در آینده نزدیک می‌افتد. ضمن اینکه من احساس می‌کنم 5 گلی که من با همه مشکلات سپیدرود به ثمر رسانده‌ام شاید خیلی ارزشمندتر از گل‌هایی باشد که بازیکنی در یک تیم بدون مشکل با مهره‌های کلیدی بیشتر زده باشد. در تیمی که مهره‌های کلیدی زیادی دارد، مهاجمان هم بدون شک بیشتر تغذیه می‌شوند اما بضاعت ما کم است. البته با بضاعت کمی که داریم، با همدلی بین بازیکنان تا همین جا پیش آمده‌ایم.
 می‌توان مطمئن بود که سپیدرود از خطر سقوط دور شده؟
 مطمئناً هنوز خطر وجود دارد. ما آنقدر از نیم فصل اول عقب افتادگی داریم که با یک بازی و دو بازی نمی‌توانیم از ماندن در لیگ مطمئن شویم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر