فوتبال ایران / شناسه خبر: 76590 / تاریخ انتشار : 1396/10/3 03:24
|
کمترین فاصله تا نقطه سقوط

کرانچار با سپاهان چه کرده است؟

وصال روحانی / سپاهان از منطقه خطر لیگ و جمع تیم‌هایی که احتمال سقوط‌شان به دسته‌ای پایین‌تر وجود دارد، کمترین فاصله را دارد.

ایران ورزشی آنلاینوصال روحانی / همه مواردی که اواخر فصل پیش تبدیل به نقاط قوت زلاتکو کرانچار شده و سبب شده بود وی در شش هفته پایانی لیگ شانزدهم ضایعات برخاسته از 24 هفته سرمربیگری عبدا... ویسی در سپاهان را جبران و این تیم را حایز رتبه پنجم این رقابت‌ها کند، امسال به نقطه ضعف وی بدل شده است.

اکثر قریب به اتفاق نفرات قبلی سپاهان امسال نیز در خدمت این تیم‌اند و سپاهان به لحاظ پرسنل انسانی آنقدر تنزل نکرده که جایگاهش در جدول رده‌بندی مسابقات (رتبه دوازدهم) گواهی آن را می‌دهد. با این حال طلایی‌های اصفهان با اکتفا به 3 برد در 16 بازی خود و تحمل 6 باخت و تفاضل گل «منفی پنج» این سوال را هر روز بیش از پیش مطرح می‌سازند که چرا مدیران ارشد باشگاه دست روی دست گذاشته‌اند و تغییری تازه را در کادر فنی اعمال نمی‌کنند زیرا دستاوردهای سرمربی کروات و نام‌آشنای سپاهان چندان بالاتر از بیلان کاری ویسی در زمان برکناری‌اش در اواخر سال 1395 نیست و اگر این یقین در آن زمان به وجود آمده بود که آن مربی خوزستانی از عهده امورات تیم پرمسوولیت سپاهان برنمی‌آید، امروز این عدم اطمینان به کارها و عملکرد کرانچار هم بسط یافته و او که در مقطع اول حضورش در اصفهان بسیار موفق ظاهر شده بود و در مرتبه دوم کوچش به اصفهان نیز در اواخر لیگ سال پیش این تیم را از خواب غفلت و سهل‌انگاری خارج کرده بود، حالا خود به خوابی عمیق‌ فرو رفته و خیال بیداری عاجل و بازگرداندن سریع تیم به جاده‌های هموار سابق را ندارد و یا دارد اما از عزم و توان گذشته در این زمینه بی‌بهره است.

از انصاری تا محمدی و علی‌محمدی
اینکه کرانچار در تابستانی که سپری شد چه کرد و چه خرید و فروش‌هایی داشت فقط بخشی از داستان ناکامی وی را شکل می‌دهد. او البته ساسان انصاری را از فولاد خوزستان گرفت اما نفر سوم جدول گلزنان فصل گذشته صرفنظر از تک گلی که روز جمعه طی تساوی یک بر یک طلایی‌های اصفهان برابر سایپا به ثمر رساند آنقدر کم و بی‌تداوم گل زده که انگار نشانی از همان مردی ندارد که وقتی در پرسپولیس ماندنی نشد سرخ‌ها کمی تا قسمتی افسوس آن را خوردند. مشکلات تهاجمی سپاهان به انصاری ختم نمی‌شود و مهرداد محمدی نیز با کارآیی و تاثیرپذیری گذشته برای این تیم توپ نزده و همین ارزشگذاری برای جلال‌الدین علی محمدی هم صدق می‌کند. عزت‌ا... پورقاز که یک ستون دفاعی موفق در ملوان بود و در استقلال خوزستان هم بد کار نکرده بود، اینک در سپاهان کلاس و مهارتی را ندارد که باعث بارها فراخوانی وی به تیم ملی هم شده است و رسول نویدکیا به هر دلیل موجه یا ناموجه از دیدگاه کرانچار همان هافبک وسط مدبری نیست که می‌شناسیم.

این بار محرم نویدکیا بی‌تقصیر است؟!
اگر تا دیروز هر بلایی بر سر حسین فرکی و ایگور استیماچ و عبدا... ویسی می‌آمد  آن را به تاثیرات محرم نویدکیا نسبت می‌دادند و می‌گفتند حضور ولو «بیرونی» وی در سپاهان آثار منفی برای «حاضران» دارد. کرانچار آنقدر در لیگ هفدهم بد کار کرده که به یک مخالف بیرونی برای تضعیف خود نیاز نداشته و به خودی خود توانایی کنترل یک تیم مستعد و کسب بهترین نتایج را با آنان نداشته است. اینکه محسن طاهری مدیرعامل سپاهان و همکارانش در این راه چه میزان تحمل دارند و برای خوب شدن نتایج تیم تا کی صبر می‌کنند مساله‌ای است که باید در آینده دید ولی آنچه قطعی می‌نماید این است که سپاهان از منطقه خطر لیگ و جمع تیم‌هایی که احتمال سقوط‌شان به دسته‌ای پایین‌تر وجود دارد، کمترین فاصله را دارد و این فاصله در 14 هفته باقی مانده از لیگ به راحتی قابل طی کردن و همین مساله برای این تیم نامدار اصفهانی موجد بیشترین دغدغه است.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر