یادداشت / شناسه خبر: 76560 / تاریخ انتشار : 1396/9/27 04:37
|
فدراسیون از سرمربی تیم ملی سهمی نخواسته

کی‌روش چهره ویژه و پردرآمد فوتبال ایران

حمیدرضا عرب / اگر فدراسیون فوتبال پیش از توافق با کی‌روش چنین بندی را در قرارداد او لحاظ می‌کرد اکنون می‌توانست مدعی باشد اما این پیش بینی در قرارداد سرمربی تیم ملی با فدراسیون فوتبال لحاظ نشده.

ایران ورزشی آنلاینحمیدرضا عرب / قراردادی که کارلوس کی‌روش با یکی از بانک‌های ایرانی منعقد کرده، این سوال را به وجود آورده که چرا فدراسیون فوتبال از این قرارداد مطلع نبوده و مهم‌تر اینکه مبلغی هم به دست نیاورده است؟ سرمنشأ این سوال برمی‌گردد به قراردادهایی که برخی ستاره‌های بزرگ با تیم‌های متمول منعقد کرده‌اند که در آن قرارداد بین دو طرف توافق شده که باشگاه از کنار تمام تبلیغات بازیکن یا مربی تحت قرارداد خود مبلغی را سهم می‌برد. این ذهنیت ایجاد شده که شاید کی‌روش فدراسیون فوتبال را دور زده اما در قراردادی که میان فدراسیون فوتبال ایران و کارلوس کی‌روش منعقد شده بندی وجود ندارد دال بر اینکه کارلوس کی‌روش در صورت کسب درآمد از راه‌های دیگر باید سهمی به فدراسیون فوتبال بپردازد.

در نتیجه قراردادی که سرمربی تیم ملی با یک بانک منعقد کرده و گفته می‌شود یک میلیارد تومان نیز از کنار آن پول به جیب زده کاملا قانونی است و ایرادی را نمی‌توان به اقدام سرمربی تیم ملی وارد دانست.  اگر فدراسیون فوتبال پیش از توافق با کی‌روش چنین بندی را در قرارداد سرمربی تیم ملی لحاظ می‌کرد اکنون می‌توانست مدعی باشد اما این پیش بینی در قرارداد سرمربی تیم ملی با فدراسیون فوتبال لحاظ نشده و یا اگر هم شده کارلوس کی‌روش آن را نپذیرفته است. شاید هم سران فدراسیون فوتبال روزی که با کی‌روش به توافق نهایی رسیدند و مقدمات حضورش در فوتبال ایران را فراهم کردند هیچ گاه تصور نمی‌کردند که مرد پرتغالی به واسطه نتایج خوب و محبوبیتی که به دست می‌آورد در فوتبال ایران به یک برند و چهره مناسب تبلیغاتی تبدیل شود اما اکنون کی‌روش به سمت و سویی رفته که به‌عنوان بازیگر نخست تیم ملی فوتبال ایران در همه صحنه‌ها محسوب می‌شود.
 پیش‌ترها در تیم ملی ایران ستاره‌هایی بودند که نقش چهره‌های پولساز تبلیغاتی را بازی می‌کردند اما در عصر جدید این کارلوس کی‌روش است که حتی به لحاظ محبوبیت در میان عوام که جمعیت قابل توجهی هم محسوب می‌شوند، گوی سبقت را از جوان‌های تیم ملی ربوده و حتی از بازیکنان نوظهوری همچون سردار آزمون، علیرضا جهانبخش و سعید عزت‌اللهی سبقت گرفته که شرکت های تبلیغاتی را به سوی خود می کشد. این وضعیت نشان می‌دهد که بازیکنان تیم ملی به شدت زیر سایه سرمربی تیم ملی هستند و باید هم انتظار چنین قراردادهای پر وزنی را میان سرمربی تیم ملی و شرکت‌های تجاری داشت.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر