فوتبال ایران / شناسه خبر: 76537 / تاریخ انتشار : 1396/9/23 17:38
|

تیم‌هایی که متحول می‌شوند / آنها با توپ پر می‌آیند

تیم‌هایی که نتوانستند به اندازه سرمایه‌گذاری و انتظارشان نتیجه بگیرند، امیدوارند با تغییرات و تلاش بیشتر این عقب‌ماندگی یا حداقل بخشی از آن را جبران کنند.

ایران ورزشی آنلاین / در تعطیلات لیگ برتر همه تیم‌ها فرصت استراحت ندارند. نیم فصل اول برای این تیم‌ها راضی‌کننده نبود و آنها در نیم‌فصل دوم برای جبران می‌آیند؛ تیم‌هایی که نتوانستند به اندازه سرمایه‌گذاری و انتظارشان نتیجه بگیرند و امیدوارند با تغییرات و تلاش بیشتر این عقب‌ماندگی یا حداقل بخشی از آن را جبران کنند.

 
شفر در خط شروع
شفر از زمانی که جانشین منصوریان شد نتایج خوبی گرفته، ولی فاصله 16 امتیازی با صدر جدول چیزی نیست که هواداران را راضی کند. مربی آلمانی توانسته تیمش را به هماهنگی نسبی برساند‌ ولی گلزنی که بتواند برتری تیم در مسابقات را به گل تبدیل کند در ترکیب این تیم غایب است. باشگاه مدت‌هاست منتظر پایان نیم‌فصل و باز شدن پنجره نقل و انتقالات است تا بتواند یک گلزن خوب بگیرد و شاید این انتخاب بتواند سرنوشت استقلال را در ادامه فصل تعیین کند.
می‌توان گفت کار اصلی شفر از نیم‌فصل دوم شروع می‌شود و او با ترمیم تیمش می‌تواند انتظار نتایج بهتری را داشته باشد. مربی آلمانی موفق شده بخش دفاعی تیمش را تقویت کند و حالا با اضافه شدن نفرات جدید از جمله برزای و کریمی می‌تواند به یک مدعی جدی تبدیل شود.
استقلال نیم‌فصل اول را در رده هفتم تمام کرد، ولی به کمتر از کسب سهمیه راضی نیست و دوست دارد حداقل مثل فصل قبل به نایب ‌قهرمانی برسد. تیم شفر که در آخرین بازی‌اش سپاهان را با سه گل شکست داد، در نیم‌فصل دوم تماشایی خواهد بود.

نیروی کمکی تراکتور از راه رسید
محرومیت تراکتورسازی بدشانسی بزرگی برای گل‌محمدی بود چراکه مجبور شد فصل را تقریبا با دست خالی شروع کند. سرمایه این تیم بازیکنان بزرگسال باقی‌مانده از فصل قبل و جوانانی بودند که تجربه بازی در لیگ برتر را نداشتند. کادر فنی تراکتور با همین بنیه تیم خوبی ساخت، هرچند در نتیجه‌گیری کمی بدشانس بود و نیم‌فصل اول را با 17 امتیاز تمام کرد.
تراکتور حالا برای نیم‌فصل دوم لحظه‌شماری می‌کند تا بتواند تیمش را تقویت کند و مطابق انتظار سراغ سربازان لیگ رفته. نیروهای کمکی تراکتور با وجود اعتراضات تیم‌های رقیب از راه رسیدند. گل‌محمدی قبل از همه سراغ بازیکنان ذوب‌آهن رفته که آنها را می‌شناسد و پهلوان، اسماعیلی‌فر و مهدی‌پور مهم‌ترین تازه‌واردان این تیم هستند. چند بازیکن سرباز دیگر به تراکتور اضافه می‌شوند تا این تیم امیدوار باشد فصل را با صعودی چند ‌پله‌ای به پایان برساند، هرچند ممکن است نیم‌ نگاهی هم به سهمیه داشته باشد.
 
سپاهان با شماره یک جدید
یکی دیگر از تیم‌های ناکام نیم‌فصل اول بی‌تردید سپاهان است که نتایج ضعیفی گرفت و کرانچار بارها تا آستانه برکناری پیش رفت. سپاهان در این سال‌ها همیشه یکی از مدعیان لیگ بوده و رتبه دوازدهم تناسبی با پیشینه تیم اصفهانی ندارد. در نهایت کرانچار در سپاهان باقی ماند‌ ولی این تیم برای کندن از پایین جدول نیاز به بازیکنان جدید و تغییرات اساسی دارد.
بازی‌های نیم‌فصل اول نشان می‌دهد که مهم‌ترین ضعف سپاهان درون دروازه است و این تیم مصمم است نیم فصل دوم را با شماره یک جدیدی شروع کند. البته این تنها تغییر سپاهان نیست و احتمالا بازیکنان دیگری هم به این تیم اضافه می‌شوند. سپاهان با 15 امتیاز دیگر امیدی به کسب سهمیه ندارد‌ ولی مصمم است که با تقویت تیمش لیگ را در رتبه آبرومندانه‌ای تمام کند و پشتوانه‌ای برای فصل بعد بسازد.
 
ذوب‌آهن تیم قلعه‌نویی می‌شود
قلعه‌نویی در شروع فصل تیم خوبی را تحویل گرفت و انتظار می‌رفت با ذوب در کورس قهرمانی باشد، ولی نتایج این تیم در حد انتظار نبود. ظاهرا این مربی مدعی است بازیکنانی که در اختیار گرفته برای سبک بازی دلخواه او مناسب نیستند و به همین خاطر نیم فصل به دنبال خانه‌تکانی اساسی است. باید انتظار داشته باشیم ذوب‌آهن در نیم فصل دوم به تیم‌های قلعه‌نویی شبیه‌تر شود و باید دید در آن زمان چه نتایجی در انتظار تیم اصفهانی خواهد بود.
ذوب‌آهن با 19 امتیاز در رده نهم است و امیر با خریدهای جدید باید بتواند این تیم را به نیمه بالایی جدول برساند، در غیر این‌صورت دومین اقامتش در اصفهان طولانی نخواهد شد.
 
یخ گسترش آب شد
شروع گسترش فولاد در لیگ هفدهم به قدری ناامیدکننده بود که به نظر می‌رسید سقوطش قطعی باشد‌ ولی تیم با آمدن فیروز کریمی متحول شد و توانست با 4 برد در 5 بازی اخیرش به رتبه هشتم صعود کند. کریمی احتمالا به دنبال بازیکنان جدیدی خواهد بود تا وضعیت گسترش را بهتر کند. البته این تیم کم‌تجربه با خطر سقوط دوباره هم روبه‌روست و اگر در باد این چند برد بخوابد ممکن است دوباره به منطقه سقوط نزدیک شود.
 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر