ورزش جهان / شناسه خبر: 76532 / تاریخ انتشار : 1396/9/22 16:34
|

فرعون لیورپول، پادشاه آفریقا

محمد صلاح این روزها مهمترین بازیکن لیورپول و بهترین گلزن لیگ برتر است. مهاجم مصری با شایستگی به عنوان بازیکن سال آفریقا انتخاب شد.

ایران ورزشی آنلاین / محمد صلاح، ستاره لیورپول و تیم مصر به‌عنوان بهترین بازیکن سال آفریقا برگزیده شد. صلاح 25ساله رقیبانی مانند هم‌تیمی‌اش در لیورپول، سادیو مانه و پیر امریک اوبامیانگ، نبی کیتا و ویکتور موزس را داشت اما توانست آنها را شکست دهد و به این عنوان برسد. او پس از دریافت جایزه گفت: «خیلی خوشحالم که این عنوان را کسب می‌کنم. این حسی خاص به من می‌دهد. دوست دارم از همه تشکر کنم؛ از هم‌تیمی‌هایم و افرادی که با آنها کار می‌کنم. خیلی خوشحالم که در این باشگاه هستم. شروع خیلی خوبی در لیورپول داشته‌ام. همچنین یورگن کلوپ به من کمک کرده که در تیم جا بیفتم.

فصل گذشته روزهای خیلی خوبی را با رم گذراندم و باید از هم‌تیمی‌های سابقم هم تشکر کنم. همچنین از هم‌تیمی‌هایم در تیم ملی متشکرم. افرادی که با آنها کار می‌کنم بسیار حرفه‌ای هستند و از آنها راضی‌ام. حالا می‌خواهم که سال بعد هم برنده این عنوان شوم!»
صلاح سومین بازیکن مصری است که این عنوان را کسب می‌کند. دو بازیکن قبلی محمد برکت (2005) و محمد ابوتریکه (2008) بوده‌اند. او می‌گوید که دوست دارد بهترین بازیکن تاریخ کشورش شود: «چون می‌خواهم بهترین بازیکن مصری تاریخ شوم، تلاش بسیاری می‌کنم. من همیشه راه خودم را می‌روم و می‌خواهم که همه در مصر راه من را بروند.»
صلاح سال فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشت و به مصر کمک کرد که به جام جهانی برسد. صلاح با مصر به فینال جام ملت‌های آفریقا رسید. او همچنین در لیورپول 19 گل زده و به این ترتیب فصلی عالی را پشت سر می‌گذارد. تعداد گل‌های صلاح در لیگ برتر 13 بوده و او بهترین گلزن این رقابت‌ها تا اینجای کار است.
درخشش او باعث شده مربی‌اش در لیورپول بسیار از او ستایش کند. یورگن کلوپ درباره صلاح گفت: «این جایزه‌ای رویایی برای بازیکنی است که واقعا خوب است. من واقعا خوش‌شانس هستم چون فرصت کار با بازیکنان جدید و عالی را داشته‌ام. از او هم راضی‌ام. خوب است که او هنوز جوان است. او جای زیادی برای پیشرفت دارد و ظرفیت بالایی دارد که می‌توان روی آن کار کرد. راستش را بگویم، بسیار لذت می‌برم که با او کار می‌کنم.»
سادیو مانه، هم‌تیمی صلاح در لیورپول در رده دوم قرار گرفت. اوبامیانگ از گابن و موزس از نیجریه هم سوم و چهارم شدند و کیتا از گینه در رده پنجم قرار گرفت.

 

captcha
تازه ها
بیشتر