فوتبال ایران / شناسه خبر: 76525 / تاریخ انتشار : 1396/9/20 22:36
|
کاظمی مدیر فنی، روانخواه سرمربی اما نظرمحمدی ول‌کن نیست

سپیدرود مسیر عوض کرد

سپیدرود همان اندازه که گرفتار بحران‌ فنی بود، با حاشیه‌سازی‌های نظرمحمدی و بهارمست و با شائبه‌هایی که با دخالت آنها در امور مالی و مدیریتی به وجود آمده بود، آرامش نداشت و هر روزش با بلبشو می‌‌گذشت.

ایران ورزشی آنلاینف. گیلکان / سپیدرود به روزگاری رسیده بود که باید درباره‌اش تصمیمات تازه‌ای گرفته می‌شد. نتایج ناامید کننده علی نظرمحمدی در سپیدرود و ایجاد این تلقی که توانایی مربیگری در لیگ برتر را ندارد، سرمربی سپیدرود را به در خروجی نزدیک کرده بود اما مشکلات مالکیتی سپیدرود عاملی بود که نظرمحمدی را به بقا در کارش امیدوار می‌کرد. نظرمحمدی در سپیدرود پا را از یک سرمربی فراتر گذاشته بود و با استفاده از بلبشوی باشگاه خود را صاحب اختیار می‌دانست اما خبر نداشت که حتی حضور یک مالک نیم بند در سپیدرود به معنای پایان کار اوست.

کیومرث بیات، مالک جدید باشگاه سپیدرود یکشنبه شب علی نظرمحمدی را از سپیدرود اخراج کرد و سیلمار سیمائو به‌عنوان سرمربی جدید سپیدرود معرفی شد؛ یک مربی برزیلی که گفته می‌شود در لیگ‌های منطقه‌ای برزیل و باشگاه الوصل سابقه مربیگری دارد.  طبق اعلام مالک جدید سپیدرود امید روانخواه نیز به‌عنوان دستیار معرفی شد، در حالی‌که روانخواه هنوز این سمت را پریشب نپذیرفته بود.
از باشگاه سپیدرود اما دیروز هر ساعت خبر تازه‌ای می‌رسید. در حالی‌که پریشب کیومرث بیات، متقاضی خرید امتیاز باشگاه سپیدرود یک مربی برزیلی به نام سیمائو را به‌عنوان سرمربی اعلام کرد و حکم اخراج نظرمحمدی را نوشت اما صبح دیروز خبر رسید که امید روانخواه سرمربی سپیدرود شده است. در سپیدرود احمد آهنگی را نیز جانشین علی بهارمست در پست سرپرست معرفی کردند. با توجه به نتایج ضعیف نظرمحمدی و دخالت‌های سرمربی و سرپرست با همکاری یک تدارکاتچی در امور مالی باشگاه اخراج آنها قابل پیش‌بینی بود.
علی نظرمحمدی که پس از بازی سپیدرود و پرسپولیس و بعد از ۵ شکست پی در پی با فشار تماشاگران مجبور به استعفا شده بود، دیروز پس از خبر اخراجش از سپیدرود، حاضر به ترک تیم نشد و یک جلسه تمرین برگزار کرد، رفتاری خارج از عرف و لجبازانه برای مقابله با مالک جدید باشگاه. مالک جدید نیز اعلام کرد که مالکیتش قانونی است و اگر بازیکنان در تمرین سپیدرود با حضور نظرمحمدی شرکت کنند ۲۰ درصد جریمه خواهند شد.
 بازیکنان نیز چندان علاقه‌ای به همراهی با نظرمحمدی نداشتند و محل تمرین را ترک کردند. حتی گفته می‌شود که حدود 90 درصد بازیکنان سپیدرود در گفت و گو با مالک جدید اعلام کرده‌اند که اگر نظرمحمدی با سپیدرود ادامه می‌دهد، آنها در نقل و انتقالات زمستانی از سپیدرود جدا خواهند شد. این نشان می‌داد که نظرمحمدی نه تنها جایگاهش را نزد تماشاگران از دست داده بود، بلکه بازیکنان سپیدرود نیز موفقیت با نظرمحمدی را باور نداشتند و البته بسیاری از آنها از رفتارهای زننده او دلخور هستند.
نظرمحمدی اما همچنان اصرار دارد که سرمربی سپیدرود باشد. او که خود در اینستاگرام استعفا داده بود حالا از مالک تیم خرده می‌گیرد که چرا حکم اخراجش را در اینستاگرام منتشر کرده است. مالک جدید حکم رسمی اخراج را به هیات فوتبال اطلاع داده اما نظرمحمدی هرگز حاضر نبود استعفای کتبی به مالک بنویسد و فقط برای جوسازی در اینستاگرام خداحافظی کرده بود، استعفایی که با استقبال کاربران طرفدار سپیدرود در فضای مجازی مواجه شده بود.
نکته دیگر اینکه رییس هیأت فوتبال گیلان اعلام کرد قرارداد نظرمحمدی به‌عنوان سرمربی ثبت نشده و او مربی سپیدرود است. با توجه به این موضوع علی نظرمحمدی نمی‌تواند مدعی سرمربیگری در سپیدرود باشد. نظرمحمدی مدرک آ آسیا ندارد و نمی‌توانست سرمربی قانونی سپیدرود باشد.
 هنوز مسعود رهنما، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان که مسوول عزل و نصب‌ها در سپیدرود است و مالک جدید نیز به خواست او به‌عنوان مالک و مدیرعامل جدید معرفی شده، درباره اتفاقات اخیر اظهارنظر جدی نکرده اما به هر حال با اختیاراتی که او به کیومرث بیات داده، مالک جدید باشگاه را اداره می‌کند. رهنما فقط گفته پیگیر مسائل اخیر سپیدرود است اما او نیز می‌داند که سپیدرود با نظرمحمدی و بهارمست با توجه به بحران‌های فنی و دخالت‌های شائبه‌برانگیز آنها در مسائل مالی نمی‌توانست ادامه دهد.
در اینکه نظرمحمدی سپیدرود را گرفتار بحران فنی کرده و نتایج ناامید‌کننده‌ای را ثبت کرده تردیدی نیست. اخراج او نیز توسط هر مالک و مدیرعاملی قابل پیش‌بینی بود. شروع جدل‌های عجیب و غریب پس از اخراج رفتاری غیرحرفه‌ای از سوی نظرمحمدی است. او برای بار دوم از سپیدرود اخراج شده و باید پذیرای این حکم باشد. در لیگ دسته دوم نیز پس از اخراج نظرمحمدی، سپیدرود با فرشاد پیوس به لیگ یک صعود کرد اما نکته جالب این است که نظرمحمدی همیشه صعود از لیگ دسته دوم را نیز به نام خود سند می‌زند!
سپیدرود حالا با سرمربیگری امید روانخواه دوران تازه‌ای را پیش رو دارد. روانخواه مربی بافرهنگ و اهل مطالعه در حوزه فوتبال است اما تجربه نیز فاکتور مهمی است که در کارنامه روانخواه دیده نمی‌شود، اگرچه نظرمحمدی نیز چندان تجربه‌ای در مربیگری نداشت. دیروز آخرین خبر از سپیدرود این بود که فرهاد کاظمی مدیر فنی این تیم خواهد شد و سهیل حق‌شناس نیز به عنوان دستیار به این تیم اضافه می‌شود اما انگار این خبرها چندان معتبر نیست و نمی‌دانیم مالک سپیدرود کدام تصمیم را به عنوان تصمیم آخرش اعلام می‌کند. با این حال آرامشی که در حوزه فنی و سرپرستی با اخراج نظرمحمدی و بهارمست پدید می‌آید، می‌تواند به سپیدرود کمک کند. سپیدرود همان اندازه که گرفتار بحران‌های فنی بود، با حاشیه‌سازی‌های نظرمحمدی و بهارمست و با شائبه‌هایی که با دخالت آنها در امور مالی و مدیریتی به وجود آمده بود، آرامش نداشت و هر روزش با بلبشو و جدل می‌گذشت. مالک جدید اگر بتواند با تدبیر سپیدرود را مدیریت کند چه بسا تصمیماتی اصولی به بقای این تیم در لیگ برتر منجر شود.
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر