ورزش جهان / شناسه خبر: 76507 / تاریخ انتشار : 1396/9/19 14:05
|
لیگ برتر ماراتنی است که به نیمه‌اش هم نرسیده‌ایم

گواردیولا: من و مورینیو دوقلو هستیم

سرمربی سیتی معتقد است مورینیو به اندازه او جاه طلب است، هرچند آنها روش های متفاوتی را برای بازی تیم شان انتخاب کرده اند.

ایران ورزشی آنلاین / پپ گواردیولا و ژوزه مورینیو در اسپانیا و انگلیس با هم رقابتی داشته‌اند که گاه تلخ بوده اما مربی منچسترسیتی می‌گوید اگر ملاک، میل به پیروزی باشد، هر دو هویت یکسانی دارند. وقتی در کنفرانس خبری از پپ درباره بازی امشب با یونایتد سوال شد و اینکه آیا به اندازه همتایش مشتاق بردن و جام گرفتن است، گفت:«قطعا، از این جهت ما دوقلو هستیم. آنها جام می‌خواهند و ما هم می‌خواهیم. فکر می‌کنم آنتونیو کونته و یورگن کلوپ و موریسیو پوچتینو هم چنین هدفی داشته باشند مثل همه لیگ‌ها در سراسر جهان، همه مربی‌ها همینطورند. من در گذشته هرگز از همکارانم به خاطر شیوه کارشان انتقاد نکردم، در آینده هم هیچ وقت چنین کاری نمی‌کنم. فوتبال از این جهت فوق‌العاده است چون مربی به شیوه دلخواهش برای تیم برنامه می‌ریزد و تاکتیک طراحی می‌کند. راه‌های متفاوتی برای لذت بردن از فوتبال وجود دارد، به همین سادگی.»

اگرچه سیتی با هشت امتیاز برتری به اولدترافورد می‌رود اما مربی اسپانیایی مصمم است تیمش روی همان چیزی تمرکز کند که تمام فصل مشغولش بوده؛ فوتبال مالکانه:«چالش بزرگ ما بازی خوب است و اینکه از اول بر بازی کنترل داشته باشیم. سخت است چون با یونایتد در اولدترافورد بازی داریم. باید خونسرد باشیم و در عین حال بدانیم اگر دوئل‌های انفرادی را نبریم، تقریبا پیروزی بر آنها غیرممکن است. ما می‌خواهیم خوب بازی کنیم کاری که خوب بلدیم. می‌خواهم وقتی بازی تمام می‌شود در حالی به رختکن بروم که احساس می‌کنم همه فصل همینطور بازی کرده‌ایم. درباره نتیجه هم هیچ کس نمی‌داند چه می‌شود.»
تیم گواردیولا اگر این بازی را ببرد در آستانه برنامه شلوغ آخر سال 11 امتیاز از نزدیکترین رقیبش جلو می‌افتد اما گواردیولا گفت: «پیروزی، تساوی یا شکست، تکلیف قهرمانی با این بازی مشخص نمی‌شود. تازه دسامبر است، این بازی اهمیت زیادی دارد، چون یونایتد است. ما می‌توانیم سه امتیاز بگیریم و رقیب مستقیم را از آن محروم کنیم اما همین اتفاق برای آنها هم ممکن است. قرار نیست فکر کنم به خاطر هشت امتیاز برتری قهرمان می‌شویم. لیگ برتر یک ماراتن است، ما هنوز به نیمه راه هم نرسیده‌ایم. امتیازات زیادی مانده نزدیک به 70 تا. ما فقط روی این بازی و نتیجه‌اش تمرکز داریم و بعد از ریکاوری برای بازی با سوانزی آماده می‌شویم. این چیزی است که از بازیکنانم می‌خواهم.»
سیتی 13 برد متوالی در لیگ برتر داشته و اگر این بازی را ببرد، رکورددار می‌شود.

 

captcha
تازه ها
بیشتر