فوتبال ایران / شناسه خبر: 76500 / تاریخ انتشار : 1396/9/18 17:01
|

ماجرای یک تیم مشکی‌پوش: از مدیرعامل خبری نیست

بهناز میرمطهریان / مالک باشگاه با چند گزینه مدیریتی سرشناس هم وارد مذاکره شده اما هنوز نتوانسته نظر مثبت آنها را برای حضور در باشگاه مشکی پوشان جلب کند.

ایران ورزشی آنلاینبهناز میر مطهریان / «رضا عنایتی فعلاً به‌عنوان سرمربی موقت تیم، روی نیمکت می‌نشیند.» مالک باشگاه مشکی پوشان با این جمله یک دوره بلاتکلیفی را پیش روی تیمش قرار داد. یک دوره پر از گمانه زنی درباره اینکه چه کسی قرار است در این شرایط بحرانی جایگزین عنایتی شود؟ البته که همه چیز می‌توانست به عملکرد عنایتی بستگی داشته باشد و به همین خاطر بود که کمی بعد مالک باشگاه قدری تغییر موضع داد و گفت: «شاید عنایتی بماند و با او ادامه دهیم.» اما از آنجا که مسوولان باشگاه پیش از این هم از این جنس صحبت‌ها مطرح کرده بودند، خیلی‌ها به این حرف‌ها اعتنایی نکردند. با این حال اما عملکرد تیمی که عنایتی ساخته مقابل پارس جنوبی و شرایط مشکی پوشان ظاهراً مسوولان باشگاه را به این نتیجه رسانده که عنایتی را تا پایان فصل حفظ کنند


رضا عنایتی با همه کم تجربگی‌اش در عرصه مربیگری اما در همین چند بازی که روی نیمکت مشکی پوشان نشسته، ثابت کرده که اگر بازیکنان دلخواهش را داشته باشد و در سیستم مدیریت درستی قرار بگیرد، می‌تواند همین حالا هم مشکی پوشان را از شرایط بغرنجی که در آن گرفتار شده‌اند نجات دهد. او در نخستین تجربه مربیگری خود تنها 15 بازیکن در اختیار داشت که 2 نفر از آنها هم دروازه‌بان بودند و به همین دلیل ناچار به استفاده از بازیکنان تیم‌های پایه در تمرینات شد.
با این حال اما رضا عنایتی هنر خود را وقتی نمایان کرد که ترکیب مورد نظر خود را از میان بازیکنان موجود انتخاب کرد و در دو بازی اخیر از آن استفاده کرد. درست است که مشکی پوشان در هیچ یک از این دو بازی موفق به کسب سه امتیاز بازی نشد اما بهبود کیفیت بازی مشکی پوشان بخصوص در بازی مقابل پارس جنوبی جم از نظر هیچکس پنهان نماند. نکته قابل توجه هم در این میان حضور بازیکنان در پست‌های تخصصی و بازی ایده‌آل آنها در این پست‌ها بود. بازیکنانی مثل روح‌ا... سیف‌اللهی که در دو مسابقه اخیر بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند، نمونه‌هایی از همین تغییرات عنایتی و به کار گیری بازیکنان در پست‌های تخصصی است.
پس از شکست در شهرآورد خراسان، در دومین دیدار عنایتی و بازیکنانش باید در دیداری سنگین مقابل پارس جنوبی جم قرار می‌گرفتند. مشکی پوشان در حالی که تنها 4 بازیکن روی نیمکت خود داشتند با ترکیبی مشابه با بازی پدیده و تنها با یک تغییر نسبت به آن به میدان رفتند و عملکرد بهتری ارائه دادند و توانستند چندین بار دفاع تیم پارس جنوبی را آزار دهند.
جالب بود که در همین مدت کوتاه، علاوه بر عملکرد منسجمی که این تیم در خط حمله پیدا کرده بود، توانست هماهنگی خوبی را هم در دفاع به نمایش بگذارد. در همین راستا، مشکی پوشان به خوبی دفاع کردند و چند فرصت طلایی گلزنی را هم روی دروازه حریف ایجاد کردند که به دلیل نبود یک مهاجم گلزن در خط حمله، این موقعیت‌ها به گل تبدیل نشد.
همین تغییرات مثبت در عملکرد تیم، کادرمدیریتی این باشگاه را به این نتیجه رسانده که در شرایط فعلی، مشکی پوشان بیشتر از آنکه به انتخاب سرمربی نیاز داشته باشد، به انتخاب یک مدیرعامل کاربلد نیاز دارد. ضمن اینکه حتی اگر قرار به تقویت کادر فنی و استخدام یک سرمربی جدید باشد، این انتخاب باید با تأیید رضا عنایتی انجام شود چرا که در حال حاضر سیاست کلی باشگاه حفظ عنایتی چه به‌عنوان سرمربی و چه به‌عنوان مربی روی نیمکت این تیم است و تغییرات فنی بدون شک با نظر مستقیم او انجام خواهد شد.
بزرگ ترین مشکل عنایتی هم با این تیم در حال حاضر کمبود شدید بازیکن است که این مشکل هم با مساعدت مدیریتی قوی در فصل نقل و انتقالات می‌تواند به بهترین شکل ممکن حل شود. اتفاقی که با توجه به محرومیت مدیرعامل فعلی و حواشی اخیر او در تیم، عملاً با ترکیب مدیریتی فعلی امکان پذیر نخواهد بود. مانع اصلی برای حل این معضل اما این است که با حجم مشکلاتی که مشکی پوشان با آن دست به گریبان است، کمتر کسی حاضر می‌شود مدیریت باشگاه را بپذیرد و مالک باشگاه و اعضای هیأت مدیره بدون شک کار سختی برای انتخاب مدیرعاملی قوی در پیش خواهند داشت. چنانچه گفته می‌شود تا کنون مالک باشگاه با چند گزینه مدیریتی سرشناس هم وارد مذاکره شده اما هنوز نتوانسته نظر مثبت آنها را برای حضور در باشگاه مشکی پوشان جلب کند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر