فوتبال ایران / شناسه خبر: 76498 / تاریخ انتشار : 1396/9/18 15:30
|

رحمتی در سپاهان، باور کنیم؟ / جدایی دو سر باخت

حمیدرضا عرب / رحمتی هنوز درباره اینکه چه تصمیمی می‌گیرد چیزی به زبان نیاورده است. فقط می‌شود با قاطعیت گفت که او از نیمکت‌نشینی‌های پی در پی در استقلال رضایت ندارد و دنبال راه چاره است.

ایران ورزشی آنلاینحمیدرضا عرب / استقلال  و  رحمتی هر دو می‌توانند بازنده‌های انتقالی باشند که سپاهان نقش‌آفرین اصلی‌اش محسوب می‌شود. در این شرایط که سید حسین حسینی تازه در مسیر خودباوری قرار گرفته و استقلال دروازه‌بان دیگری ندارد که در صورت لزوم در چارچوب قرارش دهد جدایی رحمتی می‌تواند یک تهدید بزرگ برای استقلال باشد. از طرفی رفتن به سپاهانی که دیگر آن تیم درجه یک نیست و بدل به تیمی متوسط شده می‌تواند اعتبار رحمتی را خدشه‌دار کند. گرچه در کارنامه مهدی رحمتی سقوط با پیکان به لیگ یک را هم می‌بینیم اما برای این دروازه‌بان بهتر است اشتباهی که در انتخاب پیکان مرتکب شد را دیگر تکرار نکند و در همین استقلال بماند. رحمتی هنوز درباره اینکه چه تصمیمی می‌گیرد چیزی به زبان نیاورده است. فقط می‌شود با قاطعیت گفت که او از نیمکت‌نشینی‌های پی در پی در استقلال رضایت ندارد و دنبال راه چاره است...

نقل و انتقالات نیم فصل از 28 آذر آغاز می‌شود و تیم‌ها برای تقویت خود دست به تغییراتی خواهند زد. در این میان سپاهانی‌ها که تجربه همکاری با مهدی رحمتی را داشته‌اند و دو بار با این دروازه‌بان قهرمان لیگ شده‌اند، دست گذاشته‌اند روی این دروازه‌بان تا شاید او را به خدمت بگیرند. باشگاه اصفهانی برای اینکه زمینه‌ساز حضور رحمتی در تیمش شود، پیشنهاد مالی مطلوبی را ارائه کرده تا احتمالا این انتقال به سرعت انجام شود اما مهدی رحمتی برای جدایی از استقلال دو‌ دل است. رحمتی می‌داند که اگر از استقلال جدا شود دیگر راه بازگشتی به تیم محبوبش ندارد و ممکن است مجبور شود در سپاهان با دنیای فوتبال خداحافظی کند. این تصمیم رحمتی را از قاب استقلال دور خواهد کرد و حتی ممکن است حاشیه‌هایی را هم برایش به وجود بیاورد.
در عین حال دروازه‌بان آبی‌ها شرایط مناسبی در استقلال ندارد و هفته‌هاست در چارچوب دروازه قرار نگرفته. این وضعیت آینده دروازه‌بانی او را به مخاطره خواهد انداخت و حتی ممکن است در تصمیم او برای خداحافظی از فوتبال سرعت بیشتری ایجاد کند. رحمتی عمیقا دوست دارد در سال‌های پایانی فوتبالش همچنان در چارچوب دروازه‌ها دیده شود و در اوج کفش‌ها را بیاویزد؛ درست مانند جی‌جی بوفون که همچنان در قفس توری یوونتوس می‌درخشد اما شکست‌هایی که پی در پی استقلال با او تجربه کرد بخصوص در هفته‌های آغازین فصل جاری و درخشش‌های نسبی سید حسینی در بازی‌های اخیر باعث شده عملا شانسی برای بازی نداشته باشد و به دروازه‌بانی نیمکت‌نشین بدل شود. رحمتی در حالی این وضعیت را تجربه می‌کند که هیچ‌گاه تصور نمی‌کرد دروازه‌بان جوانی همچون سیدحسین حسینی جایش را بگیرد. رحمتی همواره بر این باور بود که حسینی یک رقیب درجه دو محسوب می‌شود و اساسا حضور این دروازه‌بان جوان و بی‌تجربه حاشیه امنیتی برای رحمتی بود. حال اما همه چیز به ضرر رحمتی تغییر کرده و آن دروازه‌بانی که رحمتی تصور می‌کرد پیرامونش را امن نگه می‌دارد و هرگز نمی‌تواند رقیبی جدی باشد، تا جایی پیش رفته که پس از بازی با سپاهان مورد تحسین وینفر‌ید شفر هم قرار می‌گیرد. این بدان معناست که رحمتی حالا حالا‌ها شانسی برای بازگشت نخواهد داشت و شاید هیچ‌وقت هم این اقبال نصیبش نشود که دوباره در ترکیب آبی‌ها دیده شود. رحمتی اما اگر تصمیم به جدایی بگیرد استقلال با یک خلا بزرگ مواجه می‌شود. اگر امروز می‌بینیم که سیدحسین حسینی بدل به دروازه‌بانی قابل اعتمادتر شده، یکی از دلایلش حضور همین مهدی رحمتی است. حسینی سال‌ها رقیبی داشته که در فوتبال ایران حرف اول را می‌زده و دلیل اینکه او حالا در استقلال به گزینه‌ای مناسب بدل شده رقابت با بهترین دروازه‌بان 10 سال اخیر فوتبال ایران است. تردیدی نیست اگر رحمتی استقلال را به سمت سپاهان ترک کند از انگیزه‌های حسینی کاسته خواهد شد. اتفاقی که برای امید ابراهیمی هم رخ داد و دیدیم که بعد از جدایی تیموریان در فصل چهاردهم این بازیکن آرام آرام سیر نزولی را پیمود. در واقع داشتن یک رقیب خوب همواره می‌تواند انگیزه‌آفرین باشد. از سویی اگر حسینی به هر دلیل نتواند در غیاب رحمتی از چارچوب دروازه استقلال محافظت کند، آنگاه این سوال به وجود می‌آید که چه کسی باید به عنوان دروازه‌بان دوم این وظیفه را به عهده بگیرد؟ استقلال دروازه‌بان دیگری به نام عرشیا بابازاده را نیز در اختیار دارد اما این دروازه‌بان هنوز آنقدر ظرفیت ندارد که تاب و توان دروازه‌بانی در استقلال را داشته و در بازی‌های بزرگ مدد آبی‌ها باشد. همین حالا درباره سیدحسین حسینی تردیدهایی وجود دارد و خیلی‌ها او را دروازه‌بان ششدانگی نمی‌دانند، چه رسد به اینکه استقلال بخواهد روی دروازه‌بانی حساب کند که تا امروز یک بار هم در ترکیب قرار نگرفته. جدایی رحمتی از ا‌ین حیث استقلال را با چالش‌هایی مواجه خواهد کرد و خودش را نیز با دردسرهایی رو‌‌به‌رو می‌سازد.

 

 

کلیدواژه
مهدی رحمتی
captcha
تازه ها
بیشتر