فوتبال ایران / شناسه خبر: 76478 / تاریخ انتشار : 1396/9/15 22:42
|

پرسپولیس، قهرمان نیم‌فصل / پیش به‌سوی رکورد

خط دفاع پرسپولیس باز هم اشتباه نکرد تا تیم برانکو در یک بازی فوق‌العاده دشوار و پایاپای سه امتیاز دیگر به جیب بزند و شرایطش در صدر جدول را بهتر کند.

ایران ورزشی آنلاین / چهارشنبه 15/9/96، هفته پانزدهم هفدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه سردار جنگل رشت، ساعت:15، تماشاگر:15 هزار نفر

سپیدرود صفر
پرسپولیس یک
گل: علی علیپور(83)
داور: بیژن حیدری
کمک ها: سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم
اخطار: حسین کعبی(سپیدرود) و محسن ربیع خواه(پرسپولیس)
بازیکن برتر: علیرضا بیرانوند(پرسپولیس)
سپیدرود: سیدمحمد حسینی(5)، سیدهادی موسوی(5)، احمد آهی (جواد آقایی پور - 9) (3)، امید سام کن(5)، حسین کعبی(4)، حمید ملکی(6)، میثم تهیدست(5)، میثم فردوسی(5)، میعاد یزدانی(6)(علی دهقان - 72)، پویا نزهتی (5/6)و حسین ابراهیمی(7)(میلاد قربان زاده - 78)
سرمربی:علی نظر محمدی
پرسپولیس: علیرضا بیرانوند(5/7)، سیدجلال حسینی (6)، شجاع خلیل‌زاده(6)، محمد انصاری(4)(صادق محرمی - 57)(6)حسین ماهینی(4)، محسن ربیع‌خواه(3)، کمال کامیابی‌نیا(4)، محسن مسلمان(5)(شایان مصلح -90)، وحید امیری(6)، گادوین منشا (3)(فرشاد احمدزاده - 73)و علی علیپور(5/5)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ


ایران ورزشی- پرسپولیس بازی دشوار در رشت را هم برد تا به سوی رکورد بهترین قهرمانی نیم فصل لیگ برتر برود. برانکو تیمش را مثل بازی قبلی چید و با همان سیستم به مصاف تیمی فرستاد که 4 بازی قبلی‌اش را باخته و در مکان پانزدهم جدول قرار داشت. سپیدرود در همان لحظات ابتدایی مسابقه دچار یک بدشانسی بزرگ شد و احمد آهی مدافع میانی باتجربه این تیم با برخورد به بازیکن خودی به شدت مصدوم شد و از بازی بیرون رفت تا نظرمحمدی به ناچار یک بازیکن 17 ساله را جایگزین او کند. بعد از این اتفاق پرسپولیس لحظاتی بهتر از حریفش بازی کرد و نخستین موقعیت را هم ساخت. دقیقه 9 اوت بلند امیری و ضربه سر خلیل زاده دروازه‌بان میزبان را مجبور به واکنش کرد و کامیابی نیا هم به توپ نرسید. دو دقیقه بعد هم شوت مسلمان خطری نصف و نیمه روی دروازه سپیدرود ایجاد کرد اما کم کم میزبان خودش را در زمین پیدا کرد.
 دقیقه 15 و در میان بهت مدافعان پرسپولیس نزهتی می‌توانست با ضربه سر دروازه سفیدهای میهمان را باز کند اما بیرانوند ضربه نه چندان دقیقش را مهار کرد. بعد از این موقعیت بازی برای چند دقیقه از تب و تاب افتاد و سرانجام شوت نزهتی و واکنش بیرانوند تا حدودی یخ بازی را شکست. پرسپولیس لحظاتی بعد با سانتر ماهینی و ضربه سر علیپور موقعیت نصف و نیمه دیگری خلق کرد اما نتوانست بر میزبانش مسلط شود. دقیقه 30 مهم‌ترین موقعیت میزبان از روی یک ضربه ایستگاهی به دست آمد و با ارسال ابراهیمی، سام‌کن می‌توانست دروازه پرسپولیس را باز کند که بیرانوند توپ را در آورد. در ادامه و در دقایق 35 و 39 پرسپولیس موقعیت‌هایی ساخت اما یک بار امیری دروازه را کج دید و بار دوم شوت کامیابی نیا دقیق نبود.
 آخرین موقعیت نیمه اول را هم میزبان به دست آورد اما یزدانی نتوانست از سانتر خوب ملکی استفاده کند. نیمه دوم بدون تغییر و با حمله ناگهانی سپیدرود آغاز شد اما جلال حسینی باز هم دروازه تیمش را نجات داد. دقیقه 52 هم سپیدرود با حرکت عرضی ملکی صاحب شانس گلزنی شد اما او ضربه نهایی را بد زد.
برانکو که تیمش را در فاز حمله منفعل می‌دید یک تغییر و یک جابه‌جایی در کناره زمین تیمش ایجاد کرد اما فرم بازی این تیم تغییر زیادی نکرد. دقیقه 60 کمال کامیابی نیا صاحب شانس دیگری شد اما به جای شوت سانتر بدی انجام داد. همین کمال دو دقیقه بعد با پاس به عقبی دقیق منشا را صاحب شانس گلزنی کرد اما منشا سایه توپ را زد و این موقعیت هم از کف رفت.
بعد از این موقعیت‌ها سپیدرود دوباره از روی ضربه ایستگاهی صاحب موقعیت گلزنی شد اما ابراهیمی باز هم قدر موقعیتش را ندانست و با وجود جایگیری خوب ضربه سر دقیق و محکمی نزد و بیرانوند دوباره توپ را مهار کرد. بعد از تغییرات مربیان باز هم روال بازی تغییری نکرد و هر لحظه که به اتمام زمان بازی نزدیک می‌شدیم احتمال پایان یافتن بازی با نتیجه مساوی بیشتر می‌شد. با این حال پرسپولیس تیم باتجربه‌تر و خوش شانس‌تر میدان بود که در دقیقه 83 با ضربه ایستگاهی مسلمان و شوت سرضرب علیپور به گل برتری رسید تا سپیدرود برای جبران فرصت زیادی نداشته باشد.
دو دقیقه بعد از این گل البته سپیدرود هم با ضربه ایستگاهی ملکی می‌توانست به گل مساوی برسد اما بیرانوند با واکنشی تماشایی اجازه نداد ضربه سر نزهتی تبدیل به گل شود و به نوعی این بازی را به سود تیمش در آورد.
در لحظات پایانی حملات احساسی سپیدرود در یک نوبت نزدیک بود با اشتباه احمدزاده خطرساز شود اما خط دفاع پرسپولیس باز هم اشتباه نکرد تا تیم برانکو در یک بازی فوق‌العاده دشوار و پایاپای سه امتیاز دیگر به جیب بزند و شرایطش در صدر جدول را بهتر کند.
 

 

 

کلیدواژه
پرسپولیس
captcha
تازه ها
بیشتر