ورزش جهان / شناسه خبر: 76471 / تاریخ انتشار : 1396/9/14 17:40
|

شمارش معکوس برای شهرآورد منچستر / بازی بزرگان

سیتی روی ضربات ایستگاهی ضعف دارد و کمتر تیمی به اندازه یونایتد توانایی استفاده از آن را دارد. آنها نسبت به سه حریف آخر سیتی باکیفیت‌تر هستند و قدبلندترین تیمی هستند که می‌توانید تصور کنید.

ایران ورزشی آنلاین / سم لی / بگذارید شمارش معکوس برای شهرآورد منچستر از همین حالا شروع شود! منچسترسیتی یک برد دیگر مقابل وستهم به دست آورد؛ بردی که شخصیت قوی تیم پپ گواردیولا را نشان داد اما همه نگاه‌ها به بازی یکشنبه آینده در اولدترافورد است.

هر دو تیم وسط هفته در لیگ قهرمانان بازی دارند اما تعداد کمی از بازیکنان سیتی که توانستند مقاومت تیم سرسخت وستهم را بشکنند، به اوکراین می‌روند. کوین دبروین که با پاس فوق‌العاده خود داوید سیلوا را به گل پیروزی رساند، با خرج سیتی به همراه خانواده‌اش به ابوظبی می‌رود. خیلی از هم‌تیمی‌های او هم به جایی می‌روند تا آفتاب بگیرند اما آنهایی که به اوکراین می‌روند هم چهار روز می‌مانند چون گواردیولا می‌خواهد تیمش بیشترین آمادگی را در رویارویی با شاگردان ژوزه مورینیو داشته باشد.
مربی کاتالان بعد از برد سختی که مقابل ساوتهمپتون به دست آورد(با گل دقیقه 96 رحیم استرلینگ)، تیم قدرتمندی را به زمین فرستاد چون می‌دانست این بازی خیلی سخت‌تر از چیزی است که جایگاه دو تیم در جدول نشان می‌دهد. تیم دیوید مویس با برنامه آمده بود و به آن پایبند ماند. سیتی جای زیادی برای استفاده از جادویش نداشت و وقتی فرصتی پیدا می‌شد شوت‌های‌شان در چارچوب نبود.
سیتی در تمام فصل در ورزشگاه «اتحاد» با تیم‌های دفاعی روبه‌رو شده اما معمولا آنقدر زود راهی پیدا کرده که به مشکل نخورد. این بار اما کند بودند و درست قبل از پایان نیمه اول توسط آنجلو اوگبونا دروازه‌شان باز شد. مطمئنا مورینیو نکاتی را از ضعف سیتی روی ضربات شروع مجدد یادداشت کرده.
مربی سیتی مثل بازی هفته قبل با هادرسفیلد، گابریل ژسوس را جانشین یک مدافع کرد؛ این بار دانیلو تا روند بازی را تغییر دهد. درمان او زود اثر کرد و آدرین، دروازه‌بان وستهم مجبور به واکنش‌های حیاتی شد. آدرین جانشین جو هارت شد که بازیکن قرضی سیتی است و نمی‌توانست مقابل تیم اصلی‌اش بازی کند اما آدرین نتوانست روی گل نیکلاس اوتامندی کاری کند که مثل هم‌تیمی‌ هموطنش، سرخیو آگوئرو، غریزه کشنده‌ای دارد؛ روی گل ژسوس و استرلینگ موثر بودند.
گواردیولا بین دو نیمه شکل تیم را عوض کرده بود، با آمدن ژسوس، خط میانی تضعیف شده بود اما مربی کاتالان عقب ننشست، وستهم در زمان تساوی یک بر یک جرات حمله نداشت اما سیتی به یک امتیاز راضی نبود. استرلینگ در دو برد اخیر 2 بر یک سیتی در دقایق پایانی گل زده بود، این بار ناکام بود اما زوج موفق داوید سیلوا با دبروین پیروزی را به دست آوردند.
گواردیولا حفظ نتیجه را در دستور کار قرار داد و حتی روی فرناندینیو ریسک کرد؛ او از ترکیب اصلی کنار گذاشته شد تا کارت زرد نگیرد و بازی با یونایتد را از دست ندهد.
پل پوگبا مقابل آرسنال اخراج شد و بازی با سیتی را از دست می‌دهد و فکر مورینیو به پرکردن این خلأ مشغول است اما مربی پرتغالی دیده چطور هادرسفیلد، ساوتهمپتون و وستهم، سیتی را محدود کردند و از ضعف این تیم در شروع مجددها بهره بردند و می‌خواهد همین نقشه را به کار گیرد. کمتر تیمی به اندازه یونایتد تجهیزات لازم برای این کار را دارد، آنها نه فقط نسبت به سه حریف آخر سیتی باکیفیت‌تر هستند بلکه قدبلندترین تیمی هستند که می‌توانید تصور کنید.
این بازی شاید تفاوت ایدئولوژیک مورینیو و گواردیولا را برجسته کند اما مربی پرتغالی قطعا به این انتقادات کوچکترین اهمیتی نمی‌دهد اگر مروان فلاینی یا روملو لوکاکو روی یک کرنر از ضعف سیتی در یارگیری نهایت استفاده را ببرند. آبی آسمانی‌پوشان مقابل هادرسفیلد و وستهم به این طریق گل خوردند و خوش‌شانس بودند که حداقل دو گل از ساوتهمپتون دریافت نکردند.
البته سیتی هم شیوه‌های خودش برای رسیدن به پیروزی را دارد به دلیل توان فوق‌العاده‌اش. یونایتد تنها تیم لیگ برتر است که در این فصل تمام بازی‌های خانگی‌اش را برده اما اگر یک تیم باشد که بتواند این رکورد را از بین ببرد، آتش‌پاره‌های گواردیولا هستند. همزمان یونایتد هم تنها تیمی است که می‌تواند به شکست‌ناپذیری سیتی پایان دهد. علاقه یونایتد میل به بازی هجومی است اما مورینیو آشکارا در بازی‌های بزرگ به دفاع روی می‌آورد بخصوص حالا که پوگبا را ندارد.
سیتی می‌تواند 11 امتیاز جلو بیفتد و یونایتد می‌تواند فاصله را به 5 امتیاز برساند و سیتی را به فکر بازی هفته بعدش مقابل تاتنهام بیندازد. در چنین شرایطی دو مربی احتمالا هرچه در چنته داشته باشند را به کار می‌بندند.
شاید این سخت‌ترین رویارویی مورینیو و گواردیولا بعد از پیروزی هفت سال قبل اینتر بر بارسلونا باشد. بگذارید بازی شروع شود.


مترجم: سیدعلی بلندنظر

 

captcha
تازه ها
بیشتر