ورزش جهان / شناسه خبر: 76464 / تاریخ انتشار : 1396/9/13 14:55
|

گواردیولا: خوشحال می‌شوم در فرگی تایم گل بزنیم

هرچند وستهم توانست دروازه سیتی را باز کند، ولی تیم گواردیولا به بازی برگشت و با گل داوید سیلوا سیزدهمین برد متوالی در لیگ برتر را جشن گرفت.

ایران ورزشی آنلاین / پپ گواردیولا بعد از برد 2 بر یک منچسترسیتی برابر وستهم اعتراف کرد فکر نمی‌کرده تیمش راهی برای شکستن دفاع سرسخت حریف پیدا کند.

مربی سیتی گفت: «این بازی امروز با ساوتهمپتون متفاوت بود، در نیمه اول فکر نمی‌کردم گل بزنیم اما بعد از گذشت پنج دقیقه از نیمه دوم حس کردم می‌توانیم گل بزنیم. سرعت پاسکاری ما بیشتر شده بود و برای همین است که خوشحالیم. آنها 10 بازیکن در محوطه جریمه‌شان داشتند و تقریبا غیرممکن بود ، پیروزی بزرگی به دست آوردیم. هر بازی سخت است و اهمیت زیادی دارد که از ریتم نیفتیم. هر تیمی فراز و نشیب دارد اما ما توانسته‌ایم 39 امتیاز پشت سر هم بگیریم، این واقعا زیاد است. درباره شروع مجددها حرف زده بودیم اما آنها قدبلندتر از ما بودند. ممکن است هفته آینده مقابل یونایتد هم دچار چنین مشکلی شویم بنابراین سعی می‌کنیم کمتر از این ضربات بدهیم.»

پل پوگبا که شهرآورد هفته آینده مقابل منچسترسیتی را به دلیل اخراج مقابل آرسنال از دست داده به شوخی آرزو کرد بازیکنان سیتی مصدوم شوند تا به بازی هفته آینده نرسند و گواردیولا سیاستمدارانه در این باره گفت: «امیدوارم هیچ کس مصدوم نشود. دوست داشتم پل هم می‌توانست بازی کند، چون ما می‌خواهیم با تیمی روبه‌رو شویم که بهترین بازیکنانش را دارد تا به درستی محک بخوریم. مطمئنم او شوخی کرده و نمی‌خواهد بازیکنان ما مصدوم شوند.»

سیتی در سه بازی آخر خود با گل‌هایی در هفت دقیقه پایانی به پیروزی رسیده و گواردیولا گفت: «چیزهایی از فرگی تایم شنیده بودم، آن موقع اینجا نبودم اما همه دوست دارند چنین چیزی برایشان پیش بیاید. در این بازی‌های آخر ما تسلیم نشدیم. حریف نمی‌خواسته بازی کند، فقط به دنبال دفاع بوده-درک می‌کنم، قضاوت نمی‌کنم، دچار سوءتفاهم نشوید- سخت است، شما نمی‌توانید پرس کنید، آنها ضدحمله می‌زنند و ضربه شروع مجدد به دست می‌آورند. امیدوارم در آینده رقبا به دنبال فوتبال بازی کردن باشند تا کار آسان‌تر شود. اگر بتوانیم چیزی مثل فرگی تایم داشته باشیم، مایه خوشحالی است.»

بازی سیتی با شاختاردونتسک اهمیتی برای این تیم ندارد که از صدرنشینی‌اش مطمئن شده اما برای تیم اوکراینی و همچنین ناپولی مهم است: «به بازیکنان گفته‌ام کسانی که نمی‌خواهند مقابل دونتسک بازی کنند به من بگویند چون ما به دنبال پیروزی در این بازی هستیم به احترام شاختار و ناپولی و لیگ قهرمانان و اینکه بتوانیم به 18 امتیاز برسیم و افتخاری برای باشگاه به دست آوریم. بهترین راه کسب آمادگی لازم برای بازی با یونایتد، تاتنهام و سوانزی این است که مقابل شاختار خوب بازی کنیم.»

دیوید مویس مربی اسکاتلندی وستهم بعد از این باخت گفت: «باید بگویم واقعا تلاش خوبی کردیم. خیلی بهتر دفاع کردیم، کمی رویش کار کرده بودیم. لازم بود دروازه‌بان ما عملکرد بهتری داشته باشد، همینطور هم شد. بعد از گل برتری آنها شانس داشتیم بازی را به تساوی بکشانیم، فکر می‌کنم لیاقتش را داشتیم. می‌توانستیم این بازی را نبازیم.»

وستهم در هشت بازی آخر خود برد نداشته و مویس از وقتی جانشین اسلاون بیلیچ شده، سه باخت و یک تساوی به دست آورده. این تیم شنبه آینده با چلسی بازی دارد و چهارشنبه با آرسنال. 

captcha
تازه ها
بیشتر