ورزش جهان / شناسه خبر: 76444 / تاریخ انتشار : 1396/9/12 11:40
|

ساوت‌گیت: می‌دانم از ما انتظار صعود دارند

انگلیس در جام جهانی قبلی نتوانست از مرحله گروهی صعود کند و سرمربی این تیم می‌داند که در روسیه نباید حریفان ظاهرا آسانی مثل تونس و پاناما را دست کم بگیرد.

ایران ورزشی آنلاین / گرت ساوت‌گیت مربی تیم ملی انگلیس انتظاراتی که از تیمش برای صعود از گروه هفتم جام جهانی وجود دارد را پذیرفت.

او که تیمش قرعه نسبتاً خوبی در مرحله گروهی نصیبش شده باید با تیم‌های بلژیک، پاناما و تونس رقابت کند و در کنار بلژیک سرگروه دو تیمی هستند که انتظار می‌رود به مرحله یک هشتم نهایی صعود و ناکامی دوره قبلی جام جهانی برای صعود از گروه مرگی که ایتالیا، کاستاریکا و اروگوئه در آن قرار داشتند را جبران کند. ساوت‌گیت 47 ساله با جذاب توصیف کردن چالش تیمش برای صعود از گروه G جام جهانی گفت: «در این گروه یک تیم هست که ما چیزهای خیلی زیادی درباره‌اش می‌دانیم و آن بلژیک است.
آنها یکی از بهترین تیم‌های دنیا هستند. ما و بلژیک در حال حاضر کم و بیش شناخت خوبی از یکدیگر داریم. پاناما اما تیمی است که هرگز مقابلش بازی نکرده‌ایم و تونس هم از گروهی در آفریقا صعود کرده است که سخت بود پس نباید دست‌کمش گرفت. ما تیم دوم گروه‌مان هستیم پس قابل درک است که مردم چگونه درباره شانس ما برای صعود صحبت کنند هرچند در دو تورنمنت قبلی توسط تیم‌هایی حذف شدیم که فکر می‌کردیم می‌توانیم شکست‌شان دهیم.
در جام جهانی قبلی، کاستاریکا به جای ما و ایتالیا به مرحله بالاتر رفت و سپس در یوروی قبلی، می‌دانیم که در بازی‌مان برابر ایسلند چه اتفاقی افتاد. پس  باید از نظر روانی برای جام جهانی آماده باشیم و حریفان را دست‌کم نگیریم اما فکر نمی‌کنم هیچ یک از حریفان‌مان را دست‌کم بگیریم. به هر حال فکر می‌کنم تیمم می‌تواند با فشاری که روی آن به خاطر توصیف شدن به‌عنوان یکی از مدعیان صعود وجود دارد، کنار بیاید و این یکی از چالش‌هایی است که هر ملی‌پوشی درانگلیس با آن مواجه است.»

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر